Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Anglia miért ilyen rohadt drága?

Anglia miért ilyen rohadt drága?

Figyelt kérdés

Félretenni semmit nem lehet hacsak nem vonsz meg mindent magadtól és nem mész sehová csak májkrémes kenyeret eszel otthon.


Tömegközlekedés ára egy vicc.

Lakbér hihetetlen.

Council tax. Mi a franc? Mire?

Kint étkezni, beülni valahová inni? Perkálj!

Autó biztosítás? Uramatyám!

Adózás? Ha többet mersz keresni mint az átlag felét add az államnak!


Akik úgy döntenek, hogy hosszú távon ott élnek miért teszik?


Mármint maga az időjárás, emberek, életstílus, kaja sem kompenzál az árakért.


2022. szept. 16. 10:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
21%
Érdekes. Az összes olyan kérdésnél, ahol a magyar árakra panaszkodnak és valaki beírja, hogy "nyugaton" is drága minden, mindig az a válasz, hogy de ott négyszer annyit keresnek. Ezek szerint ott sincs kolbászból a kerítés.
2022. szept. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
Mert az "egy vicc", "hihetetlen", "mi a franc", "uramtyám" aztán egzakt meghatározások... :D
2022. szept. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

1


Kereshetnek 4-szer annyit de az árak csillagászatiak.


Ha el akarsz utazni valahová a legkoszosabb szoba gazdával otthon £100 font egy éjszakára ami kereken egy tizede a havi minimálbérnek :) Röhej.


Ha le akarsz utazni északról délre vonattal (ami talán a magyar színvonalat megüti minőségben) akkor oda-vissza jegy £90 font ami a majdnem 1 tizede a havi minimálbérnek.


Két szobás kis lakásra a helyi adó (council tax) £100 font ami egy tizede a minimálbérnek.


Albérlet koszos kis szobában £350 fontnál kezdődik.


Ha akkor “luxust” akarsz magadnak megengedni, hogy külön lakj akkor nem Londonban £600 font egy egy szobás kutyapajta méretű lakás, erre rájön a council tax meg számlák tehát úgy £850 a fenntartása.


A többit mindenki kiszámolhatja.


Én ugye félretenni szeretnék úgy, hogy közben nem 7 emberrel lakok és átlagbért jó bőven megkeresem de ha eljárok havi 3-szor valahová akkor lehetetlen. Ha remeteként élek akkor egy keveset félre tudok rakni.

2022. szept. 16. 10:38
 4/17 anonim ***** válasza:
80%

Ez hülyeség, már bocs. A lakhatás a drága inkább, mármint arányaiban, de a fizudból ami utána marad az nem csak az életbenmaradásra elég, hanem nyaralásra, kikapcsolódásra, és még félretenni is lehet belőle. Persze van, akinek soha nem elég semmi és bármennyi pénzt el tud költeni...

A májkrémes kenyér résznél már egyértekművé vált, hogy te valószínűleg sosem éltél Angliában, csak trollkodaz ( vagy rosszabb és tényleg ennyire egybites vagy)

2022. szept. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
50%

Konkrét példa: EU-s ország, fővárosban nem kapsz 1500 euro alatt elfogadható lakást. 50-60 km-re 8-900 euro.

Bizonyos szint alatti munkára csak migránsok -legyen az lengyel, magyar, román, afrikai stb. jelentkeznek ezeregynéhányszáz euro/hó. Többnyire egy szobát bérelnek többen.

Angol viszonylatot nem ismerem.

2022. szept. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

5


Anno raktárban is dolgoztam még első évben, a munkások 70%-a angol volt. Csak kellett egy kis segítség kelet-európaiaktól, hogy meglegyen a létszám.

A takarítónők mind angolok voltak.

Szerintem ez mítosz. Az viszont tény, hogy az angolok egy nagy része segélyen él ami hát legtöbbször minimálbér alatt van és azzal azért nem olyan luxus az élet. Emellett meg persze panaszkodnak is, hogy a bevándorlók elkapkodják a munkákat előlük ezért nem dolgoznak.

2022. szept. 16. 10:59
 7/17 A kérdező kommentje:

4


Ha £1,200- fontból £800-at lakhatásra, £400-at kajára költesz akkor miből mész nyaralni? Még egy miniatűr autót sem tudsz fenntartani.


Vagy £5,000-es fizukról beszélsz amit CEO-k keresnek?

2022. szept. 16. 11:02
 8/17 anonim ***** válasza:
93%
Angliában élek, mezei kertész vagyok és rengeteget félretudok tenni, van autóm is, valamit nagyon rosszul csinálsz kérdező. Meg itt nagy a szociális háló, 34534 féle segélyt tudsz igényelni.
2022. szept. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
93%
10+ éve éltem Angliában. Akkor 1500 fontot kerestem, 400 font volt az albérletem, simán meg tudtam belőle élni és félre is tudtam tenni. Az 5ös leírása tökéletesen passzol Írországra, ha most kéne ideköltöznöm marha nehéz lenne, de amikor jöttem még normális volt a lakáspiac. Szellemi munkám van a szakmámban és házam hitelre amire az önerőt 5 év alatt spóroltam össze. Most 3300 eurót keresek, ez 8 év munka eredménye (nem CEO, alkalmazott vagyok), 1200 a havi törlesztő, simán futja mindenre a brutálisan elszállt árak mellett is.
2022. szept. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
92%

Közeli családtagom él Angliában (nem Londonban, de megyeszékhelyen).

Már kint van 14 éve (már brit állampolgár, de ez mindegy is). Azt mondja, hogy havi szinten drágább, napi szinten olcsóbb. Ezt először nem értettem, de úgy van, hogy igen, forintba átszámolva a lakásbérleti díj és a rezsi az hűha kategória. Viszont ami marad utána, az mint költőpénz sokkal több mindenre (többszörösére) elég, mint itthon. Tehát kaja, ruházkodás, konditerem, úszás, autó(k) fenntartása, hobbi, megtakarítás, utazás, ezeken nem kell gondolkodni, a gyereknek nem "kispórolni" kell egy tornacipőt, hó végén nem kell a csekkekkel kirakóst játszani.

Ő amúgy egy világcégnél van, mérnök (nem írom, hogy milyen témában), nem vezető, de a munkaköre teljesen önálló, és így átszámítva havi 3M nettót kap.

2022. szept. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!