Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Introvertáltként mennyire jó...

Introvertáltként mennyire jó ötlet másokkal albérletbe költözni?

Figyelt kérdés

Jövőre külföldre fogok költözni, ott akarom majd folytatni az egyetemet. Szerencsés vagyok olyan szempontból, hogy a szüleim tudnak támogatni és nem azt mondják, hogy 18 éves korom után egy fillért sem kapok, húzzak dolgozni, tudják, hogy tanulok és ismernek, tudják, hogy nem szórom a pénzt, nem követelőzöm stb., de amíg kint vagyok és még nem iratkozom be az egyetemre, hivatalosan kollégiumba nem mehetek (van egyéni kolesz, olyat néztem), mert oda ugye kell az, hogy az embernek legyen papírja az egyetemtől. Bár kint a kollégiumok sem annyiba kerülnek, mint itthon. Tehát ezért a kolit nehéz lenne megoldani, szinte lehetetlen. Az, hogy saját magam menjek egyedül egy albérletbe, elég drága, 600 euró alatt szinte semmi nincs, de inkább 700-800 körül vannak és ez még csak maga a bérleti díj és a közös költség, ehhez ugye még hozzájön a többi kiadás. Elvileg megengedhetnénk, de kicsit rosszul érezném magam emiatt, hogy a szüleim ennyit költenek rám.

A lakótársakkal való lakásban az a probléma, hogy egy introvertált személyiség vagyok, nekem kell az egyedüllét, a nyugalom, illetve nem vagyok egy bulizós fajta és huszonévesekkel laknék együtt, akik általában szoktak bulizni. Az nem ártana, hogy nem lennék egyedül, lenne társaságom, kicsit pezsgőbb szociális életet élnék, és úgysem lennék állandóan otthon, de nekem elég más az életvitelem, mint a legtöbb fiatalnak. Viszonylag korán fekszem (10-11 között), nem bulizom, illetve mint mondtam, kell nekem az egyedül töltött idő, a magánszféra, saját tér. Tartok attól, hogy egy albérletben hiába lenne saját szobám, ez problémás lenne. Egy ilyen albérlet, ahol rajtam kívül 2 ember lenne, 500 euró körül van, ebben benne van egy teljesen, szépen berendezett és bebútorozott szoba, a rezsi és az internet is. Tulajdonképpen ezen kívül csak kajára kéne költenem, meg kozmetikumokra, telefonszámlára, bérletre. Havi 1000 euróból kijönnék.


19L


2022. máj. 10. 19:15
 1/4 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, lehet kicsit "elkényeztetett" vagyok abból a szempontból, hogy igazából mindig kényelmes helyem volt, nincs testvérem sem, volt saját szobám, soha nem laktam kollégiumban sem, jelenleg egyedül lakom.
2022. máj. 10. 19:17
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én introvertáltként laktam két másik fővel albérletben, külön szobában, semmi gondom nem volt szerencsére. Ha eljártak bulizni, maximum nem mentem velük, otthon maradtam egyedül pihenni, őket sem zavarta. Teljesen békén hagytuk egymást, persze beszélgettünk, meg nagy néha csináltunk közös programot, de mindenki élte a saját életét.


Ráadásul ki lehet fogni hasonló személyiségű, kevésbé bulizó lakótársakat is.


Az sokkal fontosabb, hogy fektessétek le a szabályokat, ki mit, mikor takarít, egymás kajáját nem esszük meg, ne aludjon ott minden egyes nap a barátnője/barátja, lehet-e házibulit tartani stb. Ezekből rengeteg konfliktus lehet.

2022. máj. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Akármilyen vertált is legyél, nem egészséges
2022. máj. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy simán csak introvertált vagy, vagy abszolút képtelen vagy elviselni embereket a környezetedben és másokhoz alkalmazkodni.

Én simán csak introvertáltként gimi után 5 évig koliban laktam (4 szobatárssal, akik közül minimum 2-3 évente változott), aztán pedig a párommal közös albérletben. Ez alatt az idő alatt egyetlen egyszer sem buliztam, voltak olyan szobatársaim, akikkel még csak nem is beszélgettem. A szobában általában mindenki csöndben csinálta a maga dolgát, igyekeztünk nem zavarni egymást. Mindenki akkor feküdt le, amikor akart, ha valaki már aludt, akkor a "nagy" villanyt lekapcsoltuk és az olvasólámpánknál tanultunk, stb. Attól, hogy valakivel egy lakásban (még csak nem is egy szobában) élsz, még nem kötelező velük haverkodni.

2022. máj. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!