Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hányan tugyátok a "th" hangot...

Hányan tugyátok a "th" hangot nem magyarosan (nem t, és nem is sz) kiejteni, illetve, hogyan tanultátok meg?

Figyelt kérdés
A fenti elírás szándékos, nem engedte elküldeni ha helyesen írtam.

2015. okt. 11. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:

A tükör segitsegevel es sok gyakorlassal.


kezdetben 'd'-nek hangzott, de mar eleg jol megy

2015. okt. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kitudom. Szerintem legtöbben akik már pár éve tanulnak nem jelent gondot.
2015. okt. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
22%

Jó néhány akcentust tökéletesen beszélek (és ezt nem én mondtam, adott közegben teszteltem), emellett a legkényelmesebb az oxfordi.


Visszatérve a kérdésedre, nem igazán emlékszem, ezért feltételezem sosem okozott komoly problémát a "th"-hang. Meg egyik sem... amivel kicsit több időt töltöttem, az az akcentusonként többnyire változó "R", "T", és "H" hang bizonyos szavakban, plusz a kiejtést könnyítő töltelék-hangok.


Habár, engem mindig valami "nyelv-zseninek" tartottak, így nem tudom mennyire lehet releváns a válaszom...

2015. okt. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én youtube-on néztem tutorialokat hozzá (komolyan) :D
2015. okt. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Rámragad a mesékből és filmekből. Ráadásul fonetika órán is tanultuk (ott alapból nem volt vele bajom).


(egyetemista lány)

2015. okt. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!