Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kerti fahàzat fel lehet csak...

Kerti fahàzat fel lehet csak úgy építeni vagy be kell jelenteni vagy valami?

Figyelt kérdés

Sorhàz,van egy icipici kiskertünk és abba szeretnenk egy 10nmes fahàzat hogy a férjem ott tudjon fàt aprítani barkàcsolni.


Kell ehhez valamilyen engedély vagy csak felepiti es kesz?


2023. jan. 19. 16:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
8%
Közös kertbe megbeszélés nélkül? Ezt hogy képzeled?
2023. jan. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
10m² felett kell bejelenteni, tehát, ha valóban egy 10m²-es épületet szeretnétek felhúzni, akkor nem szükséges, de be lehet jelenteni.
2023. jan. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
1es vannak olyan sorházak ahol az udvar is el van választva.
2023. jan. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%
Könnyűszerkezetes építményekre nem kell engedély. De azért a helyi önkormányzatnál érdeklődjétek meg hogy az adott telken mennyi rész építhető be engedély nélkül mert ez sem mindegy. Önkormányzatok határozhatják meg ezt, és ez a beépítés vonatkozik a könnyűszerkezetes épületekre, de akár egy féltetőre is.
2023. jan. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Minden építménynek meg van, hogy hova lehet épîteni, pl egy kocsibeallót de lehet bárhova. Bejelenteni nem kell, de ha nem szabályos helyre van építve, akkor büntetés + bontás
2023. jan. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
19%

Gondolom ez olyan sorház, ahol a "ház" mögött van egy max 20 nmes pi@sányi terület.

Kb arra jó, hogy kiteregessen az ember.

Az urad mégis mi a túrót akar ott barkácsolni meg fát aprítani?

A szomszéd konkrétan rögtön ott van a tökötökben... én biztos hogy feljelentenélek.

2023. jan. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
Már miért jelentenéd fel? Mert egy kertes házban fát akar aprítani? Ha ennyire zavar, akkor miért nem költözöl panelba?
2023. jan. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
9%

Egy sorházi lakás nem kertes ház.


"Ha ennyire zavar, akkor miért nem költözöl panelba?"


Nem tudom ezt honnan szedted, családi házban élek. Nem sorházi lakásban. Azt írtam én a szomszédja helyében feljelenteném. Ugyanis messze nem erre van kitalálva egy lábnyomnyi placc.

2023. jan. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
19%
Ha sorház, akkor a szomszéd kiskertje közvetlen ott van melletted. Biztos, hogy a szomszéd a fúrás-faragás-kalapálást akarja majd hallgatni, ráadásul faházból, ami hangot se szigetel? Mennyi barkácsolás ez? Mert ha csak néha csinálja, az oké, de egy komplett asztalosműhelyt nagyon gyorsan le fognak bontatni veletek.
2023. jan. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
83%

“ Egy sorházi lakás nem kertes ház”


Aminek kertje van, az kertes ház. Akkor is, ha sorba van. Nem a kinézete dönti el, hogy mit csinálhatsz benne, hanem a telek besorolási övezete. Minek autószereleő műhelyt vízionálni és picsogni itt? Hú de jó, hogy nekem nem ilyen fogykós szomszédaim vannak

2023. jan. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!