Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi van ha a szomszéd elé...

Mi van ha a szomszéd elé lapátolom a falevelet?

Figyelt kérdés

Van a mi házunk mellett a szomszéd telkén egy nagy fa, olyan 30 méter magas, terebélyes. Ilyenkor ha elkezd hullani a levele a nagyrésze minket borít be...a kocsi, a biciklik, a terasz, a járda,a kutya kifutója, csatorna, minden tele van levéllel. Egy szezon alatt kb 80 zsák levél esik át hozzánk..

Eddig 4 évig saját pénzen zsákoztam és rendeltem rá konténert, ennyi év alatt kb 200 ezres tételről van szó...idénre úgy döntöttem nem fogom, oda borítom a háza elé az egészet, oda is hullik úgyis róla, ráborítom a többit is aztán szevasz ..

Igen, igen, szóltunk neki, legalább 10* már az évek alatt, hogy bármi kooperációt mutasson, vágassa ki, kicsit metszesse legalább meg, adjon zsákot legalább akármi, letojja konkrétan...


Szóval fogom és odalapátolom elé meg borogatom..


Szólhat érte bárki? Ő fája, ő levele, ő háza eleje, gondolom ő baj, nem?


2022. nov. 1. 17:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%

Ptk 10X. paragrafus...


Ez alapján a kérdés az, hogy a fa kinek a területén van. Onnan ami közterületre hullik, lom, az a fenti paragrafus szerint értelmezendő (sztem), de ami hozzád, az a te lomod.

2022. nov. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Csak ne fújja vissza hozzátok a szél.
2022. nov. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem fújja, mert árok van, abba borogatom..
2022. nov. 1. 17:26
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ő fája.. neki kellene kordában tartani

Nálunk is ez a probléma de mi előttünk és a szomszéd előtt is van 1-1 nagy fa de az önkormányzaté és szarnak rá.. hát mi is màr most..

2022. nov. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
53%
Nyugodtan, borítsd a fejére is, én azt tenném. Pár zsák levélre azt mondanám hiszti, de azért ne várja már el senki, hogy 80 zsák levelet szedjenek a fája után.
2022. nov. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Az átlógó ágakat lenyesed=kevesebb levél.
2022. nov. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Lombfujo

Es vissza hozza :D

2022. nov. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
27%
A te felelősséged és költséged a hozzád lehulló levél. Gondolom a fa szépségének látványa, és az árnyéka miatt nem bosszankodsz.
2022. nov. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem is szép és az árnyék se kell, van saját fánk, amit rendben és kordában tartok. Nyugodtan kivághatná tőlem
2022. nov. 1. 18:07
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, van-e eltérő rendelkezés, de pl ha gyümölcs lenne, az a szomszédot illetné, és engedély nélkül fel sem szedheti az, akinek a kertjébe áthullik, sőt, köteles tűrni, hogy a szomszéd átjárjon begyűjteni. Ez alapján az lenne az igazságos, ha az áthulló levél is a szomszédot illetné, tehát az igazságérzet azt diktálja, hogy a szomszéd elé odaborítani a leveleket korrekt, sőt kötelezni kellene, hogy ő szedje össze. De elég sok gáz jogszabály van, lehet, hogy a szomszédnak kedvez. Ettől függetlenül, mivel "szennyezi" a birtokodat, plusz költséget és munkát okoz neked, kezdeményezhetsz birtokvédelnmi eljárást.
2022. nov. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!