Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nem vettem birtokba a...

Ha nem vettem birtokba a garázsbeálló helyemet, elállhatok a vásárlástól? Van-e erre jogi lehetőség?

Figyelt kérdés

Tudna valaki ajánlani egy jó ingatlanjogászt Budapesten?

Aki a társasházakhoz, és a társasház építésekhez ért.



2021. szept. 3. 07:53
 1/6 Fsms ***** válasza:
51%
nem függ össze. Szerződést olvasd meg!
2021. szept. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem állhatsz el. Miért tehetnéd?
2021. szept. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Már birtokba vetted.
2021. szept. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

Attól hogy nincs kocsid vagy soha nem állsz be a garázsban a helyedre attól még birtokba vetted - hiszen a tied. Megvetted.

A kenyér sem akkor lesz a tied amikor megeszed, hanem amikor kifizeted és odaadja neked a pék.

Ha még nem történt meg a kifizetés vagy a bejegyzése a tulajdonjogodnak a lakásodra - amihez megvetted a garázsbeálló helyet, akkor kezdeményezheted a tulajdonosnál, hogy módosítsátok a szerződést és neked erre a helyre még sincsen szükséged, nem akarod kifizetni - az OK. De ha már megtörtént, akkor az a te tulajdonod és csak eladni tudod.

2021. szept. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A szerződéstől való elállás joga úgy illet meg, ahogy azt a szerződés rögzíti, vagy ha adtál foglalót (nem előleget) akkor a foglaló hátrahagyásával elállhatsz a szerződésben vállalt kötelezettségeid teljesítésétől. Ha viszont szerződésszerűen teljesítettél, azaz megtörtént részedről a kifizetés, akkor már nem tehetsz semmit.
2021. szept. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


De akkor a birtokba adásnak mi a jelentősége?

pékes példánál maradva:

Ha a pék nekem egy sz*r darabot ad kenyér néven nem a kenyeret emeli le a polcról és a pénzt elteszi, akkor sincs semmilyen jogom mint vásárló?

És attól még szar darab nem lesz az enyém(szerintem). És ott hagyon szar darabot a pulton, akkor és a pék nem adja vissza pénzem jogtalanul gazdagodott szerintem pék.


A pék bármit eladhat kenyér néven?


Gondolom van fogyasztóvédelem, hatóságok ahol feljelenthetem a pékséget, akiktől félnek a pékek. Vannak hatóságok amiktől félnek boltok és ezért kért árut adják a pénzemért.

És nem szért nem veszem át mert nincs kedvem, mert nem üti meg alap elvárható minőséget.



Én azért nem veszem birtokba mert nincs kész.

Alulról ázik nagyon, közlekedési lámpák sincsenek beüzemelve. Közös képviselő se vette át.


Minek van az egész, ha semmire nem kötelezi a építtetőt.


Lakások átvételekor, azt mondták azzal,hogy birtokba adási szerződés aláírásával elismertem, hogy kész a lakás. Innentől kezdve minden az én gondon. Az építtető semmire se kötelezhető.(hiányosságok befejezésére, garanciális hibák javítására, azokra se amiket a birtokba vételkor a megjegyzésbe beírtuk)

2021. szept. 3. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!