Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miskolc és Borsod megye többi...

Miskolc és Borsod megye többi része a 2000-es évek elején és előtte milyen hely volt?

Figyelt kérdés

Elméletileg volt olyan időszak amikor maga a város az kifejezetten jó hely volt még Dunántúl hoz is felért talán. A 80-90es. De még elvileg a 21. Század elején vagyis 2009 előtt is a “fészekrakók” érkezése előtt is hasonló lehetett a helyzet mint más átlagos városban pl Eger, Debrecen.

2014-ben pedig kilakóltatták a fészek lakókat de nem, hogy a környékről még Miskolcról sem. Azok a romák akik pedig előtte is Miskolcon éltek elvileg sokkal kulturáltabbak. Bár gondolom akkor mèg ugyanannyi volt kb mint máshol. Csak ezt azért írtam mert elvileg a városiak normálisabbak mint azok akik kisvárosban vagy faluban élnek.

Azt halottam, hogy Borsod megyében a jónak nevezhető település az Kazincbarcika, Emőd de jó drága is. Illetve még Mezőkövesd, Bogács, Vatta még elmennek. Bár Mezőkövesd és környéke elvileg eléggé gáz de ez nem a Romák miatt van. Hanem elvileg mindenki hazudik és pletykálkodik egymásról. Elvileg Ózd környéke, Tornanádadaska környéke és az egész vasútvonal ami Miskolcról halad arra. Meg konkrétan az ország egyik leggázabb települése. A mezőkeresztes-bükkábrány közötti települések szintén nagyon gázak. És tapasztalatból is mondom, hogy arra felé az emberek nagyon szeretnek a fehérek is hazudozni másokról meg a hazugságot is tovább terjeszteni másokról ismeretlenül is.

Azt mondjuk nem tudom elképzelni, hogy Ózd pl milyen hely lehetett régen vagy mikor volt jó hely.

Mind1 annyira nem kell foglalkoznom Miskolcal sem, mert hálistennek Egerhez közelebb lakok!

20/F



2022. okt. 25. 22:41
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Gondolom füstös volt akkor id
2022. okt. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Olyan mint most, munkanélküliség, alulfizetett kevés munka.
2022. okt. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
A szockóban élte a fénykorát. Akkor mesterségesen tartották fennt az ipart, sok pénzt toltak bele, viszont nem volt produktív, csak sok jól fizető munka volt, tehát nem is lett volna fentartható az a gazdasági helyet. Aztán mikor ennek vége lett akkor indult a hatalmas zuhanás. Nagy munkanélküliség, emiatt elvándorlás. Az értelmesebb dolgozni akaró képzett fiatalok leléptek. Azok maradtak ott akik nem tudtak / akartak elmenni. Ha megnézed a lakosság alakulását 1980 óta látni fogod mennyire sokan leléptek inkább. A kapitalista rendszerben az a város sajnos nem nagyon tud érvényesülni. Nincsenek produktív gyárak, oktatás gyenge stb stb..
2022. okt. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
1947 előtt is volt élet Miskolcon, pedig akkor nem volt jellemző az elvándorlás. Acélipari és erdészeti központ volt 1750 óta. Mivel a háború előtt egységesen volt mindenhol szar, így Miskolc sem lógott ki a sorból, Trianonnal meg csak nyert, hiszen Kassa szerepét vehette át. Dinamikus fejlődés volt a két viágháború között is éppen emiatt. A szocializmusban azzal, hogy egyesítették Miskolcot a környező kistelepülésekkel, és a nehézipar nyomatásával, az egyetem létrehozásával, a KGST centrumtérségeivel (SzU közelsége) szintén nyert a város, ahogy a lakótelepek létrehozásával is, szóval az életszínvonal kifejezetten jó volt úgy a 80-as évek közepéig. Utána nem volt se gazdasági se politikai se társadalmi irányzat ami felemelje ezt a várost, a romák a megye északi részein elszaporodtak és a városba költöztek, a gyár és a szénbányák pedig leépültek, így az itteniek nagy részének munkát kellett találnia, ami pedig nem volt, mivel az acéliparral eléggé egy lábon állt a város. Aki csak tudott már akkor elment, a beköltözők itt is elszapaorodtak, a felhagyott hétvégi házas területeket szétrombolták, szétlopták, lezüllesztették és emiatt egyre többen mentek el. Most már a turizmus, a közszféra és az összeszerelőüzemek nyújtják a munkalehetőségeket, barcika és Tiszaújváros közelségével és vegyipari tudásigényével pedig szégyen, de miskolcból részben egy bolygóváros lett, aminek a jelenlegi léte is más térségektől függ. Mivel a 80-tól kezdődő lecsúszás (pont abban az időben, amikor az ország legnagyobb része és Európa a leggyorsabb fejlődésen ment keresztül) olyan társadalmi és gazdasági versenyhátrányt okozott a városnak, amit képtelen lesz behozni, így konzerválódik is a helyzet, mivel a jobb kereset és mondjuk ki de a sok c miatt vagy elmennek az emberek vagy nem szülnek. A gazdasági potenciál súlypontja a fenti telpülésekre és Debrecenre, Miskolc meg csak tétlenül nézi. Önálló koncepció a jövőre sajnos nem nagyon van, Miskolcot (bár dícsérednő a munkájuk) de régen sem a helyi nagyok és a lokálpatrióták tették naggyá, hanem az országos és világpolitikai, gazdasági trendek, az egyes idők "szelei".
2022. nov. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
4-es ezt nagyon jól összeszedted és leírtad! Köszi szépen! Szerintem ez nagyon jól leírta mi volt/van. Hát a jövőt meg inkább máshol képzeli el az ember, mert ebből mostanában vàltozás nem lesz… sajnos :(
2022. nov. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%
Dunántúlhoz, 🤭
2022. nov. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%
dunántúlhoz? ezt nem értem
2022. nov. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%
Akkó olvassad el a kérdés elejit!
2022. nov. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mezőkövesd nem volt cigus akkoriban. Nagyon kevés volt belőlük. 2000 után, olyan 2010 környékén lettek betelepítve sokan. Teljesen putris lett a György utca és környéke, a Bogáncs köz és környéke. Lakhatatlan helyek. Ezekben az utcákban most is vannak 1 millióért is hirdetve házak. Ez azért szerintem sokat mond.


"elvileg mindenki hazudik és pletykálkodik egymásról. "

Ez szerintem kb mindenhova igaz. Laktam már Egerben is, ott is ez volt a divat. Szentistvánon, Mezőnyárádon is. Sőt az utóbbi helyen még meg is álltak a házam előtt, úgy lestek befele az emberek mint a birkák. Ha nyitva maradt a kapum, akkor volt hogy bejött egy öregasszony szétnézni..úgy ordítottam rá hogy húzzon a jó q anyjába mert megb4szom. Olyan lassan ballagott ki, mint a tetű. Ezek a kövesdi cigányoktól is rosszabbak.

2023. márc. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!