Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tennétek a helyemben? Pár...

Mit tennétek a helyemben? Pár éve ideköltözött pár férfi tagja erősen haverkodni akar, nekem meg már konkrétan az agyamra megy..

Figyelt kérdés

Ott csesztem el hogy mikor ideköltöztek a faluba, akkor én is segítettem nekik pár dologban, mint ahogy a településen még páran rajtam kívül.

Amolyan jó szomszédi gesztusként, de semmi több.


Erre ő meg valami haverjának tekint vagy mi a fene..


Kb hetente felhív valami hülyeséggel.. De olyanokkal hogy "hallottad hogy szivárog az északi áramlat" Meg ilyenek.. És hiába próbálom tök érdektelenül, meg már már flegmán reagálni, nem veszi a lapot..


Tegnap is felhív hogy nem indul a fűnyírója, nincs e valami tippem hogy mi lehet a baja (felsorolja a tüneteket, holott nem is kérdeztem)

Mondom, nincs ötletem!...

-Értem, na mindegy. Mit csinálsz?

-Semmit!! (itt arra gondoltam hogy "Mi a F**z közöd van hozzá?!")

-Jól van akkor majd később dumálunk csáó (Itt már azt hittem agyf**zt kapok.....)

-Szevasz.



Ha kimondanám amit gondolok, akkor valószínűleg vérig sértődne, és lenne egy falubeli ellenségem aki a hátam mögött elmond mindennek. Ezt nyilván nem szeretném.


Hogyan tudnám elérni hogy simán csak szomszédok legyünk, akik egyszerűen csak köszönő viszonyban vannak ha véletlen összefutnak az utcán??? DE SEMMI TÖBB!..


2022. okt. 13. 12:34
 1/7 fersk ***** válasza:
100%
Sajnos csak reménykedhetsz, hogy összehaverkodik valakivel és akkor lógva hagy...
2022. okt. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%

Kerek-perec megmondod neki, hogy nem akarsz vele haverkodni, te csak szomszédként tekintesz rá. Pont.

Legyél őszinte, néma gyereknek az anyja sem érti a szavát. Ne utalgass, hanem mondd meg neki.

2022. okt. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát nehéz eset. Amúgy honnan gondolod, hogy ennyire sértődékeny lenne?

Ne vedd fel a telefont, mondd meg neki, hogy nem érsz rá, esetleg hogy majd te visszahívod valamikor (persze nem hívod).

Ha nem használ, akkor tiltsd le a számát v cserélj telefonszámot.

2022. okt. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
35%
Nem mondana el semminek a hátad mögött, mert nincsennek a környéken (de talán máshol se) barátai. Oszd ki, és sz4rd le
2022. okt. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha falu, és téged ismernek, őt meg nem, akkor nem tudom, mitől félsz. Főleg, ha más haverja nincs.

Meg miért mondana el mindennek? A leírtak alapján szerintem le se xarná, aztán ignorálna.

2022. okt. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
most nemazért, de faluban illik beszélgetni a másikkal, akkor is ha utálod. Ne legyél bunkó, a falu egy közösség. Ha nem akarsz közösségben élni, költözz panelba.
2022. okt. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6 Ha az utcán véletlen összefutok vele, váltok vele pár szót, ez oké is.

Ha évi pár alkalommal kell neki valami segítség, az is rendben van.


De hogy heti rendszerességgel, de akár heti több alkalommal is "zaklasson" telefonon az már nincs rendben!

2022. okt. 30. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!