Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem képes normális...

Miért nem képes normális időközönként válaszolni Messengeren? Ez lenne a normális, én reagálom túl? Lentebb kifejtem!

Figyelt kérdés

Ellenkező neműek vagyunk (én vagyok a fiú), mindketten 23 évesek, egyetemen tanulunk más szakon, más városban.

4 éve nem találkoztunk, SOHA nem volt és nem lesz több, mint barátság. Volt régebben, hogy kérdezgetett a magánéletemről, de nagyon gyorsan húztam egy vörös vonalat, hogy véletlenül se értsen félre. Kedveljük egymás társaságát, ennyi. Bármiről tudunk beszélgetni. 7 éves barátságról van szó.


Az utóbbi időben hangüzenetben válaszolgatunk egymásnak. Ő vetette fel, örültem is neki, mert igazából ez egy jó taktika, mert gyorsabban szokta megnézni-hallgatja- az üzenetet.

Nem egymás nyakán lógunk, nehogy azt higgyétek, gyakorlatilag volt olyan időszak, amikor csak kötelező ünnepekkor köszöntöttük egymást (szülinap, névnap, újév ilyesmi). De általában kb. negyedévente, 3-4 havonta szoktunk egy jót beszélgetni. Ami értelemszerűen több napig elhúzódik, mert nagyon ritkán válaszol gyorsan, és néha én is.

A múltkor megint elkezdtünk beszélgetni, én voltam a kezdeményező (szinte mindig), egy szimpla kérdéssel nyitottam, utána zártam is volna le (vizsgaidőszak van, hagyjon már- gondoltam magamban), de hozta fel folyamatosan a témákat és én is udvariasságból visszakérdeztem mindig, hogy vele mi a helyzet ilyen szempontból.

Na most az van. hogy általában ő nagyon változó időközönként válaszolgat, de általában 1,5-2 naponta nyitja meg az üzenetet. Nálam a limit maximum 24 óra, ha törik, ha szakad. De általában próbálok minél előbb. Nincs pofám várakoztatni az embereket, vagy max. megírom hogy bocsi, majd később válaszolok.

Ha nem érdekelném, egyszavas válaszokat írogatna és leszarna, de nagyon nem, nagyon-nagyon nem ez a helyzet, SŐT! Ő kérdez egy csomót egy csomószor! Nagyon érdeklődő.

Rettentően zavart már akkor is, hogy 1,5-2 naponta válaszolgat általában, mert tanulási szünetekben felszoktam menni Face-re és látom, hogy ennek meg annak a posztját lájkolgatta (de bezzeg rám meg akkor nincs idő). Nekem égne a pofám, ha közös ismerősnek a posztját lájkolgatnám, közben nem válaszoltam valakinek az üzenetére. De ez én vagyok.


Na most meg már az van, hogy kérdezett valamit, válaszoltam rá másnap, ez már egy hete és azóta nem nyitotta meg az üzenetet, de közben fent van, nyilvános posztokban ír üzenetet meg válaszolgat a barátnőinek, lájkolgat, de rám egy hete nincs ideje. TÖBB, MINT EGY HETE! Ezt nem értem.

Most tudom, dedós vagyok, meg legyen életem. Köszönöm, van életem, nem vagyok dedós, de egyszerűen ezt a paradoxont képtelen vagyok feldolgozni, hogy valaki kérdez valamit, majd a választ képtelen megnyitni több, egy hete, közben meg jól elvan mindenkivel- rajtam kívül. Nagyon nem vagyok unalmas személyiség, mindig jól érzi magát velem meg viccelődünk.


Ha rákérdezek, akkor nőjek fel, ne legyek dedós, legyen életem....stb. handabanda

Ha nem kérdezek rá, akkor meg hagyom magam megalázni.

Ne mondjátok azt, hogy ez a full ellenmondásos szitu, ez a paradoxon nem zavarna titeket.


Lányok miért csinálják ezt? Vagy miért jó ez? Miért kérdez folyamatosan meg érdeklődő, ha nem képes normális időközönként válaszolni? Azt hiszi, hogyha megvárat, akkor belezúgok, vagy mi? (Hát mondjuk nálam pont ellenkező hatást lehet ezzel kiváltani, de mindegy)

Valakinek van ötlete?

Én már teljesen összezavarodtam.



2022. jún. 11. 09:58
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
14%
tl;dr
2022. jún. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem vagy neki annyira fontos.

Vagy mert elfelejtette.

Vagy mert mas iranyba fejlodtetek az elmult 7 evben es mar nem vagy szamara annyira erdekes.


Nem kell ebbol ego-kerdest csinalni, elkonyveled magadban, h o ilyen es ennyi.


Mivel inkabb csak haverok vagytok, nem baratok, igy gondolom ez nem okoz akkora nagy torest majd az eletedben.

