Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Csak én érzem kellemetlennek...

Csak én érzem kellemetlennek az átlátszó ajtós zuhanyzósarkok használatát?

Figyelt kérdés
Mostanában rengeteg az ilyen. Szálláshelyeken is elterjedt. A legtöbb ilyen fürdőszobában wc és kézmosó is van. Így, senki se tud beszaladni a mosdós részre ha sürgős dolga van, mert valaki éppen meztelenül van a zuhany alatt és látszik, mert átlátszó a zuhanyajtó. És állandóan figyelni kell, hogy biztos, hogy üres-e a fürdőszoba és biztos, hogy nem zuhanyzik senki, mert akkor meglátod. Ennek mi értelme van? Értelme akkor lenne, ha nem lenne átlátszó. Szerintem ez nem praktikus, hanem nagyon hátrányos. Ráadásul kellemetlen. Én biztos félnék ilyen zuhanyban, hogy rám nyit véletlen valaki, ha nem kulcsolnám be a fürdőszoba ajtaját amíg bent vagyok. Szerintem a tejüveges ajtó sokkal jobb, mert nem látnak át rajta, ha véletlen benyitnak. Mégis ki örül annak, ha meztelenül látják zuhanyzás közben? Titeket ez nem zavar? Nekem rémálmom egy ilyen zuhanyajtó.

2022. jún. 7. 20:35
A kérdező szavazást indított:
jók az átlátszó ajtósak, szeretem ha látnak
jobb a tejüveges, mert nem látnak be
23 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt az a gond hogy nincsen külön helyiségben a WC. Ha az külön lenne akkor nincs gáz, nem illik beszaladgálni amíg más zuhanyzik, még akkor sem ha épp eltakarja a tejüveg vagy egy függöny.
2022. jún. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%

Vannak nálad gondok ha ennyire rettegsz attól hogy meglátnak meztelenül. Soha nagyobb baj az életben ne érjen mint hogy valaki véletlen észrevesz pucéran... Orvoshoz se mész vagy mi a csoda?

"szeretem ha látnak"

Ez meg a tipikus fekete-fehér gondolkodásmód. Attól mert valaki nem pánikol be attól hogy más meglátja, még nem biztos hogy exhibicionista, csak lehet nem pörög ezen annyira, semmi se fog történni, elvégre (jó esetben) mindenkinek van ez vagy az a lába közt...

2022. jún. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Hat nem tudom, de nalunk a csaladban nem szokas ratorni az ajtot masra, ha eppen valaki hasznalja a furdoszobat. Szoval innentol kezdve engem nem zavarna, mert a kutya nem jon be akkor szerencsere.
2022. jún. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
3 lakótársam van, mindannyian kibírjuk, hogy ne menjünk be a fürdőszobába, amikor valaki éppen zuhanyzik. Engem az frusztrálna jobban, ha bejárkálna mindenki, mégha nem is lenne átlászó a zuhanyzó fala. Már önmagában az ajtó nyitogatása tök irritáló lenne, mert kimegy a meleg levegő.
2022. jún. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is átlátszó zuhanyajtónk van. De mi normális helyen nevelkedtünk, ezért KOPOGUNK mielőtt belépünk a fürdőbe. Bár nem baj ha a férjemmel meglátjuk egymást meztelenül, de azért előtte bekopogunk, mert ezt szoktuk meg. Nem szoktuk egymásra (meg senkire) rátörni az ajtót.
2022. jún. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Kezdjük ott, hogy értelmes ember nem rohangál be a fürdőszobába akkor, amikor valaki más is bent tartózkodik. Mondjuk nem is nagyon nyitnak rám vadidegenek a saját lakásomban.
2022. jún. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem arra gondoltam, hogy bejárkálnának zuhanyzás közbe, hanem arról, hogy véletlen. Zuhany alatt a kopogást se mindig hallani főleg nagyobb fürdőszobáknál. Szerintem ettől teljesen függetlenül alapból békésebben zuhanyzik az ember, ha nem átlátszó a zuhanyajtaja. Mégis egyre több átlátszó épül. Nem értem a logikát. Ha én olyan házba költöznék, ahol ilyen van alapból kicseréltetném, hogy komfortosabban érezzem magam.
2022. jún. 7. 22:18
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha elég hangos a zuhanyzó ahhoz, hogy ne halld a kopogást, akkor ahhoz is elég hangos, hogy az ajtó másik oldalán hallja az illető, hogy valaki éppen zuhanyzik, szóval nem kellene bemennie. Vagy lehet szar volt a nyílászáró mindenhol ahol eddig voltam, de még nem sok fürdőszobához volt szerencsém, aminél nem lehetett kívülről megállapítani, hogy tusolnak-e bent. :D
2022. jún. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz a zuhanyzóval, zárd be ajtot és akkor senki se megy be.
2022. jún. 8. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Most ez a fejbaja a tervezőknek.


Felújítás előtt állunk, megnéztünk 4 boltban több 10 kabint, mind átlátszó volt.


Kérdeztem, azt mondták, hogy van tejüvegből is természetesen.


Ahol a WC-ben van a fürdő, ott tud kellemetlenséget okozni.

2022. jún. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!