Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nagyon zavarnak a szomszéd...

Nagyon zavarnak a szomszéd gyerekei, élni nem lehet tőlük, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Nekem 3 gyermekem van 3,4 évesek, és 5 hónapos. Közös udvar, a szomszédok legtöbbször csak kirakják a két gyereket a 2 évest a 7 évessel, a szülők meg bennt pihennek vagy egyéb dolgok. Ezzel az a gond hogy az én gyerekeim ha meghallják hogy kinnt vannak, rohannak ki mint az őrült. Sokszor éhesen szomjasan kiteszik őket, látják a szülők hogy figyelem a gyerekeim a padon kisbabák a kezembe (én kimegyek velük és hagyom a házimunkát a fenébe, nehogy bajuk legyen) gondolják majd úgy is figyel a szomszéd. Egyedülálló vagyok és semmi segítségem nincs. Ezáltal nem tudom végezni a házimunkát sokszor a kisbabát is nehezen tudom ellátni mert kinnt kell ülnöm nehogy verekedés legyen vagy hátra menjenek a veszélybe. Mostanába viszont kismotorral is nem egyszer bejött a házba kisebb gyerekük, felmászik koszos cipőben az ágyamba, a múltkor összefirkálta a falamat meg a butoraim alkoholos filcel ezalatt amíg ez történt etettem a babát. Kaját, nasit nem adhatok mert rögtön elveszik a gyerekeimtől. És az hogy mindent elvesznek egy idő után verekedés meg sírás lesz belőle. Sajnos muszáj vagyok kinnt ülni mert hátul tele van minden szeméttel meg lomokkal, árammal és bizony hátra csalják a 3 és 5 évesemet az omladozó kamrába ahol bármi rájuk dőlhet plusz a kisebb gyerek volt hogy késsel, csavarhúzóval sétálgatott. Egész nap meg nem lehetek bennt velük a lakásba meg kinnt az utcán se. Védőnőnek is szóltam emiatt mert nemcsak hogy koszosak meg hanyagok, de még a másik nyakába is lepasszoljak őket hagy szaladgáljon kisbabával a másik. Nem tesz semmit. Mit tehetnék? Ha jelentem mindezt a családsegítőnél tudni fogják hogy én voltam.

2022. júl. 15. 16:53
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Vagy amikor meghallják hogy kinnt vagyunk azonnal csatlakoznak. Amíg csak a két gyerekem van kinnt egyszer se kell rájuk szólni szépen eljátszanak szem előtt tudom csinálni a dolgom, ellátni a picit. Aztán ha megjelennek onnantól kezdve vége mindennek. Hagyhatok abba mindent. Van hogy egy hétig ugyanabba a ruhába vannak. Rendben én is szülő vagyok de én 3 gyereket vállaltam nem 5-öt. És ha valami történik velük az kinek a felelőssége amíg a szülők bennt pihennek, kártyáznak telefonoznak? Annyi kérdés van bennem és olyan ideg :( elején sajnáltam őket és segítettem is,de annak az lett a vége hogy egyre szemtelenebbé váltak.
2022. júl. 15. 16:59
 2/21 anonim ***** válasza:
89%
Költözz el.
2022. júl. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
95%
Hogy kerülnek a házadba? Zárd be az ajtót.
2022. júl. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
95%
kerítés ha ez nem megoldható akkor költözés ha ez sem akkor elviseled
2022. júl. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
95%
Ez társasház vagy ikerház? Ha ikerház, akkor építs kerítést. Ha társasház akkor ne a ház mellé menj a gyerekeiddel, hanem valahova messzebbre (park, játszótér, stb) és ne légy ingyen bébiszitter.
2022. júl. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
96%
Nem az udvaron kell játszani. Vérszemet kaptak a szülők. Az ajtót meg zárd. Nem engeded be őket semmiképpen, kis vadállatok.
2022. júl. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Leulsz a sajat gyerekeiddel es megbeszeled veluk, hogy lehet bent is jatszani, es nem kell a szomszed gyerekekkel logni, mert rossz peldat mutatnak. Ha ugyis ott vagy veluk kint, akkor menjetek egy kozeli jatszoterre inkabb, a lakast pedig zard be. Ha ezt szovateszik a szuleik, akkor nekik is megmondod, hogy nem vagy ingyen bebicsősz, csinaljanak a gyerekeikkel amit akarnak...
2022. júl. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Osztatlan közös tulajdon ikerház.
2022. júl. 15. 17:28
 9/21 anonim ***** válasza:
93%
Hát akkor az olcsó ház vamjat a bebiszittelessel fizeted meg. Sajnálom, tényleg hülye helyzet. Nevelni csak a saját gyerekeid tudod, nekik mondd meg határozottan hogy nem engedhetik a házba a másik gyereket.
2022. júl. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
83%
Mármint a kert osztatlan közös tulajdon? Mert ha a ház is az, el nem tudom képzelni, hogy keveredtél oda egy idegen család mellé...
2022. júl. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!