Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Van cohousingos fb vagy...

Van cohousingos fb vagy bármilyen csoport ahol tudok esetleg ilyen lakásokat nézni?

Figyelt kérdés

A cohousing honlapján kitöltöttem a kérdőívet, de van egy érzésem, hogy ez nem a leggyorsabb módja ennek.

Nem is most kellene a lakás, de örülnék ha valami kicsit interaktívabb dolog is lenne



2022. aug. 23. 19:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
milyen országban?
2022. aug. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Itt, Budapesten
2022. aug. 23. 22:04
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Akkor miért nem magyarul írod? Albérletet keresel?
2022. aug. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A cohousing itt is van. De ha nincs meg, hogy mi ez akkor valószínűleg segíteni sem tudsz. De azért köszönöm.
2022. aug. 23. 23:01
 5/10 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudok segíteni, de Pesten Hallottamban, vagy bármilyen nagyobb pesti csopiban nyugodtan kérdezz rá! ^^
2022. aug. 24. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

4: és erre szerinted nincs magyar szó????? Hogy többen béreltek közösen egy lakást?


Nem kell már ez a nagyzolás az angol kifejezésekkel...

2022. aug. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ezt cohousingnak hívják, itthon is.
2022. aug. 24. 10:33
 8/10 anonim ***** válasza:
62%
Ja persze.... :-D :-D :-D
2022. aug. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%
A llilaködös projektet hívják így, de maga konkrétan a közösen bérelnek egy lakást többen simán megosztott albérlet.
2022. aug. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
55%

Nem szobát bérelnek, hanem egy épületen belül egyéni lakásokat. És a közösségi életben részt kell venni együtt! Vannak kötelező feladatok és egyéb programok, lehetőségek, pl: könyvtár, társas. Nem értem, ha valaki nem ért ehhez, akkor minek okoskodik itt. :D Shared Houseban lakott egy lakótársam, ott szobák szintjén ment az, amit Cohousingnak ismernek kint. Volt egy nagy nappali, nagy közös konyha, 1 fürdő a női, 1 a férfi lakóknak plusz 1 külön WC. Voltak többszemélyes szobák is. Kb. 10 fő lakott 200 nm-en, két összenyitott nagypolgári lakás lett átalakítva e célra. Nagyon aktív közösségi életük volt úgy. Majdnem olyan, mint egy szakkoli, csak nem fősulis/egyetemi hallgatóknak, hanem pályakezdő, 25-30 év körüliek laktak ott. :D Biztosan jó buli lehetett, de nem véletlenül költözött el hozzánk, ahol csak hárman laktunk együtt, de semmi kapcsolat nem volt közöttünk. Mondjuk alkalmazkodni ìgy sem tudott, én nem voltam abban az élethelyzetben, hogy lett volna kedvem/időm a konyhàban vele lenni, de ő mindig ott volt és megmondta, hogy neki kicsi ez így, nappali nélkül. Én meg nagyon őszintén megmondtam neki, hogy így nem volt értelme ezt az opciót választani, mert nekünk sem kéne együtt laknunk, sajnos. Nem volt harag, elköltözött egy nagyobb lakásba. :D Szóval érdemes ezt egy kicsit megfontolni, mert ha kifog olyan szomszédokat/lakótársakat az ember, akik nem hagynak békén, kb. Soha, akkor nem olyan nagy buli egy shared house/cohousing vagy egy sima albérlet sem. :( Én azóta, mivel most szingli vagyok 1 lakótárssal élek csak, mert sok rossz tapasztalatom volt albiban is, kollégiumban is. Lehet egy cohousingban jobban éreztem volna magam, de azért biztosan elég drága egy szobához képest. :)


26/N

2022. aug. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!