Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Honan tugyátok hogy ha hitelre...

Honan tugyátok hogy ha hitelre vesztek házat valahol ott foktok még élni 15 év múlva is?

Figyelt kérdés
2022. júl. 28. 09:36
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

*honnan, tudjátok és fogtok


Többek között innen is tudjuk. Nem vagyunk buták.

Nyilván ott veszek házat, ahol van munka és betudok járni. Nem veszek Egerben házat, ha a családom Debrecenben van és ott van a munkahelyem is. De ha ki is rúgnak, nagyvárosban mindig van munka, nem kell költözni érte.

Az ember úgy vesz házat, hogy talán örökre ott marad. Ha Debrecent megunom 20 év múlva, akkor eladom a házam és elköltözöm Egerbe.


Nyilván alap, hogy pl olyan faluba ne költözz, ahol nincsen munka a közelben, vagy nem tudsz bejárni valahova dolgozni busszal, vagy kocsival.

2022. júl. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Budapestre költöztem és önerővel valamint lakáshitellel (20 év) lakást vettem 2016-ban. Mázlim volt mert fix törlesztőrészletű a hitelem. Idén úgy alakult hogy Győrbe kellett költöznöm. Eladtam a lakást és vettem egy másikat Győrben. A lakáshitelt át lehetett vinni a győri lakásra.
2022. júl. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Én se tudom.


Egyáltalán nem boritékolható se a munkahely, se a hiteled fizethetősége.



Az elmúlt 5 évben hány gazdasági válság, és milyen infláció is volt?



A home office miatt is hány ember veszítette el a "tutibiztos" munkahelyét...

A legtöbb ember nem hogy melóhelyet vált 2-3 évente, de általában 4-5 tök külön szakmát is az élete során.

2022. júl. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Sehonnan nem tudtuk.

25 évre vettünk fel lakáshitelt még 2010-ben, de azt a lakást kinőttük, eladtuk, a vételárból kifizettük a maradék hitelt, és felvettünk egy másikat az újra. Innen már nem akarunk elmenni, de ha mégis úgy alakul, majd megoldjuk azt is.

2022. júl. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tugyom.🤷‍♂️
2022. júl. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én vettem lakást, de első perctől nem egy életre terveztem az ott élést, inkább csak első lakásnak átmeneti menedékként, mert még így is jobban kijövök anyagilag mintha vadidegennek fizetek albérletre 120-150 ezreket.


Viszont nem hatalmas összeget vettem fel, a pénz is romlik, terveim szerint keresni sem ugyanannyit fogok X év múlva. Elejétől kezdve úgy álltam neki, hogy itt elleszek 5-8 évet aztán lépek tovább nagyobba, jobb környékre remélhetőleg már párral.

2022. júl. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, csak remélem.

De hitellel is el lehet adni egy lakást. A vevő közvetlenül a banknak fizeti a tartozás fennmaradó részét (tehát formálisan végtörlesztés történik), a bank leveszi a jelzálogjogát (csak kicsit noszogatni kell, mert különben kinő a szakállad, mire megcsinálja), és utána a maradék összeget megkapja az eladó, a vevő meg birtokba veheti a lakást.

2022. júl. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%
Mi tudjuk, hogy nem fogunk 15 évig itt élni, 6-7 évet tervezünk, utána el tudjuk adni a házat hitellel is. Addig meg feleannyi a törlesztőnk, mint amennyit egy ennél sokkal rosszabb albérletben fizetnénk és nem vagyunk kitéve a mai albérletpiacnak.
2022. júl. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Meton ***** válasza:
100%

A hitel felmondható, sok mindet lehet vele csinálni, de ha megveszed a házat, azt is el lehet adni. Inkább az a kérdés, hogy jól érzed-e magad. Én a kocsimat se adom el. Megveszem újan és ha már nem kell, akkor a bontóba fog menni, de mindennel így vagyok. Szeretem a megszokott dolgokat.

Öcsém 10 éve épített egy házat, aztán most 3-szor annyiért eladta. Nem vagyunk egyformák.

2022. aug. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!