Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Csak nekem van ennyire balszer...

Csak nekem van ennyire balszerencsém a szomszédaimmal, vagy vannak itt sorstársak?

Figyelt kérdés

Egy iszonyúan buta, agresszív, koszfészek családot képzeljetek el.

Elárasztották már a házat ágyi poloskákkal, a szemetet - koszt csak úgy beleöntik a szemétledobóba ahogy van, semmi zacskó vagy valami. A tv-t egész nap üvöltetik, mert süket az öregember. Nyáron egy ablakot nem lehet nyitni, mert árad tőlük a bűz.


Múltkor beléjük botlottam az utcán, és konkrétan 10 méterre tőlük még éreztem a bűzüket.


Beszélni, szótérteni nyilván nem lehet velük.



Költözés sajnos egyéb okok miatt nem megoldható számunkra.



2022. nov. 4. 07:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nekem is ilyenek a szomszédaim.
2022. nov. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Katona Dius ***** válasza:
100%
Lakás vagy ház? Ha lakás akkor a közös képviselőnek, ha ház akkor nem tudom kinek,de valakinek csak lehet az ilyet jelezni. Mert okez,mindenki azt csinál a saját otthonában,amit akar,de amikor ezekkel már masok ak is gondot okoz,akkor már lépni kell.
2022. nov. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Fennáll a fertőzésveszély a poloskák miatt, több szomszéddal összefogni, és a helyi önkormányzatnál, vagy a legközelebbi megyeinél, akik foglalkoznak evvel, bejelenteni. ANTSZ?
2022. nov. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

40 éve így élnek, a közös képviselet megvonja a vállát, hogy nem az ő dolguk, még a lépcsőházat érintő gondok sem!


Forduljunk jegyzőhöz birtokvédelmi eljárás miatt.


Igazából fél mindenki tőlük, a szinten csak nyugdíjas nénik laknak.

2022. nov. 4. 08:10
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére nem. Hangos, bunkó szomszédom volt már. De ilyen koszos, büdös sohasem.

Tényleg össze kell fogni. Nyilván ez nemcsak téged érint. Közösen többre menten. Minden létező helyen feljelenteni őket, bejelentést tenni. Közösen!

2022. nov. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
48%

Oké, összefognak és....?


Feljelentik őket, hogy büdösek?


Ne nevettess már, senki nem foglalkozik ilyen ügyekkel, mert mindenkinek joga büdösen, retekben élni sajnos.


Nem fogják őket megbüntetni vagy kilakoltatni emiatt.

2022. nov. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

6: Nem szimplán büdösek, de már kártevők, rovarok is vannak.

Ez nem igaz, hogy nem foglalkozna vele.

2022. nov. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Sajnos igaza van a 6osnak. Nem foglalkoznak vele. Azt mondják, hogy "nincs náluk", ezzel le van tudva.


Egyszer leégették a konyhájukat, kijöttek a tűzoltók, még azokat se akarták beengedni, csak amikor a rendőr kijött...


Magyarországon olyan nincs a gyakorlatban,hogy birtokvédelem.


A mellettük lakó azért költözött el, mert megfenyegették hogy agyonverik.. az feljelentette őket, de mit tudott volna tenni? Mellettük lakik..

2022. nov. 4. 08:48
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
CCC?
2022. nov. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem és kitartás. Amúgy én is az összefogást javaslom többiekkel, jobban nyomást tudtok rájuk helyezni, vagy ha probléma van, megvédeni akivel kötekednek.


Mióta nem otthon lakok, két társasház szomszédságáról is tudnék elég durva szociológiai tanulmányt írni... Az első hely kb őrültek háza volt, zeneüvöltető és gyakran éjszaka magában is üvöltöző gyógyszerezős alkoholista agresszív kötekedő elmebeteg szomszéddal, aki ráadásul folyamatosan az emberek háta mögött is gyűlölködött és hazudozott róluk. Rendőrök is gyakran jártak, de hiába. De volt mindig hírtv-t üvöltető dagadt rosszindulatú koszos büdös vénember is, na ott voltak hasonló állapotok mint amiket leírsz, talán pár fokkal jobb. Ő is gyakran ordibált idegbeteg módjára amikor telefonált. Mivel senki nem látogatta, meglehetősen gyakran telefonált... Borderlineos idegbeteg nő is volt, aki velünk lakosokkal jófej volt, de iszonyat durva üvöltözések jöttek néha tőle, üvöltve szexelés és törés zúzás üvöltözés párkapcsolati csaták, aktuális hetente váltogatott pár volt hogy végigüvöltötte a lépcsőházat miközben elmenekült, úgy kiidegelte. Kisebbségek, igénytelenség, rosszindulatú hazudozások és pletykák, főleg a kevés normális emberbe beleállva. Többszázezres közösköltség tartozások lakásonként. Az ottani képviselet pedig nettó pénzlehúzás volt, sose csináltak meg semmit csak magyarázkodtak és ígérgettek. A pénzek eltűntek, a ház műszakilag pedig egyre látványosabban romlott. És persze a pár évben amíg ott laktam, az idő felében folyamatos volt a felújítás is a lakásokban! Reggel 7kor sőt néha vasárnap is, szóval pofátlanság csúcsa még ebben is. A házirend nem létező fogalom volt. Szó szerint, mert a közösképviselet se tudott róla semmit, nemhogy kirakva nem volt de elkérni se lehetett. Ja és a lépcsőház harmadát, de talán felét is bérlők lakták, mint később kiderült.


A mostani helyemen se a társadalom krémje lakik, de ehhez képest mérföldekkel jobb. Pedig aztán itt is van minden, alkoholistáktól kezdve zeneüvöltetőig, mocsokban élő gyűjtögető, láncdohányosok, szemetelők, zakkant öreg néni aki másokat zaklat, rosszindulatú pletykák és normális lakosok kikezdése. Viszont az itteni helyzet még kezelhető, és akadnak kifejezetten értelmes lakosok is. Nameg a közösképviselet is kifejezetten jó.


Véleményem szerint itt tartunk, ide süllyedt a magyar társadalom egy része. Anyagilag, mentálisan és morálisan is ez a jelenlegi színvonal, egyre több embernél. A gyerekkoromat panelházban éltem le, kifejezetten szerettem. Normálisak voltak a szomszédok, és rend is volt, és tisztaság. Nagyon más idők voltak még. A jelen pedig egyre inkább eltér mindentől, amit normálisnak nevezhetnénk.

2022. nov. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!