Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha rosszhiszemű pletykakat...

Ha rosszhiszemű pletykakat gyartanak rolunk a szomszédok az ellen mit tehetünk?

Figyelt kérdés

(Társasház és eléggé olcsó környék. Én albérletben.)

Barátommal nemrég óta járunk nagy szerelem van, még a szuleinél él, de majd valahol összeköltözünk.

De a szomszédok a magánéletünkben vájkálnának, olyanokat tippelgetnek, hogy a barátom velem biztos csak a lakás miatt van esetleg, mások gúnyolnak, hogy jaj "szerelmesek", mindkettő csalja a másikat hahaha

Folyamatos beszólások mennek. Stb.

Mi max köszönhetunk mindenkinek, értelemszerűen nem állunk így szóba senkivel szinte.

(Idősekkel, másokkal nincs probléma, a rosszindulatúak főleg egyedülálló nők)

A mai beszólást nem is tudom említsem e a páromnak, mert engem zavar, hogy a szomszédok egyáltalan téma közöttünk.



2022. máj. 20. 21:21
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Mivel nekem mondják. Ramkiabalnak beszolnak. En meg megyek némán tovább


Megutobb utcán kiabálták utánam.

2022. máj. 21. 09:09
 12/17 anonim ***** válasza:
Persze persze, mesélj még.
2022. máj. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Hangrögzítsem?
2022. máj. 21. 09:45
 14/17 anonim ***** válasza:

Mindenképpen.

Meg kamerázd is, 3 állásból.

2022. máj. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

#10 "olyan logikai bukfencek sem tűnnek fel neki, minthogy a kérdező egy köszönésen túl nem elegyedik szóba senkivel, mégis mély részletességében tisztában van a róla szóló pletykák tengerével."

Sajnos ebben van ráció, én átéltem.

Mindig azt hittem hogy jóban vagyunk a szomszédainkkal, mert igazából egyikkel se beszéltünk sokat, csak köszöntünk ha láttuk egymást. Az egyik kertszomszéddal még a gyerekeink is összejártak egy ideig, aztán kiderült, hogy nem lettek barátok, így abbamaradt, de semmi negatívum nem volt senkivel. Így ment évekig, én nem vagyok egy nagy haverkodós, a páromnak is máshol laknak a barátai, de egy udvarias, mosolygós, integetve köszönős kapcsolat volt a szomszédsággal - beszélni egyikkel se beszélgettünk.

Aztán egy máshol lakó ismerősünk szólt, hogy épp az a kertszomszédunk akivel sok éve a gyerekeink összejártak, az terjeszt rólunk éktelen hazugságokat, rosszindulatú pletykákat. Azóta se értem miért tette, hiszen tényleg semmi kapcsolatunk nem volt már az integetve, mosolyogva köszönésen kívül, még probléma sem volt közöttünk, egy rossz szó sem. Mégis körbehazudta a környéket rólunk a többi szomszédnak, mert ő meg mindenkivel leállt dumálni. Azt nem volt hajlandó az ismerősünk elárulni miket hazudozott rólunk, azt mondta jobb ha nem is tudjuk, annyira durva volt, csak figyelmeztettek, hogy ne higgyünk a mosolygásuknak mert a hátunk mögött hazudnak rólunk.

2022. máj. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

A pletykákról: az "ember", aki képes felülni egyoldalúan elhangzott állításoknak, találgatásoknak anélkül, hogy venné a fáradtságot a "másik oldal" álláspontjának, valós helyzetének megismerésére, az pontosan annyit ér, amennyit a pletykákat legyártó és terjesztő, tovább konvertáló ember.

-Egy tekintélyes adag fekáliát!

2022. máj. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
51%

10, Én se állok szóba a szomszédokkal, de

- a fél várossal arrébb lakó barátnőm a védőnőjénél hallott rólam dolgokat (az egyik védőnő a házban lakik, nem az övé): milyen keveset vagyok otthon, nem kellene a gyereknek velem találkozni, mert rossz hatással vagyok rá (gyerek a védőnőnél mondta, hogy x nénihez mennek a védőnőtől és elég egyedi vezetéknevem van… meg pár tetkó/piercing és színes haj)

- az egyik szomszéd, aki az év nagy részében nincs itthon becsöngetett, és elmondta, hogy a kedves szomszédok szerint k.rva vagyok és rendszeresen lesittelnek (háttere valószínűleg egy nemzetbiztonsági átvilágítás kb 10 éve, amikor “kérdezősködtek a rendőrök utánam” /nem rendőr volt/, egyszer meg a rendőrök hoztak haza, mert nem volt már vonatom éjjel fél kettőkor és én voltam az ügyeletes jegyzőkönyvvezető, akinek bent kellett maradnia velük meg a delikvenssel a hivatalban)

2022. máj. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!