Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogy állíthatnám le a szomszéd...

Hogy állíthatnám le a szomszéd nénit?

Figyelt kérdés
Egy éve költöztünk új helyre. Alapvetően kedves ember vagyok, nem is szeretnék konfliktust senkivel. Viszont a szomszéd néni egyre gyakrabban hozza fel, hogy szerinte híztam. Pláne akkor, ha pufikabát vagy vastag pulcsi van rajtam. Eleinte megmosolyogtam (alaptalan egyébként a felvetése, épp ellenkezőleg, sportolni kezdtem és bár alapból átlagos testalkatom volt, még fogytam is pár kilót) viszont így, hogy hetente odajön, hogy "Szia kislányom, látom híztál" már baromira bosszant. Nem tudom mit mondhatnék neki, hogy ne legyen rossz a viszony, de befejezze végre a hülyeségét.
2022. ápr. 20. 09:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
" Juliska néni, ne tessék haragudni, de ezek a megjegyzèsek nem esnek jól, én sem mondom, hogy Juliska néni megint öregedett"
2022. ápr. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
97%
Én megmondanám neki, látom maga meg megint egy nappal közelebb került a hullaházhoz!
2022. ápr. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%
Válaszolj neki, pl: mond azt, hogy láttom ön meg jól megöregedett mióta láttam. Mindig mond ezt, hátha előbb utóbb rájön mi a gond.
2022. ápr. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
71%

Nem kéne ilyen közvetlennek lenned vele, és akkor nem foglalkozna veled. Persze utólag ezt nemigen lehet visszacsinálni.

Eleve, akit néninek említesz, azt gondolom magázod. És ő meg tegez, sziával köszön? Na, már itt el van rontva az egész. Ha mindketten magázva, "Jó napot!"-tal üdvözölnétek egymást, aligha kezdene a külsődről beszélgetni veled.


Egyébként társasházban velem is előfordult, hogy valamelyik idős házbeli elkezdte szidni a fiatalokat énelőttem, aki szintén fiatal voltam. Természetesen végig se hallgattam, otthagytam és kész. Közben arra gondoltam, neki hogyan esne, ha én az öregeket szidnám neki.

Szóval szerintem erre semmit se reagálj, nézd levegőnek és menj el onnan vagy legalábbis fordíts neki hátat szó nélkül.

2022. ápr. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%
"Tévedni tetszik, sportolok, és még fogytam is. Inkább beszélgessünk másról."
2022. ápr. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
53%
Fejeld le.
2022. ápr. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%
Juliska néni, hova megy azzal a biciklivel? Ki a temetőbe? és a bicajt ki hozza majd vissza..?
2022. ápr. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
46%
Asj vissza neki, érezzen ő is hogy neked hogy esett..
2022. ápr. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
87%
Öt méter magas leyland ciprus sövény a telek köré. Nekem bejött.
2022. ápr. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
85%
"Igen, Juliska néni, pont 5,5 kilót. Magának is szép napot, viszlát"
2022. ápr. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!