Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Jogosan kérhetem, hogy kapcsol...

Jogosan kérhetem, hogy kapcsolja ki a telefonja értesítéseit?

Figyelt kérdés

Nekem például minden néma, max rezeg meg a kezemen is van egy aktivitásmérő ami rezeg ha írnak.

Lakótársaim viszont időnként idegesítőbbnél idegesítőbb értesítésekkel kínoznak. Ilyenkor általában beszélek velük, hogy ha van rá lehetőség kapcsolják ki, mert zavar.


Most ilyenkor felmerül bennem, hogy ez jogos-e. Ha zavar az értesítés, hogy kikapcsoltatom. Mert végülis nappal úgy zajonganak ahogy akarnak. Ha azt állítja be értesítésnek, hogy a spongyabob ordít, vagy babasírást, elvileg köteles vagyok elviselni nem? Tehát hol a határ? Nem kérhetem, hogy némítsa le a telefonját, csak mert létezem, viszont igen is behallatszik a szobámba és én soha semmilyen zajt nem okozok, még a filmeket és zenéket is mindig fülhallgatóval hallgatom.


Itt nem az a probléma, hogy nem kapcsolja ki mert kikapcsolja ha megkérem. Legutóbb pár hónapja volt ez, hogy csattogott az értesítés és megkértem rá, hogy szedje le, leszedte, de most ideköltözött a lánytestvére és az is elkezdte ezt és amikor minden egyes messenger üzenetre jön egy értesítés, gyakorlatilag percenként 20 az elég idegesítő tud lenni.


Szóval itt nem az a kérdés, hogy kikapcsolja-e vagy nem mert nyilván kikapcsolja, hanem nem szeretnék feszültséget okozni ezzel, elnyomó, szupersszív szerepet, hogy igenis némítsd le a telefonod mert idegesít.


De közben lehet, hogy ő a szupersszív azzal, hogy rámterheli, hogy hallgassam a xarját. + én már megszoktam a karkötőt, hogy néha akkor is rezeg és kiírja az éresítést ha messze van tőlem a telefon. De igazából én úgy vagyok vele, hogy egy fél napot mindenki várhat.


2022. okt. 3. 18:52
 1/4 anonim ***** válasza:
53%

Én valahol úgy vagyok, hogy az indokolatlan és elkerülhető zavarást illene megszüntetni. Pont ilyen a telefonhasználat.


Én meg tudok őrülni ettől.


Munkahelyen tipikus, hogy amint az adott kolléga kilép az ajtón, megszólal a rohadt idegesítő és egyre hangosodó csengőhangja, zenél vagy 20 percig, mert az amúgy felnőtt gyereke hívja akinek nem esik le, hogy ha anyu 10 perce nem veszi fel akkor felesleges egymás után 5-ször csörgetni.


Aztán abban a pillanatban ahogy elkussol a telefon, belép a munkatárs...

2022. okt. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%
Persze, hogy jogosan kérheted.
2022. okt. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kerheted, max nem teljesiti 🤷
2022. okt. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
68%

Kérheted, max leszrja.


Az ő dolga.

2022. okt. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!