Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Csak nekem van ennyire balszer...

Csak nekem van ennyire balszerencsém a szomszédaimmal, vagy vannak itt sorstársak?

Figyelt kérdés

Egy iszonyúan buta, agresszív, koszfészek családot képzeljetek el.

Elárasztották már a házat ágyi poloskákkal, a szemetet - koszt csak úgy beleöntik a szemétledobóba ahogy van, semmi zacskó vagy valami. A tv-t egész nap üvöltetik, mert süket az öregember. Nyáron egy ablakot nem lehet nyitni, mert árad tőlük a bűz.


Múltkor beléjük botlottam az utcán, és konkrétan 10 méterre tőlük még éreztem a bűzüket.


Beszélni, szótérteni nyilván nem lehet velük.



Költözés sajnos egyéb okok miatt nem megoldható számunkra.



2022. nov. 4. 07:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem, én magam is rettentő proli helyen élek.


A lakásom folyamatosan egy merő bűz. Kukaszag, kajaszag, bagószag. Feljön a strangon, ha kinyitom az ablakot dől be kintről.


A szomszédaim korábban az ablakom előtt a folyosón bagóztak, arról leszoktattam őket, most elkezdték oda pakolni a szemetet. Mindig kiteszik, ott áll, rohad napokig. Megyek haza és az én pofám ég, hogy milyen cigány putri hangulat van.


Az alattam lakó néni egész nap főz mocsok büdös kajákat. Van nála vagy 3 fagyasztó. Őrület.


Ráadásul olyan irgalmatlan dohányszaggal átitatott büdös árad tőlük, hogy nem tudok egyszerűen ablakot nyitni. Szerintem mindenki érzett már érlelt, rohadt büdös kukaszagot, vagy van az a tipikus masszív fürdetlen csöves szag. Na hozzám az jön be az ablakon keresztül.


Szintén alattunk lévő szintre C típusúak költöztek. Na ott ordít a zene, konkrétan remeg időnként az asztal meg a szék alattam. Sokszor füves cigi szaga jön fel, meg úgy alapvetően oda jár a többi retkes bandázni.


Felújítás az mondjuk legalább nincsen, de csak azért mert ilyen csóró prolik meg vén prolik laknak nagyrészt akik elvannak a szarban is.


Illetve itt is rengeteg a bérlő. Kínaiak felvásárolják a lakásokat és kiadják bérbe. a saját szomszédaim is eladták a lakásukat és úgy bérlik vissza.

2022. nov. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Kitartást kívánok mindenkinek!


Sajnos ismerősek a kifejtésben taglaltak, csak épp nálunk ezt egyetlen egy bácsinak sikerült elérnie, önerőből. És nem poloskák, hanem csótányok voltak, és téglában lakunk. Egy kicsit javult a helyzet, mert valahogy bekerült egy időseknek szóló programba és jár hozzá egy gondozó, de a személyisége, bömbölő tévéje állandó.


Van egy olyan fiatal pár, akik egy nagyon leharcolt, épphogy elinduló dízelt használnak. Amikor ideköltöztek, az volt a mániájuk, hogy leparkoltak a tilosban, szó szerint az ablakok alá, és hajnali 5-től kezdve járatták a hangos, büdös kocsit, minimum félórán át. De az egyik idős nő rájuk pirított, és onnantól egy kicsit jobban kezdtek másokra figyelni.

Ők amúgy most is tilosban parkolnak, de legalább kicsit messzebb az ablakoktól, csak a szag így is bejön. A hátsó ajtót, ahová parkolnak, direkt elrontották, hogy ne lehessen jól becsukni (eredetileg kívülről kulccsal nyílik csak, de elérték, hogy nem záródik jól), mert nem akarnak körbe sétálni, pedig a mi lépcsőházunk a szélső, szóval nem nagy táv. Aztán, amikor többen szóltunk nekik, a szemünkbe hazudtak, pedig volt, hogy az egyik rongálás közben kapták rajta a srácot.