2022. jún. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:
Gondoltam…
2022. jún. 11. 10:08
 4/42 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ebből az jött le, hogy csak unalomból ír rád, ha épp nincs jobb dolga, vagy senki más nem ér rá, de attól még különösebben nem érdekled. Kb mint a telefonos játékok amiket azért tölt le az ember hogy unalmas perceiben elmerüljön bennük, és olyankor valamilyen szinten még érdekli is a játék, de amint történik valami érdekes, bezárja, és nem gondol rá többet. Én hagynám a picsába, te normálisan kommumikáltad hogy problémád van a barátsággal, ő pedig flegmán leugatott.
2022. jún. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
92%

2es tuti, h pasi.😂

Szerintem meg pont leszarja, h mi van veled. Nem érdekled, ennyi. Még annyira sem, h válaszoljon.

Sajnálom, de ez sokkal valószínűbb, mint az, h titokban arra vágyik, h belezúgj. Ráadásul korábban is ilyen időközönként válaszolt, ahogy írod.


Viszont te vagy az, aki csekkolgatja őt, h mennyire aktív face-en... te írsz ki ide egy fél oldalas kérdést róla...🤔🤔 hmmm

2022. jún. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:

Nem csekkolgatom, csak üzenőfalra kiír valamit egy közös ismerős, akkor látni rögtön, hogy kedvelte. Nem ellenőrizgetem, ez az algoritmus “hibája”, hogy pofámba tolja, hogy mit csinál!

Ha srác lenne, ugyanúgy írnám ki a kérdést, nem kell rögtön rosszra gondolni…

2022. jún. 11. 10:24
 7/42 anonim ***** válasza:
100%

Elfelejtette.

Én a barátaimmal a legelfoglaltabb időszakokban is havonta azért találkoztam, plusz ha nem is napi szinten de azért 2-3 naponta tudunk beszélni egy jót. Az hogy húztál egy vörös vonalat a magánéleti kérdések tekintetében, az mit jelent pontosan? Mert ha barátok vagytok, akkor azért legalább nagyjából tudnotok kéne mi van a másikkal.

Nekem az a véleményem, hogy te sokkal mélyebb barátsagot feltételezel, mint amit ő valójában megél. Mondjuk ha annyiba se vesz, hogy egy hét után megnézze az üzeneted, inkább ne őrlődj ezen, lehet nem veszítes sokat.

Nem gondolom hogy dedós dolog szólni valakinek hogy ne ignoráljon folyamatosan, mert igen is szarul esik az embernek.

21L

2022. jún. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:
Azt, hogy semmilyen szinten nem jönnék össze vele, mert nem az esetem. Jó vele beszélgetni, ennyi.
2022. jún. 11. 10:31
 9/42 anonim ***** válasza:
87%

Nem baratok vagytok, hanem max jo ismerosok. Egyetertek 8assal, a baratsagba belefer, h egymas "csaladi allapotarol" tudjunk.


Valoszinuleg nyomaszto lehet szamara az is, h rairsz messengeren, h miert nem nezi mar meg az uzeneteidet.


Biztosan van neki mas, akivel beszelgethet, igy nincs rad ideje.


Nem arrol van szo, h jatszmazik, varja, h beleszeress, hanem csak szimplan nem erdekled.

Gondolom, ha szamonkerted mar ezt igy, akkor egyre kevesbe lesz kedve neked irni.🤷🏼‍♀️

2022. jún. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:

1. Tudunk egymás családi állapotáról, nem tudom honnan veszitek, hogy nem. Neki rohadt nagy káosz, teljes katasztrófa, de nem teregetem ki, nem tartozik rátok.

2. Soha nem kértem számon miért ilyen lassú.

3. Ha nem érdeklem, mi a fenéért képes 10 perces hangüzenetet küldeni meg folyamatosan kérdezget, hogy ezzel meg azzal hogy állok meg mi a helyzet. Ha valaki nem érdekel, nem kezdek el vele hosszasan beszélgetni meg érdeklődni. Ezt a logikát nem értem.

4. Annyit kérdeztem tőle az elején, hogy hogy állsz a dolgokkal, remélem sikerült rendezni végül (nem fontos hogy miről van szó, nem tartozik rátok). Erre vártam választ, erre kihányt magából egy 5 perces hangüzenetet, hogy de jó hogy kerestem, meg hogy mennyire kedvel.

Folyamatosan ezt csinálja, ha felköszöntöttem szülinapján és megkérdeztem hogy van, válaszolt, és erre azt válaszoltam full udvariasságból hogy örülök hogy minden rendben, pár óra múlva látom, hogy 10 perces hangüzenetet képes volt küldeni hogy ami van vele mostanában meg mi a helyzet velem. Egyszerűen nem értem.

De úgy latszik, hogy mostmár végleg megszakítom vele a kapcsolatot, sajnos amúgy sem százas teljesen (bocsi) és nagyon labilis a természete.

2022. jún. 11. 11:53
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!