Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Önök szerint/szerintetek...

Árokpart kérdése:

Önök szerint/szerintetek normális az ilyen szomszéd?

Figyelt kérdés
Falun élünk olyan házban amihez viszonylag nagy kiskert és rét tartozik. A réten a riasztó pisztolyommal (már messze a lakóövezettől) durrantottam két patront. Korábban is előfordult, de nem gyakran, hiszen nem olcsó sajnos a bele való patron, de ekkor még olyan tavasz körül egyáltalán nem volt baja vele, sőt meg is dicsérte majdnem a pisztolyomat, hogy milyen jól néz ki. Korábban ezzel a szomszéddal nem voltunk annyira közvetlen kapcsolatban, mostanában pár éve mikor a kertet műveljük mindig beszélgetünk, sőt előfordult, hogy bizonyos dologban még segítünk is egymásnak. Szóval sétálok felfelé a rétről, erre totál beállva ez a szerencsétlen jön felém ordibálva mint egy sakál, hogy mit mondok majd, hogy ha rám vagy rám hívják a rendőrséget nem is értettem pontosan. Nem foglalkoztam vele, szó nélkül hagytam de látszólag ez nem tetszett neki. Azt állította, hogy én szóltam be neki. Ha tényleg zavarja, zavarta a durrantás megértem és többet nem fordul elő, hogy csináljam. Keresek más helyet. Viszont ezt másnap értelmes emberhez méltóan is közölhette volna.
2016. okt. 15. 21:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Inkább tedd túl magad rajta, mielőtt jelenti a KMB-nak.

Ne durrogtass közterületen, ebből a szempontból a tér is az (=nem a tiéd), bárki arra járhat, ember, gyerek, kutya, ... ha volt pénzed pisztolyra, legyen pénzed lőtérre is. Ott játszhatod a seriffet.

2016. okt. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
54%
Neked elárulom, hogy ha csak úgy durrogtatsz a pukkantyúddal, akkor az bizony garázdaság, plusz szabálysértés lőfegyverrel. Szóval ne csináld.
2016. okt. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
2-es na ne ám már! Ki ellen irányul a garázdaság? Nehogy már saját területemen jó az udvaron meg a réten nem de saját műhelyembe nehogy ne durrogtathassak el 1-2 patront.
2016. okt. 17. 14:22
 4/15 anonim ***** válasza:
89%

Pedig garázdaság. Ha a rendőrnek nagyon rossz napja van, még a lőtér üzemeltetésével kapcsolatos szabálysértést is rádhúzhatja.

Nem másolom neked ide, mi minden minősül garázdaságnak, magad is megtalálod, de tömören: az a cserlekmény, amely alkalmas arra, hogy másokban riadalmat, vagy megbiotránkozást keltsen, garázdaságnak minősül.

És ha lövöldözöl, az alkalmas arra, hogy másokban riadalmat keltsen.

2016. okt. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
Azt kihagytam, hogy a garázdaság nem feltétlenül valaki ellen irányul. A garázdaság olyan kirívóan közösségellenes magatartás, amely másokban riadalmat, megbotránkozást kelthet.
2016. okt. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy érintőlegesen lehet akár garázdaság, de senki ne mondja, ha bent egy olyan műhelyben ahonnan szinte ki sem hallatszik a zaj annyira elnyeli, szinte olyan tompán szól a gyakorlatba bárki ezért ügyet csinálna. Ha ez így lenne akkor nem lehetne legálisan a vadászboltban kapni riasztópisztolyt meg hozzá patront. Főleg úgy, hogy szinte alanyi jogon minden megkötés és vizsga nélkül. Úgy, hogy csak annyi a megkötés, hogy 18 évesnek el kell múlni.Kérdem én ha nem kell belőle vizsgázni miért kellene az átlagpolgárnak tudni a lőtér szabályozásával kapcsolatos dolgokat. 2-esnek . A riasztópisztoly nem lőfegyver, a törvény 2004-ben különválasztotta specializáltan a gáz és riasztófegyverre.
2016. okt. 17. 14:43
 7/15 anonim ***** válasza:
75%
Jól van, okoskodj csak. Remélem, a szomszédod rádhívja a rendőröket, mikor legközelebb lövöldözöl, és majd megtapasztalod a saját bőrödön, amit én is megtapasztaltam négy évvel ezelőtt. Engem is elmeszeltek ugyanezért. Persze te jobban tudod.
2016. okt. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Dehogy okoskodom, sőt örülök, hogy valaki egyáltalán válaszolt. Viszont akkor egyszerűbb lenne, a mostani kétes szabályozásnál ha engedélyhez kötnék és akkor nem lenne ilyen konfliktus. Utolsó hogyan történt az eseted, illetve városban vagy falun élsz?
2016. okt. 17. 14:48
 9/15 anonim ***** válasza:
90%

A szabályozás egyszerű, a használata meg feltételekhez kötött. Önvédelemre használhatod a gáz-riasztó fegyvert bárhol, de csak úgy lövöldözni csak lőtéren szabad. Ennyire egyszerű.

Az én esetem meg az volt, hogy a váltótársam gázpisztolyával adtunk le "próbalövést" azon a telephelyen, amit őriztünk, és a szomszéd telep őre kihívta a rendőröket, mert lövéseket hallott. 8! rendőr jött be csak hozzánk, golyóálló mellényben, és kérdezősködtek, mit tudunk. Sajnos a váltótársamnak annyi esze volt, mint egy marék hangyának, és rögtön elújságolta, hogy mi voltunk, és csak kipróbáltuk a pisztolyt. Így aztán kész is volt a garázdaság, meg a többi. Nem volt jogos védelmi helyzet, nem lőtéren lövöldöztünk, ennyi a történet.


És a rendőrség álláspontja is érthető: lövésekhez nem egy magányos járőrt küldenek, hanem mindnkit, aki él, és mozog. Ezzel persze elvonják az erőket az igazi ügyektől. Szóval ne csináld, ha rádhvíja őket a szomszéd, csak rosszul jöhetsz ki a dologból.

2016. okt. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi szépen utolsó. Kaptatok valami büntit vagy megúsztátok? Én igazából abban a hitben voltam a rendőrök terén, hogy számítanak rá, hogy a legtöbb hasonló esetben riasztópisztoly a "tettes". Ugye itthon nálunk az éles lőfegyverek száma a lakosságnál szinte 0, kivéve akinek van rá engedélye, de ez a mostani szigorú szabályozással szinte a rendőri felső vezetők és legfeljebb a politikai elit. Illegálisan sem nagyon lehet éleshez jutni, mert a rendszerváltás elején amit még az oroszok itt hagytak fegyvereket azokat már eladták a tulajdonosaik, vagy büntetlenség mellett leadták azt hiszem 1993 körül volt a hírekben, hogy a rendőrség mikor valami közleményt adott ki ,hogy aki birtokol az sürgősen adja le mert a rendszerváltással nem lett egyenlő a szabad fegyvertartás és hát ugye dutyi lehet a vége. Mostanában meg szinte a hozzájutás esélye is 0. Ezért gondoltam, hogy a rendőrök csak ritkán számítanak éles fegyverrel elkövetett lövöldözésre.
2016. okt. 17. 15:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!