Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Sopronból a jövőben nagyváros...

Sopronból a jövőben nagyváros lesz?

Figyelt kérdés
Ugyi folyamatosan növekszik a népesség,bár az ilyen 150ezer és társai erősen túlzóak szerintem,a hivatalos népesség 65k körül van,a nem hivatalos olyan 75-80 lehet szerintem. Győr is növekszik rendesen,az egész megye a belső migráció miatt. Szinte minden más (kivéve Bp.és környéke) pedig néptelenedik el. Lehetséges hogy pl. 40-50 év múlva Sopron egy Győr méretű nagyváros lesz,Győr pedig M.O. második legnagyobb városa,amolyan "2.főváros"? Szerintem elképzelhető,bár Sopron területi terjeszkedése korlátozott,plusz szűkek az utcák,így a megnövekedett forgalom már most is káosz sokszor,bár ez elkerülőutakkal,amiből épül rengeteg még megoldható lesz. Én simán el tudom képzelni.

2022. okt. 5. 04:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
21%
Ilyen gondolatokkal én se tudnék aludni.
2022. okt. 5. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Te sem tudsz amint látom xD
2022. okt. 5. 04:49
 3/19 anonim ***** válasza:
87%
Hát, azért lakosságszámban messze van még a 200 ezres Debrecentől ahhoz, hogy a második legnagyobb város lehessen.
2022. okt. 5. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
76%

Azért Győrt is inkább kisvárosnak, max. közepesnek mondanám.


Sopronnak soha nem lesz nagyváros jellege, mert a lakosság növekedés inkább az alvóváros jelleget növeli. Igen, vannak dugók, de a lakosság egyre nagyobb aránya jár Ausztriába dolgozni, a legtöbben Bécsbe. Az nem a központ jellegèt növeli a városnak, mint Győr vagy Debrecen esetében,hanem a periféria jellegét. Nincs nagyobb élet, nem lesz több kulturális esemény, munkahely, stb., stb. ettől. A dugóhelyzet pedig némileg javulni fog, ha befejeződik az alagút, mert a többség délkeletről nem Sopronba jár be, hanem elkerülné a várost.

2022. okt. 5. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
72%
Hát nem tudom, szerintem amint rájönnek az emberek, hogy a lakbéren, rezsin és az üzemanyagon kívül kb. minden olcsóbb Ausztriában, ráadásul a fizu is jobb, nem fognak egy túlárazott határvárosban összetömörölni csak azért, hogy... miért is?
2022. okt. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
#5-ös, az autóbiztosítást kihagytad.
2022. okt. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
51%

#6


Hát, ha én külföldre akarnék költözni, nem a kötelező biztosítás állítana meg ebben... egyébként meg pl. autóval ingázni sokkal drágább, hiába olcsóbb a magyar kötelező.

2022. okt. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
A biztosítást csak egy sorozat folytatásaként írtam, önmagában nyilván nem lenne visszatartó erő. Mi a határ mellett lakunk 5 km-re, a párom ingázik Au-ba, én Mo-on dolgozom, de tényleg kíváncsi lennék mi az a "minden olcsóbb". Mert én ahogy tapasztalom, igazából semmi sem olcsóbb. Kivéve 1-2 extreme aktion-t esetleg.
2022. okt. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
57%

5:

Már egyre többen bérelnek házat osztrák falvakban, mint Sopronban, lakást, mert olcsóbb. A legdurvább amit hallottam, hogy a Veluxban van aki Ilmitzből jár Fertődre dolgozni, mert kb. 100 ezer Ft-ért tud ott hazat bérelni. Akkor ha valaki eleve Ausztriában dolgozik, miért bérelne Magyarországon? A magyar falvakban meg nincs is bérleti piac.

2022. okt. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
84%

8:

Semmi sem olcsóbb? Menj be egy átlag szupermarketbe, majdnem minden olcsóbb Ausztriában. Mi nem lakunk a határ közelében, de mikor túrazni megyünky hazafelé mindig felpakolunky amiben a legnagyobb a különbség az a sajt, joghurt, műzli, sonka. Utóbbit fele annyiért vesszük Ausztriaban, mint ugynaazt itthon.

2022. okt. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!