Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Jászberény milyen város?

Jászberény milyen város?

Figyelt kérdés
Örököltünk egy családi házat Jászberényben, de nem ismerjük a várost. Az lenne a kérdésem hogy mennyire élhető egy kisgyerekes családnak. Milyen a lakóközösség, a közbiztonság? A kórház közelében van ez a ház. Jelenleg Pest megyében élünk panelban.

2022. nov. 5. 00:38
 1/10 anonim ***** válasza:
10%
Oda mész, körbe nézel, bumm.
2022. nov. 5. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi 3 hete költöztünk Jászberény mellé kisebb városba, bár jobban szerettünk volna inkább Jászberénybe menni, de rohadt drágák a házak. Viszont minden nap oda járok dolgozni, és a kutyákat is inkább ide hordom sétálni, mert a mi városunkban hemzsegnek a kóbor kutyák.

Nekem tetszik, szép város, van munkalehetőség, van sok féle bolt, szolgáltatás, ha ott laknánk, szinte semmiből nem szenvednénk hiányt.

2022. nov. 5. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, viszont hiába van kórház, hétvégén hiába mész oda, nincs bent senki, nem fognak ellátni. Én is idamentem egyik szombaton nagy reményekkel, de elküldtek.
2022. nov. 5. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.

Természetesen megyünk majd és megnézzük.

Csak kiváncsiak voltunk olyanokra akik esetleg ismerik a várost és mindjuk ott élnek egy ideje.

2022. nov. 5. 07:48
 5/10 anonim ***** válasza:

Régen sokkal élhetőbb volt és szebb.Sajnos az utóbbi

10 évben csak lefelé süllyedt,Szabó Tamáska és bandájának hála.

De azért élhető város,mondjuk elég sok a prosztó ember is.

2022. nov. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
En itt lakom nem vagyok tőle hasra esve!
2022. dec. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igazi pusztulat tele ukránokkal.
2022. dec. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 911 lolol válasza:
Szar
2023. jan. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Olyan ahol pofán vágják a fidesst! :-D
2023. jan. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg már nem aktuális, de leírom, hátha valakinek hasznos lesz. Kicsit nyersen fogok fogalmazni, hátha jobban átmegy.


Jászberény egy mezőváros, mindig is teli volt parasztokkal. A lakosság relatíve edukálatlan, ez részben a városban egykoron megtalálható munkalehetőségek minőségétől és a felsőoktatási intézmény hiányából ered. A "rendszer"váltás után pár olyan paraszt családból származó tag aki jókor volt jó helyen, vállalkozást indított. Ma körülbelül ennek a 8-10 családnak a tulajdonában vannak azok a több 100 vagy több 1000 főt foglalkoztató cégek, akik a város és a térség lakosságát foglalkoztatják. Mivel ezeknek a cégeknek a működéséhez számos egyéb tevékenység is szükséges, sok kisebb vállalkozás is létesült a városban a gyártáshoz és kereskedelemhez szükséges igények kielégítésére. Mondhatni sokan "felcsövesedtek". Ők az újgazdag parasztok, akik az utóbbi szó degradáló értelmében vett magatartást tanúsítják a városban ha közösségben vannak.

Van egy másik réteg, akik borzasztó szegények, még is próbálnak a városban fellelhető dőzsöléshez felérni, vagy csak a látszatát kelteni, rájuk a sznobizmus a legmegfelelőbb jelző. És vannak a tényleg nagyon csórók, akik egyébként annyiban különböznek a sznoboktól, hogy nem járnak közösségbe. Mindenki minimálbéren és bérminimumon van foglalkoztatva, rosszul keres az átlag melós. Ez egy szemmel látható éles ellentétet szül a város két társadalmi szélsőértéke között.

Kívülről szemlélve egyébként barátságosnak tűnhetnek, de ha közöttük élsz és jobban megismered őket, ez a barátkozás csak képmutatás. Óriási klikkesedés van a városban, mindenki kibeszél mindenkit a háta mögött. igazi visszataszító közösség. Nehéz 1-1 csoportosulásba bekerülni, sok idő mire elnyered a bizalmukat.

Ehhez az utóbbi 6-7 évben hozzájött az ukrán vendégmunkások számosságának növekedése és a városi kultúrát lerohasztó városvezetés (nem csak a jelenlegi, az előző is).

A közlekedési morál borzasztó, mindenki töketlen, senki sem tudja merre akar menni, ahol 50-el lehet menni ott 30-al mennek, ahol meg 30-as tábla van ott lépésben.

A kerékpárút közlekedési kultúrája mindig is egy vicc volt.

A 2000-es és a 2010-es években mikor még volt éjszakai élet a helyi "kopaszok" mindig kötekedtek valakivel. Ez annyiban változott, hogy most már mindenki háznál van ha szórakozásról van szó.

Este 6-7 óra után kihal a város, nem történik semmi.


Egyébként a város infrastruktúrája szerintem kifejezetten jó, nagyon jó adottságai vannak, de hogy az elmúlt 20 évben egyetlen egy normális zenei előadót nem sikerült megszólaltatni a szabadtéri színpadon, az nonszensz. A főtér és a belvárosi folyóparti sétány szerintem jó lett. A városi mozi ultra gagyi. Nincs egy normális étterem a városban. Viktórió (bár már lehet nem is ez a neve), Steak house, Gösser fórum, River mind egy vicc, a kiszolgálás pedig közel botrányos. Óránként egyszer arranéz a pincér az asztalhoz, a konyha is borzasztó lassú. Egy normális pizzát sem lehet enni a városban. Dedikált zenés szórakozóhely már vagy 15 éve nincs. Egy diszkót tologattak ide-oda a városon belül a 2010-es években, de az is bezárt.


Egyre többen hagyják el a várost, nagyon kevés ismerősöm maradt ott. Én 5 éve költöztem el teljesen, szülők még ott laknak, ezen túl nem szívesen megyek a városba. Az általánosan alacsony bérek talán elkezdtek rendeződni az elmúlt években, köszönhetően a 15-20km-re található Apollo Tyresnek és a Thyssenkruppnak. Az említett 2 cég nem szállt be a térség bérszínvonalát 25 éve a béka segge alatt tartó bérkartellezésbe és felszívták az értelmiségi munkaerőt normális fizetésekkel. Ennek a jászberényi fizetésekre is van egy kompenzáló hatása, ami most még kevésbé érezhető, ha a Jász Plasztikot elkezdik feldarabolni (ez várható 10-20 éven belül), akkor lesz érdemi bérnövekedés a térségben.


A fővárosból az M3 - 32-es út vonalán 1 óra alatt, Kőbánya felől a 31-es úton 1,5 óra alatt közelíthető meg. A 31-es út végig fel van újítva, Egerbe a 31-esen hamarabb el lehet érni mint az M3-mason, utóbbi olyan szar állapotban van Hatvan és Füzesabony között. Szolnok ha azt akarod hogy egyben maradjon az autó a vacak 32-es úton, 50 perc, ha nem számít az autó akkor fél óra. Tömegközlekedéssel minden irányból lassan megközelíthető város.


Nagy vonalakban ennyi, ami eszembe jut róla, én nagyon örülök, hogy megszabadultam tőle. Gyerekként és kamaszként elment, de azóta rengeteget változott rossz irányba, főleg az elmúlt ~6 évben.

2023. júl. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!