Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Akik nagyon szerettek volna...

Akik nagyon szerettek volna külföldre költözni, azok lelkileg hogyan "győzték meg" magukat a végső döntéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

26 éves múltam, nem rég végeztem el a mesterképzést, illetve fél év múlva megkapom a földrajztanári végzettségemet is. Gondolkozom PhD-n is, de az elsősorban a jövőm megalapozásához volna szükséges (nyilván az eddigi tanulmányaim is). Budapesten élek még a családommal, aránylag jól élünk, van munkám is, bár majd szeptember elején kiderül, mennyire elég a pénz.


Viszont egyszerűen úgy érzem, hogy nem akarok itthon maradni, gimnáziumi barátom most fog elköltözni Svédországba, miután elvégezte az orvosit, más barátaim is gondolkoznak azon, hogy mit tegyenek. Egyszerűen nem érzem jól magamat Magyarországon már (szerencse, hogy Budapest más, de ki tudja, meddig), az áprilisi történések nagyon lehangoltak, azon kívül itt van a háború is a szomszédban és őszintén szólva nem azért tanultam eddig, hogy agyonlövessem magam (tudom, NATO, ha vh. van, akkor úgyis mindegy, hol élünk, stb., a kérdés lényege nem ez), nem érdekel már az ország se, mert annyira el lett rontva az egész. Folyamatosan őrlődöm, hogy mit csináljak, lehetőség szerint minél messzebbre költöznék (Ausztrália, Új-Zéland - tudom, hogy a bevándorlás ezen országokba nem könnyű, de most nem is feltétlenül a célország a fő), de azért félek is, mert könnyű azt mondani, hogy menjünk, megtenni nehezebb.

Nincs párom, így egyedül mennék, de sok dologtól félek, pl. a beilleszkedéstől, a kulturális különbségektől, a nyelvtől, munkalehetőségektől, de mint mondtam, Magyarország számomra egyre kevésbé biztosít kellemes életet. Szívesebben maradnék itthon, de attól is tartok, hogy ha nem lépek időben, akkor később már nem fogok tudni. A PhD célja is az lenne, hogy kapcsolatba kerüljek külföldi egyetemekkel, mert nyilván amíg nem az éhhalál a tét, a képesítésemnek megfelelő állást szeretnék, tehát amíg nem menekülni kell az országból (szó szerint), addig azért válogatnék, mert nagyon nem mindegy.


Az volna a kérdésem, hogy akik kiköltöztek külföldre és előtte nagyon sokat gondolkoztak és emésztették magukat, azok hogyan tudták meghozni a végső döntést? Mennyire volt nehéz, főleg az elején? Főleg olyanoknak érdekelne a története, akik egyedül mentek külföldre.



2022. aug. 6. 22:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgy győzd meg magad, hogy ne tekintsd véglegesnek és visszavonhatatlannak, mert ezek a dolgok szoktak ijesztőek lenni. Ne nevezd még magadban sem végső döntésnek!

Tekintsd kalandnak, egy próbának, megmérettetésnek, ahonnan akkor van visszaút, amikor te úgy döntesz.

Ne égess fel hidakat magad mögött, rákészülsz, elmész, kipróbálod magad, aztán úgy cselekszel, ahogy neked a legjobb.

Ha itthon nem volt gond a beilleszkedéssel, társadalmi kapcsolatokkal, akkor ott sem lesz, ahova mész.


De ne haragudj, de gőzöm nincs, hogy egy földrajztanár mennyire lehet kurrens cikk bárhol a világon.

Ha autószerelő, vagy szobafestő, esetleg plasztikai sebész, nőgyógyász, bármilyen mérnök lennél, nem aggódnék.

2022. aug. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A földrajztanár képzettségem csak másodlagos, nem az a fő, azt hivatástudatból végzem el. A fő szakmám más, területfejlesztő geográfus vagyok.


De köszönöm a tanácsokat, így gondolkozva valószínűleg tényleg sokkal könnyebb lenne.

2022. aug. 6. 23:03
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Utazz oda ahova menni szeretnél egy kis időre. Ha anyagilag nehéz ezt megoldani, akkor mondjuk 1 hétre vagy pár napra. Ha van külföldi ismerős, barát, akkor megkérdezni probléma lenne-e nála lenni pár napot, aztán visszajönnél.


Kicsit kóstolj bele az ottani világba, életbe, ismerkedj a környezettel, az emberekkel. Nekem bármennyire is tetszett, pár nap alatt tiszta volt hogy nem akarom itthagyni az országot és inkább visszajöttem. Nem jelenti azt, hogy soha nem mennék ki akár hosszabb időre, vagy csak üdülésként ne mennék többet, de hiányoztak a barátok, a közösségek amikben vagyok. Nem a pénz az első nálam, sőt, de mások vagyunk.

2022. aug. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, ez is egy jó ötlet. Nálam sem a pénz az első, a szakmámban elhelyezkedve itthon is jó lehetőségeim vannak, de írtam is, hogy mi az oka annak, hogy elvágyom innen.
2022. aug. 7. 07:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kellett meggyőzni magam. Tudtam, hogy menni akarok és tettem érte.
2022. aug. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hasonlóan vagyok mint te, kérdező jelenleg..
2022. aug. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!