Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Megéri Erdély-Székelyföld...

Megéri Erdély-Székelyföld részébe költözni, ahol a színmagyar lakosság él?

Figyelt kérdés

Ha valaki nem a pénzt nézi, tud venni egy házat, van egy autója,dolgozni bárhol lehet, ha már nincs hitel a házon, kocsin.

Rengeteg magyar vándorol ki ide, hogy jobb a levegő, szebb a környezet, jobb a klíma,nincs meleg,télen igazi nagy hó van.

Közösségi oldalakon egy csomó ilyen csoport van, és meg is lepődtem ezen a jelenségen.


2022. júl. 2. 20:06
 1/4 anonim ***** válasza:
70%
OTT sem él színmagyar lakosság már jó ideje!
2022. júl. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem nem. Itt se jó, mert ki vagy téve orbán szeszélyeinek, de erdélyben meg ott van a román kormány diszkriminációja. Én nyugatra mennék. Bár szerintem jelenleg Erdély is jobb.
2022. júl. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%

szerintem nem vándolol rengeteg magyar székelyföldre


Nem tudom ezt miből vezetted le:)


Oké hogy sokan tudnak magyarul, de hol akarsz dolgozni?

Tudod ott azért soka román ám...:)


Max akkor tudnám elképzelnia székelyföldre költözést ha már öreg nyugdíjas valaki, és a nyugdijából simán meg tud ott élni.


De hegy magyarországon is van, akkor már a pilisben vagy a balatonnál vennék egy házat ott mindenki tud magyarul, és még is scak itthon jobban boldogul az ember mint pl a sok bocskoros román között lehetne:)

2022. júl. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én gondolkoztam ezen sokat. Hogy megéri-e az attól függ mi az ami fontos neked, mi a célod. Alapjáraton nyugatra éri meg kiköltözni. Viszont sokat jártam Erdélybe és nagyon a szívemhez nőtt, gyönyörű a természet, jobb a klíma és nyugattal ellentétben nekem szimpatikusabb, hogy beszélnek magyarul. Szívesen élnék ott. De az a baj, hogy többnyire nagy a szegénység, alacsonyak a munkabérek, kevés az érdemleges munkalehetőség. Néztem az ingatlanokat, sok ház nem jó állapotú és a néha viszontagságos időjárás miatt gyakrabban kell költeni a házra főleg kisebb településeken. Próbálok kapcsolatokat kiépíteni. Leginkább versenyképes szakmára lenne szükségem, amiből biztosra megtudnék ott is élni, anélkül nem mernék nekiindulni. Plusz még csak most tervezek jogsit.

A politikai helyzet ott se a legjobb.

A fiatalok a kistelepülésekről, ott is a nagyobbakba, vagy valamennyien nyugatra költöznek, ha nem is általánosság, de a jobb megélhetés miatt.

Én se hallottam még arról, hogy rengeteg magyar vándorolna ki Erdélybe. de, ha vannak ilyen csoportok átküldhetnéd nekem, mert érdekel.

2022. júl. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!