Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Székesfehérvár vagy Szombathel...

Székesfehérvár vagy Szombathely a jobb lakni?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt főleg a munkalehetőségeket de mást, egyéb szempontokat is...


Le is írhatjátok miért.



2023. jan. 14. 19:49
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Indokold is meg!
2023. jan. 14. 19:49
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Erre csak olyan fog tudni válaszolni, aki mindkét helyen lakott hosszabb ideig.

Így az én válaszom sem lesz releváns, mert csak Fehérváron laktam. Nekem nem volt vele bajom, ha nem válok el, a mai napig ott élnél.

Munkalehetőség?

Nekem volt munkám, eléggé speciális területen, de nem tudom te mit tudnál csinálni, vagy mihez értesz akár egyik, akár másik helyen. Nem mindegy, hogy kutatóorvos vagy, vagy árufeltöltő.

2023. jan. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én tanultam Szombathelyen, szerethető de picit uncsi.
2023. jan. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Szfv. - közel van Budapest is és a Balaton is
2023. jan. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Párom Szombathelyen nőtt fel, most Székesfehérváron lakunk 2 éve. Ő nem igazán szeretett ott lakni, azt mondta, hogy számára unalmas volt és nem szerette a város hangulatát, biztos nem költözne vissza. Augusztus végén szokott lenni valami felvonulás, azt szerette, más pozitívumot nem nagyon mondott. Én is voltam már ott jópárszor, mikir mentünk meglátogatni a családját, igazából nem látok benne semmi problémát, de tényleg kicsit olyan semmilyen benyomását adja még a belváros is. De persze biztosan vannak szép környékei. Munkahelylehetőségek nem tudom milyenek, de az egyik gyerekkori barátja ott él és normális, nem túl speciális végzettséggel nagyon sokára és erős kompromisszumokkal talált csak álást és ő nem mondott olyan jókat. Persze nem 1 ember tapasztalata alapján akarom megítélni, de én ennyit tudok. Viszont ha valakinek nem gond az ingázás és talál munkát Ausztriában, akkor az előnyös lehet.

Szfváron a munkahelylehetőségek szerintem kimondottan jók, persze nyilván nem egy Budapest. Viszont aki szeretne, az simán tud ingázni oda, mert közel van, vonattal is kényelmesen fel lehet jutni. Maga a város nyugis, vannak szép és elég jó környékei, de ha valaki a pezsgő életet szereti, annak valószínűleg unalmas lesz. Nem nagyon van bulizási lehetőség, 10 után embert is alig látni az utcán, de őszintén szólva én ezt még szeretem is, csendes, nyugodt, de van minden, ami kell úgy általában, a plusz igényekre meg ott van Budapest.

2023. jan. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szombathely, közelebb a határ....
2023. jan. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én Szombathely mellett lakók (Söpte) és Ausztriában dolgozom, így jó, van munka itt a magyar oldalon is de inkább kocsikàzok egy kicsit, többet az osztrákoknàl sem kell dolgozni, sőt! ;)
2023. jan. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én Szombathelyet választanám a határ közelsége miatt, plusz amiatt, hogy tisztább rendezettebb a város. De hozzáteszem Szombathely munka és egyéb lehetőségeit nem ismerem.

Székesfehérváron laknak ismerőseim. Ennyit hallottam: munkalehetőségek akadnak, de a bérek persze nem olyanok, mint Budapesten. A fiataloknak szórakozási lehetőség nagyon kevés. A város egy része lepukkant. Budapest-Balaton viszont könnyen elérhető.

2023. jan. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%

Én mindkét várost ismerem.

Szombathelyen a határ van közelebb, Székesfehérvárról Budapest.

Attól függ milyen szakmában dolgozol, vendéglátózni tuti Ausztria jobb, de ha mondjuk programozó vagy akkor Budapest.

Bár fehérváron sincsen annyival több szórakozási lehetőség, de mivel nagyon egyszerű eljutni pestre, és az éjszaka közepén is mennek vonatok mindenképpen nyerő.

Tisztaság és közbiztonságban szerintem egy kategória.

Közlekedésben fehérvár viszont néha borzalmas. Szombathelyen még nem láttam sehol ekkora beszopódást ami itt mindennapos.

Fehérvárhoz viszont nagyon közel van a balaton és még közelebb a velencei tó (pocsolya)

2023. jan. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szombathely, nyugodt csendes város és tiszta is, gyermekes családoknak kiváló, programot is lehet találni a városban vagy a környéken, ha keresel :D munka téren változó, de fő előny Ausztria közelsége
2023. jan. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!