Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szombathely, Székesfehérvár...

Szombathely, Székesfehérvár vagy Veszprém a jobb döntés költözés szempontjából?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy a három város közül hová lenne érdemes költözni. Ahol megfelelő az infrastruktúra, jó a közlekedés, nem káosz a parkolás, megfelelő egészségügyi ellátás, viszonylag stabil oktatás, ill. erős munkalehetőség van. Szórakozás, diszkó nem szempont.

2021. szept. 4. 22:58
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Ezt csak olyan ember tudna megvalaszolni, aki élt mind a három városban.
2021. szept. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Székesfehérvárt ismerem valamennyire rokonok révén. Jó a közlekedés, bár kicsit bedugul nyáron, mert Pestről mindenki megy a Velencei tóra meg a Balatonra, de cserébe nagyon gyakran járnak a vonatok mindkét irányba. Az egészségügy jó, ezt sajnos már volt szerencsém idén gyerekkel megtapasztalni. A gimiket dicsérik, többit nem tudom. Egyébként amolyan tipikus fél óra alatt bejárható belváros, ahol minden István királyról szól, a többi családi házak és lakótelep, lapos, széles utak, ahol mindig fúj a szél, ami nyáron jól esik, télen leviszi a fejed... Helyi buszokra sokat kell várni, de van hely biciklizni. És nem rossz a strand se meg az új parkok. Nekem nyugisnak tűnt, nem túlzsúfolt, hírek szerint munkaügyileg is dinamikusan fejlődik.
2021. szept. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
Szombathely mind a 6 szempontból totálisan kilőve. Veszprémet nem ismerem. Székesfehérvár kicsit pronyó hely, de megfelelhet az elvárásaidnak. Ha helyben nem találsz munkát akkor ingázhatsz Bp-re, csak kocsival kalkuláld be a nyári dugókat, vonattal pedig a rendszeres késéseket.
2021. szept. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%
Fehérvár munka szempontjából elég jó, tele van multival, így már inkább munkaerőhiány van,pézben se fizetnek rosszul. Kórház jobb mint Veszprémben, parkolás a plaza közelében néha kicsit macerás, de a tetején is lehet parkolni, meg van egy hatalmas murvás is.
2021. szept. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
91%

Veszprémi vagyok, veszprémi születésű, de laktam Fehérváron fél évet, Szombathelyen rokonom lakik, ott egy nyarat töltöttem el.

Nos élet szempontjából Veszprém a legrosszabb, és Fehérvár a legjobb. Szombathely olyan köztes, nyugis, de nem olyan betegesen mint Veszprémben.

Közlekedés szempontból ismét Fehérvár a legjobb, és Szombathely tán a legrosszabb, bár a veszprémi dugók sem a legjobbak annyira. Tömegközlekedést illetően Veszprém a legrosszabb, és ismét Fehérvár a legjobb.

Kultúrális (programok) szempontból Szombathely viszi nálam az egészet, bár ha keresztény vagy, akkor Veszprém a legjobb.

Közbiztonság Veszprémben a legjobb, és viszont Székesfehérvár a legrosszabb. (Nyilván Fehérvár sem veszélyes annyira, de ott már tényleg nagyon nyitott szemmel kell járni)

Munkalehetőség szempontból Székesfehérvár a legjobb, bár az osztrák határ közelsége miatt Szhely is nagyon jó.

Iskolákat illetően szerintem Veszprém a legjobb.

Szolgáltatásokat illetően egyértelműen Fehérvár a legjobb.

2021. szept. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!