Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit jelent az a mondtad, hogy...

Mit jelent az a mondtad, hogy kiveheted a gyereket Borsodból, de Borsodot nem veheted ki a gyerekből? Ezt kire/mire mondják? És mit jelenhet, hogy benne van a Borsod?

Figyelt kérdés

2023. jan. 20. 11:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
30%
Jerseyből elviheted a magzatot, de a magzatból nem viheted el Jerseyt :D ez a jersey módi
2023. jan. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Még nem hallottam ilyet. 😂

Azért mert a Borsodiak hát na. Borsodiak mindenki tudja, hogy picit mások. Ha a gyerek Borsodban született akkor akárhova megy is borsodi marad. Benne vannak a borsodi tulajdonságok. Hogy konkrétan ez mit takar nehéz megfogalmazni.

2023. jan. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Metionin ***** válasza:
93%
Szabolcsból származóként azt mondanám, hogy bizonyos élettapasztalatot is jelenthet egy-egy területen felnőni és ezt nem lehet kivenni az emberből akkor sem, ha elköltözik. Pl. máshol, más jellegű helyeken felnőtt ismerőseim sokszor csak lesnek, ha véletlenül megemlítek valamit, ami nálunk teljesen átlagos volt.
2023. jan. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
29%

Nem lehet tudni mit jelent? Hát dehogynem.Tolvaj, bünözésre hajlamos.. :-)

Na jó,van ezen kívűl is,az az összetartozás esetleg.

2023. jan. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Szetintem, ez a mondás eredetileg a négerrel meg a dzsungellel volt.


Csak divatos játszani a keményet.

2023. jan. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Az mit jelent, hogy divatos játszani a keményet? Ez azt jelenti, hogy a borsodiak kemények?
2023. jan. 21. 09:31
 7/25 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy arra gondolt.😂
2023. jan. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
62%

Nem.


Arra gondoltam, hogy beállítják magukat keménynek, mert borsodiak.

2023. jan. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
93%

Ez egy ezerszer elcsépelt mondat, amit kb. minden földrajzi névvel mondtak már.

[link]

Kb. annyi, hogy a szülőhelyed mindig hatással lesz rád. Mondjuk specifikusan Borsoddal nem hallottam még, faluval igen.

2023. jan. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Akkor kb annyi, Borsodra úgy értik, hogy a gyerekben benne marad a nyomor meg kilátástalanság, bűnőzés stb.
2023. jan. 26. 10:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!