Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Csak engem zavar ennyira a...

Csak engem zavar ennyira a kéményekből kijövő büdös füst?

Figyelt kérdés

Errefelé sokan fűtenek mindenféle dolgokkal, műanyaggal, szeméttel és nem sorolom még mivel.


Ha kimegyek az utcára, kaparja a torkom és könnyezik a szemem. Van, hogy alig tudom nyitvatartani, hunyorognom kell. Ebben az időszakban rohanok haza és igyekszem minél kevesebb időt kint tölteni. Otthonra is vettem már egy nagy teljesítményű szénszűrős légtisztítót, mert amikor nyitja az ember az ajtót, akkor bejön valamennyi.


Barátoknak, rokonoknak sokszor panaszkodom erre, de csak annyit mondanak, hogy "aha". Tényleg csak az én szervezetem ennyire érzékeny erre? Ez egyfajta allergia?


Én a külföldre költözésen is gondolkozom emiatt. Olvastam, hogy vannak városok, ahol szinte minden tüzelőanyag be van tiltva lakott területen belül, és a legtöbb fűtési rendszer elektromos vagy távfűtés.



2022. dec. 22. 16:26
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

"Ha kimegyek az utcára, kaparja a torkom és könnyezik a szemem."

Ezenkívül viszket is az orrom és tüsszentem is kell gyakran.

2022. dec. 22. 16:26
 2/24 anonim ***** válasza:
85%
Igen, vannak olyan városok, csak nem itthon, hanem nyugaton.
2022. dec. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
0%

"Errefelé sokan fűtenek mindenféle dolgokkal, műanyaggal, szeméttel és nem sorolom még mivel."


Borsod már csak ilyen :(

2022. dec. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
#2: Pl. Svédországban. 50% a távfűtés és további 25% a hőszivattyús elektromos fűtés aránya.
2022. dec. 22. 16:31
 5/24 anonim ***** válasza:
Nem csak téged. Esetleg hordj maszkot az utcán.
2022. dec. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
2022. dec. 22. 16:42
 7/24 anonim ***** válasza:
91%

#3

Miért borsod? Én a bp agglomerációban élek, itt is hatalmas probléma (1-2 éve forgatott csobánkán az egyik újság erről, az se borsodban van), de a budapesten belül êlő kollégáim is panaszkodnak erre.



#kérdező

Nem csak téged zavar. Sajnos nem igazán kezd ezzel semmit a hatóság... :(

2022. dec. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
#5: Régen ez szerintem nem volt ennyire rossz. Legalábbis gyerekkoromból nem emlékszem erre. Mintha minden évben egyre rosszabb lenne a helyzet.
2022. dec. 22. 16:47
 9/24 A kérdező kommentje:
#7: A hatóságoknak nem érdekük ezzel foglalkozni, mert jelentős szavazóbázist képviselnek az érintettek. És ezt most politikai állástól függetlenül írom. A 2010 előtti kormányok sem léptek fel ez ellen, ebben nincs különbség. Sőt, az egyik közismert ellenzéki politikus nyilatkozta nemrég, hogy amíg ilyen nagy a szegénység Magyarországon, addig nem reális a szemétégetők megbüntetése.
2022. dec. 22. 16:53
 10/24 anonim ***** válasza:
83%
8# Jól látod, ez évről évre rosszabb. Eleinte megtűrt, majd egyre inkább elfogadott lett a szeméttel "fűtés". Mostanra lassan már ott tartunk hogy aki szót emel ezellen az lesz automatikusan a rossz ember, aki azt akarja hogy mások fagyjanak meg... Van valahol egy statisztika, az ország egyre rosszabbúl áll a tüdőbetegségek, várható élettartam alapján is az eu többi országához képest. Többek között ez is az egyik oka.
2022. dec. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!