Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan közöljem a falszomszédo...

Hogyan közöljem a falszomszédommal, hogy zavar a hetek óta tartó hangos köhögése, ami áthallatszódik a közös falunkon?

Figyelt kérdés

Március utolsó hétvégéjén költöztem be egy 2004-ben épült budapesti tégla társasházba. Már az első napokban feltűnt, főleg ezekben az esti/késői órákban (amikor már elbújnék egy könyvvel, pihennék, relaxálnék stb. magyarán a csendre vágyom), hogy egy 40-es éveiben járó nő nagyon hangosan és sokszor köhög, köszörüli a torkát. Folyamatosan, percenként, órákon át, és sajnos átszűrődik a falon. Azt hiszem, ez a köhögés így a 7. héten nyugodtan krónikusnak mondható. Nem vagyok érzéketlen, de sajnos ezt hallgatni számomra nagyon stresszes, folyamatosan kizökkent a nyugalmamból. Vannak jobb napok, amikor nem hallom/filmezős estet tartok/fejhallgatóval laptopozom, és elnyomja a hang, de mikor befelé fordulnék, akkor ez borzasztó. Mit tanácsoltok, mit tegyek?

Ami nem jöhet szóba:

-Átrendezés. 40 nm, tetőtér, a konyha és a fürdő adott, a többi egy légtér.

-Költözés. Én vagyok a tulaj, nem egy albi, emiatt meg nem költöznék el.

-Füldugó


2022. máj. 12. 21:56
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Mond neki, hogy akaratlanul is hallod, hogy köhög és volt egy osmerősöd, aki ezt meg azt szedte és elmúlt.


Ha valami állandó baj miatt teszi, akkor el fogja mondani.

2022. máj. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Még annyival kiegészíteném, hogy valószínű dohányzás áll a háttérben. Van egy tetőtéri ablakom, ami 45 fokban találkozik az ő tetőtéri ablakaikkal. Pont ma szellőztetés közben hallottam, ahogy kattan egy öngyújtó (sajnos édesanyám is dohányzik több évtizede, ismerem a hangot, nagyon jellegzetes. Sőt, az ő köhögésének a hangja a családi házban a lépcsőházon át az emeletre is feljött.)
2022. máj. 12. 22:11
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Hangszigetelés a falra.
2022. máj. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Halk nyugis/relaxációs zene panelben nekem elég a zajok 99%-ának elnyomására. Szóval ha nincs teljes csend, akkor nem fog feltűnni a szomszéd ha nem extrémen hangos. Kivéve, ha még rosszabb a hangszigetelés nálad, mint egy panelben.
2022. máj. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4-es válaszoló, köszönöm, ezt ki fogom próbálni! :)

Olvasgattam ebben a témában, sokan szidják ezeket a tégla épületeket, hogy rosszabbak hangszigetelés szempontjából, mint a panelek, más vélemény szerint a strangokon, csöveken át jön a hang. Lehet, emiatt nem megoldás a hangszigetelés.

2022. máj. 12. 22:48
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

Már ne haragudj, én több mint 40 évig éltem téglából épült 4 emeletes házban. Az ilyen házakban (is) sok dolog áthallatszódik, pláne nyáron ha mindenki nyitott ablakokkal éli az életét. Zárt abalkokkal a csöveken át hallatszik ha lehúzzák a szomszédok a wc-t, ha fürdenek, ha veszekednek, a falakon gyereksírás, TV nézés, zenehallgatás, hangosabb beszélgetés, nemi élet élés, szóval szinte minden áthallatszódik. Ez egy tömblakással jár. Szinte minden lakóközösség megszenvedi egy-egy idiótább antiszociális ember viselkedését, pl ahol régebben laktam részeges, drogos család is lakott, éjjel nappal a veszekedés, üvöltözés, stb sokszor rendőrségi kivonulás... Ott a legkisebb gondod a szomszéd áthallatszó köhögése volt. És nyugodt környék (volt). Másokkal beszélgetve rájössz, hogy aki tömblakásban lakik szembesül előbb utóbb más emberek zajaival. Engem pl az utcáról beszűrődő autók, távolból hallatszódó forgalom zaja már nem is zavart, most már családi házas övezetbe költöztem, itt meg a környék kutyáinak ugatása hallatszik, éjjel is, nappal a fűkaszák, fűnyírók zaja, de ezek a zajok szinte nyugtatóak a háttérben...

