Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miskolc miért ennyire rossz hírű?

Miskolc miért ennyire rossz hírű?

Figyelt kérdés

Valóban sok a fura alak, de a belvárosa él, éjszaka is. Gyönyörű helyen van, Bükk csodálatos, Lillafüred is.. Az egyetemük is jó, közlekedés sem rossz.

Munkalehetőségekről nyilatkozni nem tudok, de az albérletek kb fele annyi mint Budapesten.. (40ezerért van albi már Diósgyőrben)



2023. febr. 14. 23:44
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
91%

Ja hogy csak provokálsz... hát oké, ezt mondhattad volna korábban, akkor nem koptatom itt a telefonomat.

Egy gondolatot tennék hozzá az előzőekhez: igen, Lillafüred valóban gyönyörű, mesés blablabla. De most őszintén: gy átlag miskolci milyen gyakran megy oda? Évente kétszer? Sokra megy Lillafüreddel, miközben mondjuk nyáron nem lehet nyitott ablak mellett aludni, mert kint óbégatnak a romákok, vagy ha nem lehet nyugodtan végigmenni este a sétálón, mert tele van balhés kisebbségivel, vagy ha van egy feka család a lakóházban, akik állandóan nyomatják a rajzenét, meg ordibálnak, balhéznak... száz példát fel tudnék sorolni, de aki akarja, az úgyis érti, miről van szó.

Aki meg nem akarja megérteni, az annyit is ér.

2023. febr. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Nem provokálok. Miskolc egy gyönyörű város főleg a belváros, igen sok ott a rossz ember, de ez minden nagyobb városra igaz... Abban igazat adok hogy mivel Kelet lehet rosszabb a munkalehetőség, de ettől függetlenül szerintem élhető. Mondjuk igaz hogy Miskolc lakossága rohamosan fogy, szerintem a rossz munkalehetőségek miatt.

De azért ne állítsuk be Ohionak a várost. Engem semmiféle atrocitás nem ért éjszaka a hírhedt Avas lakótelepen sem.

2023. febr. 15. 19:17
 23/30 anonim ***** válasza:
86%
Oké vannak mindenhol cigányok,de Mickolcon köztudottan sokan vannak sőt szinte a legtöbb ember az.Az albérlet azért olyan olcsó,mert a fizetések is rosszabbak már aki dolgozik és az életminőség se olyan jó,mint Budapesten.Nem véletlenül van meg a híre Miskolcnak.A legtöbb bűnözés is valamiért abban a vármegyében történik ahová Miskolc is tartozik.
2023. febr. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
89%

Elég sok helyen éltem már az országban (Miskolc, Budapest, Szeged, Esztergom) így van bőven összehasonlítási alapom.

1. Sok a cigány. Hiába igyekszem nem rasszista lenni vagy legalább megjátszani hogy nem vagyok az mégsem mertem a buszon a közelükbe ülni.

2. Autó nélkül véged. Az, hogy van buszjárat ide-oda tök fasza. De egy nagy bevásárlást a pesti úti Auchanba nem lehet lezavarni autó nélkül. Perecesre csúcsidőben 20 percenként ment a busz, amúgy meg óránként. Ha lekésted peched van, vársz a következőre. Mindezt úgy, hogy az nem olyan rövid táv hogy kevesebb, mint 1 óra alatt lesétálod.

3. Munka. Dolgoztam ott szaros minimálbérért. Most ugyanazzal a végzettséggel keresek 340 ezret. Nem vagyok saját magam ellensége.

Értjük, hogy Miskolcnak vannak szép részei. Lilafüredbe szerelmes is vagyok szinte. De az aki ott lakik milyen gyakran megy el oda? Évente, félévente? Ahhoz hogy meglátogassam nem kell ott élnem. Leutazok, eltöltök egy napot majd haza jövök.

Az egyetem is egész jó. Mind oktatásban, mind megközelíthetőségben.

