Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szembesültem vele, hogy...

Szembesültem vele, hogy kívülről milyen kellemetlenül és átlátszóan nyilvánulhat meg a bizonytalanságom, és úgy szégyellem... Hogyan küzdhetném le ezt?

Figyelt kérdés

Mármint a szégyent.


Szóval láttam egy youtube videót, amiben egy hírességen mutatják be, hogy a bizonytalanságát leplező reakciói miért teszik ellenszenvessé, durvává vagy idegesítővé, miért tűnik nagyképűnek, versengőnek, fölényesnek, utálatosnak. A videó narrátora pedig tökéletesen levezeti, hogy miért ilyen és mit csinál rosszul.


Én is szociális szorongással küzdök, és annyira próbálom leplezni, hogy van, hogy ellenszenvesnek tűnhetek. Dolgozom rajta, régen rosszabb volt. Mostmár nem viselkedem szélsőségesen kellemetlenül, de nem is nagyon tudom magam elengedni, főleg több emberből álló, idegen társaságban. Inkább meghúzom magam, és próbálok olyan képet vágni, mint aki nem izgulja agyon magát éppen (így tűnhetek érdektelennek, vagy mintha fenn hordanám az orrom).


Viszont eddig legalább azt hittem, csak tévednek rólam (valójában senkinek nem akarok rosszat, senkit nem nézek le, és magamat sem tartom túl nagyra), most meg leesett, hogy mindig is tök átlátszó volt, hogy egy túlkompenzáló lelkitoprongy vagyok, és ez valahogy még kínosabb.


Eszembe jutottak a régebbi, kínos emlékeim (mint valami ptsd), mikor félelmemben okoskodóan, nagyképűen vagy szimplán idiótán viselkedtem, és megint jobban szorongok. Még az is nyomaszt, hogy azok a régi ismerősök mit gondolhatnak rólam.


Irreális ez a szégyenérzet, de most hirtelen nem tudom leküzdeni. Hogyan gondolhatnék másképp ezekre a dolgokra?



2021. jún. 28. 00:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy nem gondolsz rájuk. Én totál megértelek, de semmi értelme a múlton rágódni. Egyébként talán az segíthet, ha tisztázod magadban, hogy lehet, hogy cikin viselkedtél, de senkinek nem akartál rosszat, illetve te magad sem tudtad, hogyan kellene viselkedned, hogyan kellene másképp tenned. Légy megértőbb magaddal, légy tudatosabb, szeresd jobban magad. Értesd meg magaddal, hogy tudsz arról, hogy szorongsz, és tudod, hogy a viselkedésed lehetne jobb, de jelenleg ennyire vagy képes (vagy ennyire voltál). Illetve senki sem tökéletes, te is hibázhatsz ugyanúgy, mint bárki más. ☺️
2021. jún. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Belinkelnéd a videót?
2021. jún. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!