Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Melyik város lenne ideálisabb...

Melyik város lenne ideálisabb költözési szempontból? Debrecen, Pécs vagy Szeged?

Figyelt kérdés

Kivásárolnak, de ebből a pénzből se a környéken, se Budapesten nem lennék képes lakást se venni. Visszamegyek egyetemre is, ezért jelenleg Debrecen, Pécs és Szeged van a listán. Pro-kontrákat is esetleg szívesen veszek. Mivel megtartom a főállásom (home office) és így megyek vissza tanulni, kisvárosokba vagy ahol sokat kell utazni be nem szeretnék menni.

Amit szeretnék: nemzetközi, mozgósabb élet, jó közlekedés, biztonság a belvárosban


2022. dec. 22. 08:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szegeden élek, így erről tudok beszélni: "nemzetközi, mozgósabb élet, jó közlekedés, biztonság a belvárosban" - szerintem ezek magyar vidéki város szintjén mind maximális pipa. Nem nagyon járok Pécsen, vagy Debrecenben, ami érdekes megfigyelésem, hogy ha jön a munkahelyemre valami tréner, vagy tanácsadó, mindig meg van döbbenve, milyen hangulatos, pezsgő kis városka Szeged, és hogy de jó itt.
2022. dec. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Az összes általad megadott város tökéletes.
2022. dec. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Pécs is jó, szép, rendbehozott, pezsgő kulturális élettel.
2022. dec. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
debreceniként azt mondom, inkább Szeged, mérföldekkel élhetőbb, és szebb város, Pécsen egyszer voltam, arról nem tudok nyilatkozni
2022. dec. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%
#4 Szerintem Kósa úr egész élhetővé tette :/
2022. dec. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én így sorrendezném:

Első Pécs, mert egyyedül ez van a Dunántúlon a felsoroltak közül, szép a természeti környezete, közel Ausztriához, Horvátországhoz és Szlovéniához, ahova érdemes utazni. A város és környéke is érdekes és szép, van egy elismert egyeteme, van turizmusa, rendes belvárosa, közel a Balaton, és a három város közül Pécs a legolcsóbb lakhatás szempontjából.


Második Szeged, nagyon szép pezsgő, fiatalokkal teli belvárosa van. Az ellenzéki vezetés ellenére vagy pont amiatt nagyon jól fejlődik. A három város közül a szegedi a legerősebb egyetem, turisztikailag is felkapott város, nagyon sok kulturális rendezvényt tartanak. Átszeli a Tisza tehát ugyan az alföldi elhelyezkedés nem előnyös de legalább van egy folyója. Ha nem Kelet-Magyarországon lenne hanem a Dunántúlon akkor toronymagasan ez a város lenne az első az ország összes megyeszékhelye közül.


A harmadik a sorban Debrecen, tehát ezt a várost választanám a legkevésbbé. Kelet-Magyarország leghátrányosabb térségében van, nagyon messze van minden értelmes kiránduló helytől, ugyan van nemzetözi reptere, de a város és környéke teljesen totál sík, unalmas, nincs semmi érdekes ott, még a turisták is inkább csak a Hortobágyra vagy Hajdúszoboszlóra mennek mint Debrecenbe. Az egyetem egy maximálisan nyereségorientált gazdasági társaság, ennek megfelelően ugyan tele a város külföldi diákokkal, de csak a fejletlen országokból. A kormány hátszelével működő fideszes városvezetés ellenére, a fideszmaffia beruházásain kívül alig fejlődik a város, csak gyárak épülnek ott arra megy el minden pénz amit nem lop el a fideszmaffia, hogy alacsony képzettségű bérmunkásoknak adjanak majd olcsó rabszolgamunkát. A városban a közlekedés egyenesen katasztrófa, sokkal nagyobb dugókkal mint Budapesten és teljesen használhatatlan folyamatosan leépítés alatt lévő kirakat tömegközlekedéssel. A betelepülő ipari gyárak, akkumulátorgyárak pedig várhatóan még egészségkárosító hatásúak is lesznek. Az ingatlan árak ezek ellenére a 3 város közül Debrecenben a legmagasabbak, egyrészt mivel a környező hátrányos helyzetű kihalóban lévő településekről óriási a bevándorlás, másrészt pedig az épülő gyárak miatt megjelentek a kínaiak is.

2022. dec. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
"Pécs is jó, szép, rendbehozott, pezsgő kulturális élettel." Ne haragudj, de az egyetlen dolog ami ebből maximum igaz, az a kultúrális élet. Jónak nem mondanám. Az egyik legrosszabbul teljesítő megyében helyezkedik el Magyarországon. Kevés munkalehetőség, a bérek sokkal jobbak más helyeken. Szépnek max a Mecseket mondanám, de a város nagyrésze élhetetlenül koszos, szmogos, rengeteg régi, felújításra váró panellel, épülettel és omladozó koszfészekkel. A rendbehozott meg ekte rossz kifejezés a városra, az hogy a sétálóút meg egykét tér rendbe van rakva az nem azt jelenti, hogy minden más is tökéletes. Uránváros, ahol lakom, egy gyötrelmesen visszamaradott része a városnak. A járdát nem bírják felújítani, nemhogy az épületeket. Hozzáteszem még nem is Uránváros a legrosszabb része a városnak. Valaki még írta, hogy közel van Ausztriához. Hát az egy dolog, hogy Debrecennél, Szegednél közelebb van. De akkor is egy minimum 2,5-3 órás autó út innen Ausztria. Akkor már inkább Székesfehérvár, vagy Győr, esetleg Sopron. Milliószor modernebbek, sokkal jobb bérekkel és munkalehetőséggel, közelebb esnek Ausztriához, Budapesthez, a nyugathoz, mint Pécs. Szerintem a kultúra nem tesz hozzá annyit, hogy megérje idejönni, főleg hogy itt sincs több rendezvény szerintem mint máshol, teljesen felesleges a "kultúra" városaként emlegetni, fel van hypeolva unblock az egész.
2023. febr. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!