Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Átlógó fa, tényleg nem gáz?

Átlógó fa, tényleg nem gáz?

Figyelt kérdés

A szomszédomnak van egy hatalams nyárfája mellettünk, aminek jó része hozzánk lóg át. Egész évben ide szemetel: nyárfaszösz, ősszel kb 50 zsák levél hullik át hozzánk. Az autó is sokszor tiszta kosz miatta a kocsibeállón.

Most olvastam erről a jogi vonatkozásokat, mivel nem akadályoz minket a saját telkünk használatában így jogilag ez így rendben van elvileg.

Az évek alatt legalább 5x szóltunk neki hogy minket zavar, ha ki nem is vágja, de legalább tartsa karban, metsze meg, mindig üres ígéret, előrelépés semmi.

Kérdéseim:

-Ez így van tényleg? Nem kérhetem hogy metsze meg és én se vághatom le mert az övé? Ha nem zavar konkrétan a saját telkünk használatában akkor ez így jól van?

-Azt az 50 zsák levelet amit összeszedek kb minden ősszel átdobhatom neki? Mert nehogy már még én fizessek rá konténert is. Tavalyelőtt én fizettem 12000 ft-ot egy konténeresnek hogy elvigye, tavaly már átszórtam az 50 zsák levelet hozzá, mi van ha zsákostól dobom át?

Az egész kert, járda, kocsi terasz tele van egész ősszel a levelekkel.

Valakinek hasonló probléma?


2022. máj. 8. 19:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő nem vagja le kerésetekre az átlógó ágakat, akkor te levághatod.
2022. máj. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
2022. máj. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

A nyárfa nem az a fajta, amit metszeni szoktak.


Vágd le, ami hozzátok átlóg, és eléred!


50 zsákot megvenni is drága, én csak simán átdibálnám, csináljon vele, amit akar.


Itt csak a kivágás segít.

2022. máj. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Fizettesd ki vele, illetve szedje ő össze. De fát megölni?
2022. máj. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
De nem hajlandó rá. Mindig csak azt mondja lesz megoldás meg jön majd meg hasonlók, aztán persze semmi.
2022. máj. 8. 20:15
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Kérj birtokvedelmet a jegyzőnél.
2022. máj. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán lefűrészelheted; ami a tiéd, ami a te részeden van. Szerintem azt pl ő annyira úgy se tudná. Úgyis hozzád esne át, mert annyira nem érnéd el. Pl mi mogyorókkal is úgy vagyunk, ha van a kerítés mellett; akinek a térfelére esett; azé. Szóval szerintem levághatsz róla, ami hozzád átlóg . Amúgy odaadhatod neki, ha kéri pl fűteni. De szóval szerintem az egész fa semmiképp ne legyen kivágva; biztos, hogy szép, meg árnyékot ad, meg lehet, hogy lakik rajta egy sor állat. Ja tényleg, amúgy erre vigyázz; hogy amikor tojástojós időszak van, vagy éppen kikeltek már , akkor nem szabad levágcsálni az ágakat, mert , ha fél méterrel is arrébb rakod, a madár lehet , hogy nem találja meg a tojását. Van aki az ágon fészkel, van, aki odúban. Mókusok is ott laknak, nyárfa az nem tudom, milyen, de méheknek is kellhet a virága. Azt eszik, asszem, abból csinálják a mézet a méhecskék.
2022. máj. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
*annyira nem érné el
2022. máj. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért nehogy már a kérdező legyen a mumus, mert zavarja hogy a SZOMSZÉD fájáról hozzá ömlik zsák számra a falevél meg összeretkeli a kicsit stb. A szomszéd tartsa a saját telken belül a fát, ne másnak keserítse meg vele az életét. Nálunk is volt hasonló és igen, reggel összesepregettünk, 2 óra múlva megint tele volt minden falevéllel.. Baromi idegesítő volt. Oldja meg, vágja le azokat az ágakat, amik átlógnak, ne másnak okozzon bosszúságot meg többlet költséget!
2022. máj. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
32%
Nem mumus, de nem a "szomszéd fája", élőlény nem lehet tulajdon szerintem. A nővényi intelligencia kutatására voltak már kísérletek, meglepő eredményekkel. Igen, éreznek, képesek stresszreakcióra, stb.
2022. máj. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!