Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mennyire nehéz jó lakótársat...

Mennyire nehéz jó lakótársat kifogni?

Figyelt kérdés

Összekerültem egy idōsebb lánnyal (24) lakótársként egyetem miatt. Nagyon paranoisásnak tűnik, mintha meg akarnám lopni. Állandóan panaszkodik, hogy nincs kulcs a szobákhoz, egyszer megvádolt azzal, hogy bejárok a szobájába, pedig csak a huzat csapta ki az ajtót.

Először azt hittem, bolond, de elgondolkodtam, hogy tényleg ennyire veszélyes idegennel lakni?


2022. szept. 10. 13:37
 1/3 anonim ***** válasza:
86%

Abban igaza van, hogy zárni kéne tudni az ajtót, teljesen egyértelmű hogy nem bízhatsz egy idegenben. Semmi nem garantálja, hogy nem szúr hátba akárki a világon, akár a saját testvéred.


Ezt a tulajdonossal kéne lefixálni, az se normális hogy nem ad erre lehetőséget. Viszont abból a szempontból tényleg bolond a lány, hogy össze-vissza vádolgat.

2022. szept. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
15%
Ez teljesen hülye. Nagyon sok helyen laktam már, és sehol sem lehetett az egyes szobákat kulccsal bezárni, eszünkbe sem jutott, minek? Nem köztörvényesekkel költöztem össze egyik esetben sem. Koleszban persze be lehetett zárni a szobákat, de ott többen vannak egy szobában, akkor mit csinálsz, páncélszekrényt veszel a bőröndödnek meg a cuccaidat is abban tartod? Röhej.
2022. szept. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
95%
Nem egyszerű, azt én is aláírom, bár eddig még nem kerültem össze olyan emberekkel, akik ne lettek volna megbízhatóak. Jó ideig egyedül béreltem egy minigarzont, aztán a bérbeadók hazaköltöztek külföldről és hirtelen lakást kellett találnom. Tudtam egy névről ismert srácról, hogy lakótársat keres, és mivel jó környéken van a lakás, plusz a lakbér is nagyon baráti, jobb híján betársultam hozzá. Vannak közös ismerőseink, de egyáltalán nem ismertük egymást. Ahhoz képest, hogy előadta az elején, hogy neki mennyire fontos a rend és a kommunikáció, már az első hetekben azt kellett látnom, hogy ez csak duma volt. Baromi trehány a gyerek, ráadásul soha nem szólt hozzám magától. Ha én nem szólítottam meg, nem beszéltünk. Egy ideig próbálkoztam, aztán úgy voltam vele, hogy nem érdekel, nem fogok állandóan azon agyalni, hogy mi a sz*rt kérdezzek tőled, ha összefutunk. És mivel ő meg gyakorlatilag soha nem próbálkozott, jó ideje már csak köszönünk egymásnak, semmi egyéb. Iszonyúan nyomasztó a társasága. Hál'Istennek több hónapos keresgélés után találtam egy nagyon jó helyet, úgyhogy nemsokára költözöm. Hiába volt megbízható és korrekt a srác, ez sajnos édeskevés egy jó együttlakáshoz.
2022. szept. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!