A közvetlenül felettem lakóknak hónapokig az volt a mániájuk, hogy vasárnap reggel fél 6-7 körül porszívóztak. Amúgy is vékonyan a falak, nekik valószínűleg régebbi is a gép, csak közben még csapkolódtak is. Szóltunk párszor, szerencsére leszoktak róla. Neveletlen kutyáik is vannak, állandóan ugatnak, alig sétáltatják őket, és lazán kizárják őket az erkélyre, hosszú órákra. Emiatt is szóltak már nekik, de annyi a válasz, hogy "kutyák, ez a dolguk!". A csaj meg úgy rohangál fel-alá, hogy túlzás nélkül érzem, hogy mozog a fal, amikor ágyban ülve neki dőlök. Nagyon hangos, és éjjel sem vesz visszább. Csak emiatt meg már nem merek szólni, mert amúgy c-k, a normálisabb fajtából, csak már nem merem kísérteni a szerencsém😅

2022. nov. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Salx Narval ***** válasza:
100%
Borzasztó amiket írtok, az én esetem eltörpül a tieitek mellett pedig a szomszédom szó szerint az orvosi esetek kategóriába esik. Elmebeteg ugyan de legalább tiszta és nem is zajong, csak hát elég gyakran zaklat a hülyeségeivel.
2022. nov. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Gondolkozom hogy kertesből panelba költözzek, valaki szerint a panelé a jövő,lelkesen beleélem magamat abba hogy micsoda kényelem, a 9-10.-ről milyen szép a kilátás... de ezeket olvasva nagyon elbizonytalanodom.
2022. nov. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ha nem muszáj, ne tedd. Én legalábbis szívesebben maradnék a múltban ha a panelé a jövő.:D A hólapátolástól, őszi levélszedéstől és a kertápolástól, stb nem mennek tönkre az idegeid.
2022. nov. 11. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

A mostani helyem szomszédügyileg jobb, mint az előző volt. De ha választhatnék, akkor szívem szerint kertesházban laknék, kisméretű kerttel, ahol kevesebb idő a gondozás és fenntartás, de mégiscsak ott a saját kert. Hatalmas előny ha saját falaid és födémeid vannak, és nem kell mások életét hallgatnod. Főleg hogy egyre több a primitív tahó, aki másokra nagy ívben tesz, sőt még nekik áll feljebb ha úgy alakul hogy rendet kell tenni. Meg azért pl a korábbi lezárások is megmutatták, hogy csak jó az ha van az embernek egy kisebb kertje, ahova ki tud menni. És az saját zöld terület, nem szemeteli és teszi tönkre senki, mint sokszor a közterületeket és kirándulóhelyeket, erdőket.

Egyébként a lakáshoz még annyit tennék hozzá hogy nagyon lutri a szomszédság. Az itteni történetek igazak ugyan, de csak a jéghegy csúcsai. Ki lehet fogni jó szomszédokat is, bár gyanítom mostanra ez a ritkább, mert már mindenhol lesz 1-2 barom. Viszont ami fontos és amit szeretnék kiemelni, az a lutri jellege az egésznek. Beköltözhetsz a legcsodálatosabb, normális szomszédságba is. De ha hirtelen valaki elköltözik, és a nem megfelelő ember kerül a helyére, máris beindulhatnak a negatív folyamatok. Főleg ha a normális emberek összefogás helyett további költözésbe kezdenek, és a helyükre meg nemnormálisak jönnek.

2022. nov. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én is kifogtam minden egyes helyemen az aktuális problémás barmokat. Minden albérletemet szerettem, már ami magát a lakást illeti, jól éreztem volna magam, de legalább egy közvetlen szomszéd mindenütt szétbarmolta a nyugalmamat. Éjjel-nappal óbégató, dübörgő zajos kisebbségtől kezdve az idegbeteg, egész nap otthon kotló, falat verő life coach cseléden és férjurán keresztül a facebookon magamutogató, valóságban naponta egymással ordenáré módon üvöltöző házaspárig elég sok mindent kellett megélnem az utóbbi években, és nem keveset romlott az idegállapotom. Gyakran költöztem, remélve, hogy jobb helyet fogok ki, de tényleg mindenütt kifogtam azt az egy-egy vállalhatatlan helyi bunkót, aki a legproblémásabb volt az adott házban. Vidéken, kertes házban, normális szomszédok között nőttem fel, úgyhogy mikor Bp-re jöttem tanulni, nem volt egyszerű hozzászokni ehhez a ki*aszott állatkerthez. Hosszú évek után végre sikerült olyan albérletet találnom, ami nem társasházban van, hanem egy kertes házas portán, és itt tényleg nyugalom van, füldugó nélkül tudok aludni, nem kell azt hallgatnom, hogy mellettem vagy fölöttem néhány barom megállás nélkül dübörög, csapkod vagy üvöltözik. Elhiszem, hogy akadnak még olyan társasházak, ahol figyelnek egymásra a szomszédok, de sajnos én eddig ilyen helyet még nem találtam.
2022. nov. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Olyan kommenteket is olvastam, ahol meg panelból költöztek kertesbe, és megbánták, visszaköltöztek a panelba.Szóval nem könnyű a döntés, hogy maradjak kertesben, vagy költözzek panelba.
2022. dec. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!