Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tegyek ha a lakótársaim...

Mit tegyek ha a lakótársaim akik egyébként a főbérlők is, ilyen fahéjas aromaolajjal, vagy mivel fújják be random időközönként a lakást és a szag bejön a szobámba?

Figyelt kérdés

Szóval az én szempontomból ez úgy néz ki, hogy nyugodtan elvagyok.

Aztán egyszer csak random:

-fahéj-narancs

-fahéj-narancs

-fahéj-narancs

-fahéj-narancs

-fahéj-narancs

-fahéj-narancs

-fahéj-narancs

-fahéj-narancs

-fahéj-narancs

-fahéj-narancs

-fahéj-narancs

-fahéj-narancs

-fahéj-narancs

-fahéj-narancs

-fahéj-narancs

lehet, hogy ők örülnek neki, meg szeretik, de nekem egyrészt erős, másrészt bizonyítottan nem tesznek jót az ilyen formaldehides,éteres illóolajok, harmadrészt meg ez olyan mintha beerőszakolnák a fahéjat meg a narancsot az én területemre is amikor egyáltalán nem vágyom rá.


Most azt sem szeretném, hogy ebből konfliktus legyen, vagy idiótának nézzenek, hogy engem miért zavar a "jó" illat.

De azt sem, hogy valami morcos megkeseredett kopogtatós szomszédnak nézzenek aki folyton mindenért piszkálja őket.


Nyilván szólhatok, hogy ezt ne csinálják, de nem lesz pozitív hatása.


Ráadásul mivel főbérlő is egyben, dönthet úgy, hogy neki macerás, hogy semmit nem lehet miattam csinálni, elküld, és keresnek másik bérlőt.


Nem, nem akarok másik lakást keresni, stb.... azt ne írjátok.

Azt, hogy mit kell csinálnom ilyenkor, azt mondjátok el mert nekem ez probléma. Olyan mintha mondjuk narancsos PUR-al lenne fellocsolva az egész szobám.


2023. jan. 30. 10:46
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Hát meg ugye nem csak a szobáért fizetek, hanem abban lakom, de nyilván az apartman használata (nappali pl, amit én nem használok, konyha, előszoba, közlekedők, stb)

Ennyi erővel én is megtehetném, hogy berongyolok a nappali közepére és befújok egy elefántcsontszagú tibeti kutyaszőr párologtatót mert épp nekem olyan kedvem van. Aztán kit érdekel, ha 3 embernek a szobájába illan át az a szag, nekem épp olyan kedvem volt.


Akkor most kinek is van igaza?


Nehéz helyzet, mert ez mindenképp feszültséget szül. Semmi rosszat nem akartak ezzel, de engem mégis kínoz és nem akarom kussban eltűrni. Ha viszont problémázok az lesz a válasz, hogy akkor tessék keresni másik lakást.

2023. jan. 30. 12:06
 12/23 A kérdező kommentje:
Főleg úgy, hogy reggel befújják, elhúznak a p.csba otthonról én meg szagoljam az antibakteriális izéjüket. Jó hogy nem ózon generátort nyomnak be nekem addig amíg haza nem érnek.
2023. jan. 30. 12:07
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
De szóltál már nekik? Megpróbáltad egyáltalán megbeszélni?
2023. jan. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

most írtam nekik messengeren.

Szia.

Nem tudom, mi történt, de nagyon furcsa vegyszeres/narancsos szagot érzek az egész lakásban.

Kérlek ne csináljátok ezt, mert a huzat az EGÉSZET a szobámba viszi, és allergiás vagyok. 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻 légyszi.

kicsi néha jó. de ma eláraszt mindent és nagyon rossz belélgezni.

És nem lenne probléma ha a huzat nem vinné be a szobámba.

Nem egy nagy probléma, csak gondoltam jobb, ha szólok emiatt.

Az is lehet, hogy sok odakint a szmog és a kettő összekeveredik, csak arra kérlek, hogy használjatok máskor egy kicsit kevesebbet.


válasz:

nem tudom mi lehet.


Valami narancsos-fahéjas. Valószínűleg ez az antibakteriális fújóka? 😅 Én is szeretem ezeket a dolgokat, csak nagyon kicsiben. és csak akkor, ha 100%-ban természetes. (általában nem, van benne kőolajszármazék, oldószer stb.)

nem probléma.


_

_

_

Hát az a baj, hogy annyira félek, hogy elküldenek ha problémázok, hogy ezt így mertem csak leírni. De lehet ellenkező hatást értem el.

2023. jan. 30. 12:15
 15/23 anonim ***** válasza:
Kinyitod mindenhol az ablakot aztán majd kimegy..
2023. jan. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Ja én nyitogassak azért mert bebüdösítenek. Plusz fél óra munka nekem minden nap. Talán ha kifizetik vagy levonják ezt a fél óra szenvedést a lakbérből akkor oké. Másképp meg k_rvára nem kéne csinálniuk. Szerintem.
2023. jan. 30. 12:43
 17/23 A kérdező kommentje:
Meg képzelheted télen milyen jó szellőztetni a meleg szobát.
2023. jan. 30. 12:43
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Fél óra kinyitni neked 3-4 ablakot? :D Télen is szellőztetni kell, hogy kimenjen a poshadt szagod, ha már ennyit otthon vagy.

Ez inkább lustaság akkor vagy kitalált kérdés inkább, nagyon elszaporodtak hirtelen a lakótársra panaszkodó kérdések az elmúlt 1-2 napban.

2023. jan. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

"most írtam nekik messengeren."

"Nem tudom, mi történt, de nagyon furcsa vegyszeres/narancsos szagot érzek az egész lakásban."


Jajj, te! Ez aztán a kommunikáció. Miért nem lehet normálisan megbeszélni, nem mellébeszélni.

Ezt személyesen illik megbeszélni. És de igen, pontosan tudod, hogy mi történt. Meg kell kérni normálisan, hogy ne használják vagy ne ezt használják, mert allergiás vagy rá.

2023. jan. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
0%
Főbérlő? És a tulaj mit szól hozzá?
2023. jan. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!