Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért kell éjjel száguldozni,...

Miért kell éjjel száguldozni, hangoskodni?

Figyelt kérdés

Nyár van. Rohadt meleg van. Panelben meg méginkább. Éjjel kinyitná az ember az ablakot, hátha hűlne egy kicsit a levegő, hátha tudna aludni, nem csak a saját izzadtságában forgolódni.

Erre ezek a vadbarmok jönnek a hangos motorokkal, autókkal és direkt a lehető leghangosabban húznak el az ablak alatt, és ezt csinálják hajnalig. Hétköznap is van erre idejük.

Az ember meg nem tud tőlük aludni, feljelenteni nem lehet őket, mert mire kiérnének a rendőrök, már sehol nincsenek. Végül be kell csukni az ablakot, rosszabb esetben bedugni a füldugót is, lenyugodni valahogy, aztán a maradék 2-3 órában próbálni aludni, mert reggel kelni kell, megy az ember dolgozni.


Egyszerűen nem tudom felfogni, miért kell ezt csinálni. Száguldozzon felőlem, de ne a város közepén a panelházak között. Tisztában vannak ezek egyáltalán, hogy mennyi embernek keserítik meg az éjszakát? Hogy mennyi embernek okoznak ezzel problémát? Direkt csinálják?



2022. júl. 21. 20:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
93%

Sopronban konkrétan facebook csoportokban ezek kikérik maguknak, hogy jaj az embereknek már ez sem tetszik, már ezt sem lehet itt csinálni, meg jaj fussatok jelenteni a kékeknek stb.

És állandóan provokáló dolgokat írnak ki, hogy na ma menjünk gumit égetni éjjel meg ilyenek, és rakás ember elkezdte őket bevédeni.


Biztos, hogy valami nincs rendben a fejekben.


Lassan ott tartunk, hogy ha éjjel pihennél, te leszel a rohadék, hogy más hangoskodását elrontod.


Pár km -rel arrébb Ausztriában olyan büntetések röpülnek a törököknek akik ilyeneket csinálnak, hogy vért hugyoznak tőle, itt meg még ők háborodhatnak fel.

Ez az ország teljesen elgettósodott.

2022. júl. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem csak itt vannak ilyenek. Én speciel most éjfél körül tudtam elaludni, mert nálunk is újra probléma hogy hangoskodnak emberek az utcán. Tegnap előtt becsukott ablakkal aludtam. Lakunk itt többen kb. 100-an de lehet hogy többen is, lakó övezet. Van hogy a zenét is bömböltetik az autójukban, hangoskodnak. Nincs egy alapvető etikett bennük hogy 10 óra után már csöndháborítás amit művelnek. Van egy éjjel- nappali itt ezért jarnak ide. Ez még nem is lenne probléma. Az éjjel-nappali se tehet róla hogy ők így viselkednek. Disco nincs a városban nem ártana hogyha lenne a városban jó messze tőlünk. Itt bulizzák ki magukat. Unalmas a nyári szünet nekik. Nem zavarna, hogy itt vannak, ha csöndben beszélgetnének. Vannak egy páran akik így is tesznek ők nem zavarnak. De van egy réteg akik bandába csinálják ezt és semmi EQ nincs bennük. Nyilván ő sem örülne, ha a kertes háza előtt bandába hangoskodnának röhögcsélve éjszakákba menően miközben ő már épphogy aludt volna es aludni akar. Az aki aludna a fáradtságtól azt sem tudja hogy aludjon tőlük. Nem mellesleg nagyon meleg van muszáj kinyitni az ablakot. Nekem úgy sikerült elaludnom hogy zenét hallgattam fülessel és így nem hallottam őket. Mikor már sikerült elálmosodnom átfordultam az egyik oldalamra hogy az a fülem legyen a zaj irányába amire nem hallok igy sikerült elaludnom. Rendszerint 10 óra és éjfél között csinálják ezt újra. Covid elott rendszeresen csinálták ettől nagyon de nagyon neccesebben. Volt hogy hajnalig. Volt hogy úgy kóvályogtam a boltig, mert nem tudtam aludni miattuk, de egész nap muszáj volt talpon maradnom, nem engedhettem meg magamnak a napközbeni alvást. Aztán miattuk volt egy időszak, amikor csak nehezen tudtam elaludni mert átfordult a szervezetem. Nem tudom hogy tudtak aludni, akkor azok akik hajnalba munkába mentek, nem mellesleg az ő életüket is veszélyeztetik ezzel ha az illetőnek nem sikerült kialudnia magát, miattuk a reakció ideje lassabb. Vagy azok hogy aludtak, akik kisgyerekük van vagy betegek? Volt hogy már úgy jeleztek nekik kiabálva hogy fejezzék be. Anno már az Önkormányzat felé is volt aki jelezte a dolgot mégsem lett semmi eredménye. Akkor volt csönd mikor Covid volt. De milyen necces hogy egy virus tesz rendet és a hangoskodó emberekben nincs EQ hogy több száz embert zavarnak éjszaka. Abban igazad van ha kihivod a rendőrt és addigra elmennek mire kiér a rendőr, de utána meg neked kell kifizetni a kiszállási díjat. Hol itt az igazság? Az ő döntésük hogy fenn akarnak maradni éjszaka, de más ember aki nem, ne kényszeritsék már rá hogy velük együtt ébren maradjon és szenvedjen a hangjuktól. Ennek a kényszer ébrenlétnek következtében egy idő után átfordul az ember alvási szokása. Nagy nehezen sikerült helyre billentenem ilyen praktikákkal anno, hogy banán és enyhén meleg tej nyáron?! De csak ettől álmosodtam el.

Az a legszarabb mikor már félig alszol es egyszercsak elkezdenek ordítozni. Soha nem volt ilyen probléma itt, csöndes lakóövezet volt.

2022. júl. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!