Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Napi 1-2* 45 perces kutyasétál...

Napi 1-2* 45 perces kutyasétáltatásért és időnkénti bevásárlásért, postai csekk befizetésért milyen összeget "illene" megbeszélni?

Figyelt kérdés

Beteg a gazdi, eredetileg csak önkéntes segítségként gondoltam a kutyasétát, de megkér erre arra, mondta, hogy nem ingyen, találjak ki valamit, egy összeget.

21 vagyok és nem tudom mit kéne mondanom, nem akarom lehúzni, mondtam neki többször, hogy nem kérek semmit, de mindig mondja, hogy dehogyis.

Ötlet?


2022. okt. 7. 13:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Ha tényleg nem akarsz semmilyen konkrét összeget kérni, akkor ha vágysz valamilyen dologra, amit kinéztél, esetleg mondd meg neki, és lepjen meg vele. Vagy akkor annak az árát kérd el, ha nem tudja később beszerezni.
2022. okt. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én azzal az órabérrel számolnék amit képesítést nem igénylő munkával meg tudnék keresni. Ha nagyon jótékonykodni akarnék akkor ebből adnék engedményt az illető helyzetétől függően. Ha felveti a pénz akkor nem adnék kedvezményt, a rászoruló akkor igen, ha nagyon nehéz helyzetben van akkor nem kérnék semmit.
2022. okt. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Mennyit kapnál egy könnyű fizikai munkás diákmunkáért? Kérj annyit. Esetleg némi kedvezménnyel, ha hosszú távú a dolog.
2022. okt. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%
A minimálbér 1150 forint óránként.
2022. okt. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%

1500-at kérnék óránként. Előre lebeszélném a feladatköröm is. Ne hogy bővüljön szépen lassan

.

2022. okt. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
15%
5-10,000-et.
2022. okt. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Hát most adott egy összeget, nem akartam elfogadni, de erősködött, hogy ha nem fogadom el, akkor többet nem mehetek, így elfogadtam, de remélem nem akar minden alkalommal adni majd.

Nem tudom milyen az anyagi helyzete, egy tízemeletes tömbház külön emeletén lakunk, szoktam látni a kutyesszal és megláttam, hogy mostanában már csak kiül vele a ház mellé, egyáltalán nem tud vele sétálni menni. Hát gondoltam egyet, odamentem hozzá és megkérdeztem, el vihetném-e a kutyust sétálni. Elengedett, aztán megkérdezte, mennyi lesz én meg erre csak lestem, mint nyúl a fűben és neki is elmondtam ezt, amit itt, hogy láttam, hogy fájdalma van, gondoltam segítek, nem akarom kihasználni, de ő ragaszkodott hozzá, hogy adjon valamit.

Hát ennyi a sztori.

2022. okt. 7. 17:42
 8/14 A kérdező kommentje:
Ja, imádom a kutyákat, nekem is van, meg cicám is és régebben jártam menhelyre is kutyákat sétáltatni, nyilván önkéntesen, az állatok a mindeneim.
2022. okt. 7. 17:44
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Minden tiszteletem a tiéd, Kérdező! Nekem sem engedné a lelkiismeretem, hogy pénzt kérjek érte.
2022. okt. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Kezd egy kicsit kicsúszni a kezemből a dolog.

Nem akarok bunkó lenni, elutasítani.

Tudom, hogy szüksége van a segítségre.

Ha visszautasítom a kutyasétáltatáson felüli egyéb dolgokat, akkor úgy tűnne, mintha nem is érdekelne ő, csak kutyázni szeretnék.

De munka és a saját állataim, itthon nyugdíjas anyukámnak segítésen túl a napi +1-2* 30-40 perc kutyaséta bőven kiteszi a napomat.

Nem tudok nem hivatalos bejárónőként is funkcionálni.

De nem szeretném megbántani.

Persze alkalmazhatna hivatalosan ilyen segítőt.

Szóval nem tudom mit tegyek.

Eddig összeszámolva kb 12 órát segítettem neki összesen, amiben volt 15 alkalom kutyaséta + 2* bevásárlás + 2* posta + 1* gyógyszertár.

Közben kaptam egy 10ezrest. Ha úgy számoljuk, akkor kb 830ft/óra, eddig.

De nem is ez a lényeg, hanem, hogy én ingyen gondoltam és csak kutyát sétáltatni, de nem akarom megbántani azzal, hogy túl sokat kér.

2022. okt. 17. 00:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!