Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A falszomszéd éjjelente azzal...

A falszomszéd éjjelente azzal ébreszt hogy üvölt fájdalmában, amit én lelkileg nagyon rosszul viselek, és párom nem ért meg. Én vagyok túlérzékeny?

Figyelt kérdés
Egy négylakásos házban élek a párommal, aki a szinten szomszédunk, ő egy idős beteg bácsi, rákos, gyógyíthatatlan, egyedül él. Naponta legalább tízszer jön hozzá 2 saját fizetett ápoló, szóval 2 személy felváltva, éjjel hajnalban is, ahogy ő értesíti őket. Otthonba nem akar menni, van bőven pénze ezt a szolgáltatást fizetni, és én teljesen meg is értem, hogy nyugalomban, méltósággal szeretné élni az utolsó hónapokat. Viszont nagyon megvisel... Nő vagyok, párom olyan típus hogyha leteszi a fejét alszik mint a bunda, én felszínesebben alszok, sokszor felébredek pisilni vagy csak úgy. Sokszor erre a borzalmas üvöltésre ébredek az éjjel közepén, és segíteni nem tudok, hiszen olyankor nem sokkal később jönnek az ápolók, és olyankor olyan fura félelem és rossz érzés fog el, hogy nem tudok vissza aludni. Emiatt kialvatlan vagyok sokszor, rosszkedvű, és bánt hogy ő ezt nem érti meg. Ilyeneket mond, hogy ez természetes dolog, miért foglalkozom vele, alig ismerjük, és ilyen érzéketlen módon beszél az egészről. ☹️
2022. szept. 14. 19:14
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
Igen, te vagy túlérzékeny.
2022. szept. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
Pedig erre rövidesen rámehet a mentális egészséged, úgyhogy magaddal kéne csinálj valamit. Vagy füldugó, vagy szigeteltessétek le jobban a falakat.
2022. szept. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%
Ha minden éjjel többször felkelsz ezért-azért az nem túl egészséges, mivel telnek a napjaid hogy ennyire nem vagy éjszaka fáradt?
2022. szept. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%

Nem vagy túlérzékeny, érthetően az ilyesmi nem tesz jót az ember mentális egészségének.


Nyilván majd itt megkapod a szokásos "aki dolgozik az elfárad" vérproli szöveget, de legyen az ember akármilyen fáradt, ha valami külső tényező zavarja az zavarni is fogja.


Az tény, hogy sajnos ezzel nem nagyon tudsz tenni semmit, a problémát nyilván nem tudod megszüntetni, csak javítani tudsz rajta bizonyos szintig a saját életed módosításával.


Én magam füldugóval alszom, vagy mindenféle "eső hangok" relaxációs zenéket hallgatva. Egyszerűen őrülten zajos helyen lakom, az egyik szomszédnál tüc-tüc zene szól, a másik az ajtókat csapkodja, és a ház előtt forgalmas buszjárat van, épp előttem lassít-gyorsít a busz, remeg az épület. Őrület.

2022. szept. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
16%

Baratkozz vele ossze es irasd magadra a lakast. Ezutan biztos konnyen viseled a dolgot.


Amugy meg hangszigetelest tegyetek a szomszedos falra.

2022. szept. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
26%

hihetetlen, hogy az emberek nem ismerik az irónia fogalmát és lepontozzák az 5-öst.


de viccet félretéve, én abszolút megértem a helyzeted és a párodét is. Ő ilyen típus, nem veszi fel, nem érinti meg, te nőként valószínűleg fogékonyabb és érzékenyebb vagy erre.

Füldugó a megoldás, esetleg beszélnék finoman az ápolókkal, hátha van rá megoldásuk vagy ötletük.

Kitartást!

2022. szept. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!