Gyerekkoromban a szomszéd bácsi volt erős dohányos, éveken át hallgattuk a vizesedő tüdeje által előidézett szinte már hányásszerű hangokba átmenő köhögését, hát mit mondjak tudom miről beszélsz, de valahogy megszoktuk.

Szerintem nem lehet szólni ezért, nem szórakozásból köhög senki, ha nekem olyanért szólnának hogy köhögök elküldeném melegebb éghajlatra aki szól. Tanulj meg együtt élni ezekkel a zajokkal, vagy füldugó.

2022. máj. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
Hangszigetelést ajánlok! Szándékosan nem köhécsel egy ember, - remélem, nem gondoltad komolyan, hogy passióból köhög, - de meg nem fulladhat csak azért, hogy te csendben tudj olvasgatni! Nekem is van hangos szomszédom, de azért mérlegelem mindig, hogy amikor zavar valamivel, akkor tehetek-e én is valamit annak érdekében, hogy ez ne legyen így! Sajnos az esetek igen túlnyomó hányadában nemleges a válasz, de azt is belátom, hogy nem bénulhatnak le körülöttem az emberek a személyre szabott igényeim miatt és van az a szint, ami már terrorizmus kategóriát képviselne, így alkalmazkodik az ember vagy pedig változtat az életkörülményein! Nemigen van más lehetőség!
2022. máj. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%

Legfeljebb úgy, ahogy az első írta.

Nem tudom mit gondolsz, szólsz a szomszédnak és ennek hatására a homlokára csap, és abbahagyja a köhögést? Esetleg elköltözik hogy ne zavarja a nyugalmadat? És ha a helyére valaki olyan költözik, akinek van két visítós gyereke, és pont letojja mikor akarsz relaxálni, akkor mi lesz?

Első lakásod, hogy ilyesmi megfordul a fejedben?

2022. máj. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%

Alapból a hangszigeteléssel és / vagy a halk háttérzenével értek egyet.

Illetve azért írom a kommentet mert van mégegy hasonló lehetőség ami eddig nem került szóba. Mégpedig a white noise / pink noise alkalmazása. Általában alváshoz szokták használni, a lényeg hogy ez egyfajta monoton de folyamatos alapzaj létrehozása a lakásban. Pl a természet hangjai, vízcsobogás, akár ilyen űrhajóban lévő zúgás, kandallóban a tűz ropogása, nagyon sokféle van ha rákeresel, akár youtubeon is. Az elv lényege pedig az hogy ez elnyomja a hirtelen kiugró magas vagy éles hangokat a szomszédból, amik főleg a teljes csendben a legzavaróbbak. Hamar megszokja az ember, és ezzel kizárható szintén egész jól a külvilágból mindenféle zaj.

2022. máj. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Milyen érdekes, hogy egy ilyen kérdésnél mindig akad valaki, aki szerint a kérdező a hülye :) Még vártam volna azt a mondatot, hogy "ha így nem tudsz pihenni/aludni, akkor nem is vagy elég fáradt." A totális empátiahiány süt ebből a pár emberből.

Sehol nem írtam szándékosságról. De egy ilyen tartós köhögés nagyon nem egészséges, lehet és alkalmasint kell is kezeltetni. A vele egy háztartásban élők vajon nem szólnak? Nekik még rosszabb lehet, őket nagyon sajnálom. Szerintem az van, hogy egy ilyen helyzetben az ember nincs tisztában a helyzettel, mármint, hogy ez mennyire zavaró tud lenni, a családja pedig talán tapintatból hallgat.

"Nem tudom mit gondolsz, szólsz a szomszédnak és ennek hatására a homlokára csap, és abbahagyja a köhögést?" Nem. De lehet felismeri a problémát, és belátja, hogy talán tehetne ellene valamit.

Én sem szívesen szólok ilyen miatt, tényleg faramuci helyzet, de nem biztos, hogy a "megszoksz vagy megszöksz" felállás, azazhogy én nyeljek az ő káros szenvedélye miatt, célravezető lenne.

Mivel napi 10-13 órát dolgozom -nagynyomású gázokkal, amik miatt hallásvédőt kell hordanom- ezért az otthonomban pihenni és kikapcsolódni szeretnék, nem pedig a bagós szomszéd turhás krákogását elviselni napi 2-3 órán keresztül. Sajnálom.

Olyan válaszokat várnék, hogy egy ilyen ügyet hogyan lehetne asszertíven rendezni.

9-es válaszoló, neked járt a zöld pipa :)

2022. máj. 17. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!