Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mennyire elvetemült ötlet...

Mennyire elvetemült ötlet Spanyolországba költözni és a tenger közelében hotelmunkát vállani? Németországból költöznék. Többi lent.

Figyelt kérdés

Egyszerűen meguntam itt az éghajlatot, a merev felszínes embereket. Stabil kiszámítható helyen vagyok, viszont kizökkennék a komfortzónámból.

Mire kell figyelni ha valaki odaköltözik? Hogyan kezelik a mostani covid helyzetet? Oltásfanatikussak?


Lazább helyet szeretnék. Álom hülyeség? Milyen az átlagfizetés és a kiadások egyensúlya? Közbiztonság?

Érvek, ellenérvek?


Több bármilyen jellegű választ szeretnék ha valaki olvassa, hogy több embernek is segítséget nyújtson ha váltana.



2022. márc. 1. 18:03
A kérdező szavazást indított:
Jó ötlet, vágj bele!
Maradj ahol vagy ha biztos, még ha unalmas is.
24 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Jó ötletnek tartom, latok benne fantáziát, de a szállodai meló sehol se laza, ha megy a bolt.
2022. márc. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nos akkor vegyük pontokba ezeket a dolgokat.


Spanyolországba tipikusan nem anyagi megfontolás céljából szoktak letelepedni az emberek. Ennek nagyon egyszerű oka van: egyrészt Európában ott a legmagasabb a munkanélküliek aránya, másrészt pedig 800 eurónál többre ne számíts, esetleg szakmunkával 1200-1300 euró nettó és ennyi.


Nyelv. Beszélsz spanyolul? Azért egy értékelhető nyelvtudás nem ártana, mert alapból fel sem vesznek ha csak angolul vagy németül krákogsz, a hivatalos ügyintézésről nem is beszélve. Természetesen segítőkészek a nyelvvel kapcsolatban, de közel sem Németország szint, hogy Ja, Nein, Wiedersehen, meg van a közeledben 15 magyar aki majd tolmácsol neked ezért "elnézik" hogy nem beszéled a németet. Stabil középfok nélkül felejtsd el.


A közbiztonság jó, azért sokkal Európaibb város mint Magyarország természetesen, némely része szerintem még Németországot is üti. Nem utolsósorban Európa legjobb egészségügyi rendszere szerintem a spanyol. Ezt spanyol ismerőseimtől hallottam leginkább. Jók az orvosok, gördülékeny a rendszer (nyilván ott is várnod kell egy szakorvosi vizsgálatra, csak nem hónapokat...). Sok marokkói van Spanyolországban, nem igazán szeretik őket.


Viszont az biztos, hogy lazább hely. Meg az emberek is totál mások. Mondhatni a német komorság ellentéte.

2022. márc. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Legalább özépfokú nyelvtudás nélkül szinte lehetetlen.
2022. márc. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A VOX Tv csatornsn s good by deutschland reszeit nezd meg. Kb. Senki nem járt jól Mallorkaval.
2022. márc. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
78%

Nem mindegy, hogy milyen szállodai meló. Diplomásan szálloda menedzsment területein meg lehet keresni 2000+ eurót is, recepciósként 1000-1300 ( ha beszélsz nyelveket)

Közbiztonság európai viszonylatba szerintem jónak mondható, kedvesek az emberek, lazák, liberálisan gondolkodnak nagyon( magyarokból kiindulva valakinek ez probléma) . Én Barcelonában élek, pénzügy területen dolgozom, messze jobban élek mint otthon. (pedig 25 évesen kezdőnek számítok) . Oltást nem fogod tudni kikerülni, előbb utóbb úgy is be kell, itt a lakosság már közel 90%-a oltott

2022. márc. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!