Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek, hogy lássak...

Szerintetek, hogy lássak hozzá, tudnátok tanácsokat adni?

Figyelt kérdés

Annyi lenne a lényeg, hogy szeretném elhagyni az országot minél hamarabb.

Angol tudásom picit döcög, de elmondom amit akarok. A párom jelenleg webfejlesztést tanul, én informatikus vagyok, szeretnék majd én is a webfejlesztés irányába menni.

Szerintetek hogyan juthatok ki úgy külföldre, hogy ne is kelljen visszajönnöm?

Trollok kíméljenek kérlek titeket, eléggé kétségbe vagyok esve lelkileg.

Köszönöm a válaszokat!



2022. okt. 18. 23:07
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Alap angol mindenképp.

Legalabb az egyikőtöknek fix munkahely.

Valamilyen hiány szakma kitanulása a számodra amit szeretsz és egy ideig kint el is tudod képzelni magadat.

2022. okt. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%
A lelki kétségbe esésedre egyáltalán nem jó megoldás külföldre költözés, ott a migránsok még több lelki problémával szembesülnek. Saját magad problémái elöl elfutással nem mész semmire.
2022. okt. 19. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%

Így szerintem csak kibasztok magatokkal. Úgy menjetek oda, hogy legalább az egyikőtöket várja ott egy állás és még emellé van pár misi tartalékotok.


Mindketten kapirgáljátok a szakmátok felszínét, nem tudtok kommunikálni értelmesen egy szellemi munkakörhöz méltó szinten, ez így komolytalan.


Szánjatok rá fél-1 évet arra, hogy minden erőtökkel erre készültök, akkor talán nem az lesz a vége, hogy elfogy a lendület és hazakllullogtok vagy elmentek mosogatni és nem lesz a tanulásból sem semmi.


Azért a webfejlesztés IT viszonylatban egy elég telített szakma.

2022. okt. 19. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Valamiért Orbánt látom az indulatok mögött.
2022. okt. 19. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem kizárólag politikai indokai vannak, de hazudnék, ha nem lenne egy ok a sok közül a jelenlegi poltikai helyzet, de kérek mindenkit, hogy ne a politikai indulatot lássa a kérdésben. Minimális szerepe van csak benne.

2022. okt. 19. 14:36
 6/8 anonim ***** válasza:

4, valamiért minden politikai esemény után megindulnak a "kétségbeesettek" elbszni az életüket... mert addig fel se tűnt nekik hogy nem jó ez így itt, lehet el kéne kezdeni tervezni... ne aggódj kérdező, majd lenyugszol, elmúlik, és egyből rájössz hogy nem is akarsz menni sehova, jó neked ott ahol vagy.

tudod attól még, hogy farokfölcsapva kigaloppozol "nyugatra" ahol se lakhatásod, se pénzed, de munkád, se ismerősöd, se semmid, még nem lesz neked jobb, csak rengeteg pénzt és energiát elpazarolsz.

én is kétségbe voltam esve nagyjából mióta csak tudok a világról, kevertvérű, ateista, bzi kis görcs vagyok, egy szélsőjobbra tolódó, agresszív apával, de voltam vagy 14 amikor ezt felismertem, tehát éveken át keményen dolgztam azért, hogy tudjak nyelveket, legyen valami értékelhetőnek tűnő bizonyítványom, hogy igenis van szakmám és tudok benne dolgozni, kuporgatott, minimális kis megtakarítások, és igen, 19 évesen összepakoltam, elmentem, vért izzadtam hogy megmaradjak és helytálljak, most öt évvel később van szép lakóhelyem, állásom, jövő decemberben kapom meg az állandó tartózkodásit meg a vágyott végzettséget is szinte egyszerre, még három év az állampolgárság.

amennyi bevándorlóval már találkoztam, megállapíthatom, hogy a "hisztérikusan felháborodunk és kijövünk" nem egy jó életstratégia.

2022. okt. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mennyi releváns tapasztalatod van informatikusként azon a területen amit végezni szeretnél és milyen cégnél? Ha egy nevesebb (nemzetközi) multinál letolsz 2-3 évet IT területen akkor simán el tudsz helyezkedni külföldön jó bérért feltéve ha tárgyalóképes angol nyelvtudásod van, ellenben ha pályakezdő vagy és nincs szakmai tapasztalatod akkor szinte lehetetlen, legalábbis nagyon nehéz.


Csak random infónak: Én az egyetem elvégzése után 4 évet dolgoztam programozóként egy multinál és lehetőségem volt az anyavállalat országába kiköltöznöm (Svájc) és ott folytatni a karrieremet, majd váltottam céget és Angliába költöztem, most pedig hazajöttem és innen tolom remote mert anyagilag jobban megéri. Én azt tapasztaltam, hogy pályakezdők esetén vagy junior szinten nem szeretnek külföldi munkavállalókat alkalmazni a cégek viszont tapasztalt (mid / senior) informatikusként gyakorlatilag kapkodnak utánad.

2022. okt. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

6: ismétlem, nem politikai okokból szeretnék kimenni elsődlegesen

7: Egy banknál vagyok informatikus, 1 éve, az angolom halad, szerintem egy másfél éves távlatban fel tudom magam fejleszteni annyira, hogy szakmailag és nyelvügyileg is készen álljak.

2022. okt. 20. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!