Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A székelyek magyarok vagy...

A székelyek magyarok vagy románok?

Figyelt kérdés
Mivel a mai Románia területén található székelyföld régebben M.o. hoz tartozott felmerülhet a kerdés : a székely ember magyar vagy román? Mit jelentenek ezek a kifejezések : 2széki székely , három széki székely. Előre is köszönöm.

#magyar #román #székely #szekelyföld
2020. jan. 20. 19:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

A cigányok magyarok? (magyar állampolgárok de nem magyar nemzetiségűek)

Ha te mondjuk kimész a pároddal Ugandába lakni és ott születik gyereketek akkor ő ugandai lesz?


Van az állampolgárság és van a nemzetiség. Általában annak az országnak az állampolgára vagy ahol megszületsz, erről te nem nagyon tehetsz.

A nemzetiséged meg az aminek vallod magad.

2020. jan. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem alapvetően magyarok. Attól még nem lesznek románok, hogy a lakhelyük másik ország lett (saját döntés nélkül ráadásul). Ha viszont nem beszélik egyáltalán a nyelvet, román állampolgárságuk van, nem tartják a magyar kultúrát az életük részének, akkor én románnak gondolom őket.
2020. jan. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Ők olyan magyar emberek, akik román állampolgárok hivatalosan. Ha holnaptól Magyarország Kínához tartozna, attól még magyarok maradnánk, nem lennénk kínaiak.
2020. jan. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
Ők jobban magyarok, mint azok akik itthon élnek. Utazz ki Székelyföldre, nagyon szép hely, különleges élmény.
2020. jan. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem székely magyarok(már aki magyarnak vallja magát)

Sokáig szerbiai magyar voltam,ha megkérdezték azt mondtam vajdasági magyar.

Aztán lettem kettős állampolgár.

Mindig magyarnak vallottam magam,holott sokan simán le Yugoztak.

2020. jan. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Roman allampolgar, magyar nemzetiseggel.

Nincs olyan hogy 2szeki.

A haromszeki meg azt jelenti hogy az illeto Haromszek-rol jott. Pont mint a budapesti Budapestrol.

2020. jan. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Háromszék Székelyföldnek egy történelmi része (volt Háromszék vármegye például).


Attól, hogy egy országban születsz, jogodban áll más nemzetiséghez tartozni. Ahogy Magyarországon is sokan sváb / szlovák / román / stb. nemzetiségűek. Ismerek olyan székelyeket egyébként, akik nem érzik magukat se magyarnak, se románnak, vagy inkább románnak érzik magukat. De aki magyarnak érzi magát, annak elég sértő, ha te magyarországi magyarként megkérdőjelezed a magyarságát.

2020. jan. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
15%
Bozgorok.
2020. jan. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
22%
a székelyek székelyek. Egy nacionalista székely ugyanolyan lendülettel utasítja el a románozást, mint a magyarozást. Annyi, hogy magyarul beszélnek osztjónapot.
2020. jan. 21. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%
Magyarok vagyunk. :)
2020. febr. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!