Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Cikinek érzem, hogy nem pesti...

Cikinek érzem, hogy nem pesti vagyok, de hogyan tudnék változtatni rajta? Mátészalkán élek 2 éve, előtte Miskolcon laktam, ott nőttem fel. Miskolc sem volt jó hely, az is egy putri, városnak sem nevezhető, maximum vidéki város az is rossz minőségben.

Figyelt kérdés

A sors úgy hozta, hogy még a Miskolci házat is el kellett adnunk, aztán itt Mátészalkán találtunk olcsón egy lakást amit sikerült megvennünk. 30 éves nő vagyok, mindig fájt a szivem Budapestért, de nem tudtam felköltözni soha. Sajnos ott nem kap az ember annyiért házat, mint itt. A mi jelenlegi lakásunk (társasház) a pesti ingatlanokhoz képest árban csak egy töredéke, még egy fürdőszoba sem jönne ki belőle. Nem tudom elfogadni a tényt, hogy egy ország végi putris faluban éljek életem végéig, de Budapesten még az albérletet sem tudnám fizetni.


4* voltam életemben Budapesten, nagyon tetszik, sokszor nézegetem milyen szép képeken is. Azt sem tudom pontosan milyen lenne ha lehetőségem lenne oda költözni. Az ottani emberek és szokások nagyon furák, az olyan nagy város, itt nálunk meg olyan mindenki mint egy szürke kisegér. Más is van aki így érez?


2022. jan. 22. 22:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mátészalka mióta egy ország végi putris falu?


Igenis egy szép kisváros.


És miert lenne ciki ott élni? Ezek szerint mindenkinek ciki, aki ott él?


Kérdem ezt szabolcsi lánykent.

2022. jan. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Csak nézz szét a környéken.. De szabolcsiként te is tudhatod, itt csak a szegénység van, mi vagyunk az ország legrosszabbik oldalán. Borsod illetve Szabolcs megye a legótvarabbbrésze az országnak, ezért érzem cikinek és legszívesebben Pesten laknék, de ha nem is ott, bárhol máshol az országban, csak lehetőségem lenne innen elmenekülni.
2022. jan. 22. 22:38
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
2 évet laktam Pesten suli miatt ha valami putri szar akkor az Budapest állandóan büdös van a csovesek kiabálnak és befosnak hugyoznak talán az egyetlen jó dolog azvolt hogy ha bármit akartam venni akkor ott.volt. olyan bolt. Amúgy meg úgy hogy az ország nyugati felén lakom de szabolcsi lányt vettem feleségül is ki kell kérnem minden szabolcsi nevében hogy szar lenne csomót járunk haza asszony szüleihez és kifejezetten szép és tiszta minden
2022. jan. 23. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Nem jo Pesten elni ... mondom ezt szuletett Pestikent. En mindig is inkabb videkre vagytam, a hegyekre es erdokbe :)
2022. jan. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Dolgozz azért, hogy jobb legyen.


Pest meg egyre szarabb, ide aztán ne vágyj...

2022. jan. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
78%

Hogyan tudnál változtatni rajta? Költözz oda bmeg, hát hogy?

Egyébként négyszer voltál Pesten, az messze nem elég ahhoz, hogy reális képet kapj a városról.

Én is oda akartam költözni mindenképp, aztán Miskolcon kötöttem ki és egy percig sem bánom.

Na nem azért, mert Pest ne lenne jó, nagyon szuper hely, ha van pénzed kávézókba, meg éttermekbe járni, meg megvenni a színház bérletet, a kondibérletet, van szabadidőd meg affinitásod hétvégente kirándulni, bulizni járni. Anélkül meg ugyanaz mint Miskolc. Szmog, tömeg, 40-50 perces buszút A-ból B-be, kéregetők, szürkeség. Pest sem csak Gellért hegy, várnegyed, meg V. kerület.

De ez minden városra igaz, ha van pénzed akkor minden jó, ha nincs, akkor meg úgyse tudod élvezni a sok lehetőséget, amit a hely kínál.


Ha meg szerinted vidéken mindenki putris, meg szürke egér akkor van egy rossz hírem, legbelül te vagy az, hiába hordod fenn az orrod.

2022. febr. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%

Asszonyom, minden tisztelettel szólok önhöz, tudja, mi az, hogy putri? ha nem csatolok linket

[link]



egyébként ne akaródzon kegyének felköltözni pestre, hacsak nem kap/talál itt egy visszautasíthatatlan állást. Másfél éve járok sulizni pestre és az idő nagy részében csak a népliget és az andrássy út/deák között közlekedek .

nem egy leányálom az biztos. amíg a munkája, élete nem hozza szükségét, hogy a fővárosban éljen hölgyem, addig ne akarjon ideköltözni. Bűz, mocsok, lelencek, kéregetők, telesz*rt, teleh*gyozott utcák, tömeg, rengeteg időt elvesz a közlekedés aztán amikor nem turistaként van pesten az ember akkor nem csak a belváros, kávézók, plázákból áll itt az élet. 21 éve lakok egy vidéki városban és rendesen felüdülés minden nap hazaérni suli után pestről Dunaújvárosba, pedig aztán újváros nem egy New York vagy egy Las Vegas hogy ott aztán annyi mindent lehetne csinálni. Becsüld meg a vidéki életet mert ha csak nem köt pesthez a munka később bánni fogod hogy nem egy nyugisabb helyen élsz. A szürke kisegeres mondat meg annyiban hibádzik, hogy a sok nyaraló turista teszi pestet is "szinesebbé"


szerényedjen le asszonyom mert ez nem jó hozzáállás

2022. márc. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
utolsó vagyok, miért van olyan érzésem, hogy nem fog a kérdező válaszolni??
2022. márc. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
Nyugi engem meg lepontoztak az igazságért.
2022. márc. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
pedig tényleg igazad van.
2022. márc. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!