Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Birtokvédelmi eljárásnak van...

Birtokvédelmi eljárásnak van értelme dohányzó szomszéddal szemben?

Figyelt kérdés

Az alap felállás:


Két lakásonként közös, nyitott folyosószakasz van, ide nyílik a konyhaablakom. Ilyet kell elképzelni: [link]


A szomszéd bérlő többszöri kérésem ellenére rendszeresen ide jár ki dohányozni, egymás után 3-4 cigarettákat elszív, és a nap bármely időszakában képes rágyújtani a nyitott ablakom mellett is.


Sajnos a szép szó nem használ, olyan kérésemnek sem tesz eleget a bérlő, hogy a púposra rakott hamutálat kiürítse, hogy legalább az ne bűzölögjön.


Közös képviselő semmit nem tesz arra hivatkozva hogy az ő férje is ott dohányzik mert hát "lakásban mégse lehet".


Mivel a bérlő adatait nem tudom (és nyilván nem is fogja nekem megadni) így gondolom a tulajdonossal szemben tudom benyújtani a keresetet tulajdoni lap alapján.


Legnagyobb kérdés, hogy mit érek akkor ha számomra pozitív jegyzői döntés születik és mégsem tartja be a bérlő, milyen további lépéseket tudok tenni?


Volt már bárki ilyen helyzetben?


2022. aug. 2. 16:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mit mond a társasház házirendje? Kimondja, hogy a közös területeken tilos a dohányzás? Ha nem, akkor szerintem hivatalosan nem tudsz tenni semmit.
2022. aug. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Sajnos a házirend nem mondja ki, mint említettem, a közös képviselet is dohányzás párti. A csak általánosan hivatkozik, hogy a közös területeken kerülni kell minden, mások nyugalmát zavaró tevékenységet.
2022. aug. 2. 16:32
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
de nagy problémák
2022. aug. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes ide böfögést.
2022. aug. 2. 16:51
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A tulajdonossal nem tudod felvenni a kapcsolatot? Ha a házirendben nincs benne a dohányzás tilalma, nagyon kétesélyes, hogy mit fog lépni a jegyző. Hosszú procedúra, ha fel is szólítja a zavaró tevékenység abbahagyására, akkor sincs rá garancia, hogy betartja. Ha ilyenkor rendőrt hívsz rá, mire kiér a rendőr, abbahagyja, letagadja. Talán évek múlva lehet, hogy születik egy 10e forintos bírság. A tulaj nyaggasd, meg a cigizőt minden egyes alkalommal, mikor rágyújt, abból előbb lesz elege. Persze vannak kevésbé pszí módszerek is...
2022. aug. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
55%

Esetleg ilyen esetben lakógyűlés szerűséget nem lehetne összehívni, és módosítani a házirendet valahogyan ?!


Akkor van szívás ha a többség dohányos :S

2022. aug. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Ott cigizik ahol akar, ha nem tilos.
2022. aug. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

#5 Eddig nem sikerült a tulajdonossal felvenni a kapcsolatot, elvileg addig jutottam, hogy ha írok levelet a közös képviseletnek, akkor jelzik a tulajdonos felé a problémát.


#6 Sajnos a lakógyűlést elég értelmetlennek látom. Mint említettem a közös képviselet is a dohányosokból áll, és valóban sok a dohányos.


Más irányból is jön valamennyi dohányfüst, de sajnos az adott lakó valami irgalmatlan büdös dohányt szív, folyamatosan fulladozva krákog tőle. És hát nem mindegy hogy a szomszédban dohányoznak ahonnan szűrve jön át valamennyi szag, vagy közvetlenül leáll az ablakom előtt dohányozni.


Az külön vicc amikor arra hivatkozik, hogy "lakásban nem dohányzik" de más lakásában meg kvázi igen.


Szomorú, hogy itt tart ez az ország, hogy a dohányos káros szenvedélyhez való joga előrébb való mint a másik egészsége és lakhatáshoz, nyugodt élethez való joga.


És mondhatnám, hogy "a saját lakásában azt csinál amit akar" csak hát nem a saját lakásában teszi, hanem a közös területen az én lakásom előtt.

2022. aug. 2. 23:40
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Csukd be az ablakot és nem megy be a füst. Nézegess jogszabályokat a dohányzás ellen és ragaszd ki valahová a folyosóra ahol látja
2022. aug. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Hiszti 🤣
2022. aug. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!