Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért nem szeretnek átjárni a...

Miért nem szeretnek átjárni a Pesti oldalra?

Figyelt kérdés

A barátnőm Budán él ,ott is született, nőtt fel.

Én vidékről származom,gimi után költöztem Budapestre, már 6 éve itt élek,ide jártam egyetemre,itt dolgozom.

Azt vettem észre,hogy a barátnőm és a szülei sem szeretnek átjárni a pesti oldalra. Mondta egyszer, hogy amit csak lehet Budán intéz. A szülei pedig konkrétan tényleg nem hagyják el Budát.

Amikor megkérdeztem,a barátnőm azt mondta azért mert Pest mocskosabb,sok az ember, büdös, fura emberek vannak ott.

Csak én nem látom a különbséget?.D

Pl szórakozni igazán csak a pesti oldalon lehet rendes áron szerintem, én tényleg nem látok akkora különbséget a 2 oldal között:D

Ha pl valami miatt mégis át kell menjen a barátnőm Pestre,rendesen kikészül,ideges lesz:D

Ez miért van amúgy? Én vagyok a fura,hogy nem látom ezt át?

Nektek mi a véleményetek?



2022. máj. 25. 08:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is vidéki vagyok. Valahogy úgy hozta az élet, hogy pár évet leszámítva mindig Budán találtam albérletet, most is itt lakom. Tény és való, hogy én se szívesen megyek át a pesti oldalra, főleg a tömegnyomor és a civilizált közlekedésre (meg egyáltalán viselkedésre) képtelen tahók miatt, bár azt azért szögezzük le, hogy a budai oldalon se kell lasszóval fogni a bunkókat. Nekem főleg a Nyugati környékén és a hármas metró vonalán kell forgolódni a munkám miatt, határozottan nem szeretem azt a részt. Mondjuk a Széll Kálmán tér környéke se valami szívderítő.
2022. máj. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Pesti vagyok es Budai oldalt utalom. Furak es hulyek ott az emberek. Mindent Pesten intezek.


Hiaba van itt kosz,nem olyan gyokerek az emberek.

2022. jún. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Mit értesz gyökér alatt?
2022. jún. 5. 21:39
 14/15 anonim válasza:

Amúgy én ezt nem igazán értem. Buda tényleg annyira más lenne?

Széll Kálmán tér? Déli pályaudvar?

Amikor Budán járok ugyanazt a szemétmennyiséget látom az utcán, ugyanúgy fetrengenek a csövesek a parkokban, és ugyanúgy ott vadásznak a lejmoló cigányok. Ez lenne annyira sznob?

Oké, a peremkerületek szépek, de ez ugyanígy igaz Pestre is. Ott a 17. kerület példa kedvéért.

Ez egy város, hiába próbálja mindenki a sajátját védeni.

2022. jún. 6. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Pestnek os vannak budai sznob reszei es budanak is vannak alja pesti drogos reszei sajnos az alja embereknek nem korlat a duna mert ingyen utaznak. De igen pestnek van egy gettosabb filingje tobbnyire, buda az olyan videkiesebben nyugodtasabb talan.
2023. szept. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!