2023. febr. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Igazad van. Akkor sajnálom ha nagyon előítéletes voltam az itteni válaszokkal. Ezek szerint nem túl élhető.. pedig nekem nagyon tetszik a táj, Lillafüred, sőt az Avas egyes részei is tetszenek. Konkrétan egy adottság a város, kár,hogy az ottani városvezetés nem tesz semmit.

Cigányokkal az a véleményem hogy nem mind rossz. Vannak jó cigányok is amúgy. Igen, rengeteg van, de ahogy látom akik azért egy villamosra felszáll nem mind putris max ha jegy nélkül utazik

2023. febr. 16. 14:11
 26/30 anonim ***** válasza:
91%

Ne rongálj már ember... lehet, hogy vannak köztük jók - de ez engem már nem érdekel. Valahogy azt látom, hogyha valami rossz történik, ott szinte biztos, hogy cigány az elkövető. Nótázás az utcán az éjszaka közepén? Cigányok. Ordibálás éjszaka a lakóházban? Valamelyik cigány lakás. Úgy bömböl a zene egy autóból, hogy beleremeg az utca? Cigány vezeti. Valakit zaklatnak az utcán? Cigánykölykök. Rablás, gyilkosság, lincselés? Valahogy mindig cigányok az elkövetők. Meg akartak erőszakolni egy terhes nőt Miskolcon? Cigány volt az is.

Csak az évben már annyi bűncselekmény volt, hogy felsorolni is sok lenne... és mind cigány.


És akkor ne legyek rasszista, meg fasiszta meg náci meg mittudoménmi?!? Hát normális ember előbb-utóbb úgyis azzá válik, akár akarja, akár nem! Mert a valóságot nem lehet örökké letagadni.

2023. febr. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Politikusaink nagyrésze nem cigány:)
2023. febr. 16. 19:08
 28/30 anonim ***** válasza:
87%

Szia Uram!

Most volt a rádióban, hogy a népszámlálás eredménye azt mutatja, hogy Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyéből költöztek el a legtöbben.

NA VAJON MIRE KÖVETKEZTETSZ EBBŐL AZ ADATBÓL???

És ugye ez csak az, aki tényleg át is íratta a lakcímét. Az elköltözők számát szerintem nyugodtan meg is lehet duplázni.

2023. febr. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
76%
Ezt mondom én is már mióta.. De a miskolci lokálpatrioták meg vannak győződve róla, hogy Budapestről meg Dunántúlról költöznek Miskolcra az emberek, mert már annyira felfejlődtek :D Szerintem még pár év és Miskolc lesz a legkisebb megyeszékhely. Kiváncsi lennék mennyit csökkent a lakossága :D
2023. febr. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
67%

29-es: szerintem hasonlít ez a téma az ingatlaneladásra. Ott is a benne élők érzelmi szinten közelítik meg a kérdést. Hogy ebben a házban nőtt fel, mennyi emlék köti ide, mennyire szeretett itt lakni, itt volt a gyermekkora... és nem azt nézi, hogy a plafon beázik, a falak penészesednek, nincs lift, a padlót újra kellene burkolni stb stb.

Miskolcnál dettó. Itt lakik, itt van a családja, itt nőtt fel. És ezzel az érzelmi megközelítéssel amúgy nincs is semmi baj! Csak ne keverjük az objektivitással.

Mert ha objektíven nézzük, Miskolc egyre gyorsuló ütemben halad a NO-GO zónává válás irányába.


Az emberek lelépnek Miskolcról, mert el akarják hagyni a süllyedő hajót. Mert most még kapnak 20 milliót a lakásukért, amit ha kipótolnak, tudnak venni máshol ingatlant.

10 év múlva már feleannyit fognak érni a lakások, mert egyre kevesebb lesz a normális ember és egyre több az aljanép. 20 év múlva itt már nem lehet majd kimenni nyugodtan az utcára, nem lehet parkolni közterületen. Az Erőszak és a Bűn olyan szintű lesz, mint valami rossz posztapokaliptikus filmben.

2023. febr. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!