Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem rossz a közbizt...

Csak szerintem rossz a közbiztonság Miskolcon?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele, hogy sose arról volt híres a város, hogy olyan helyde milyen jó, nyugodtan végig sétálhat az ember, stb.

Mégis a korábbi évekhez képest azt vettem észre, hogy még az a rész is, ami eddig viszonylag tűrhető, jobb volt, elkezdett zülleni, leépülni.

Ki hogy látja?

Főként Miskolciak, vagy olyanok véleményét, válaszát várom, akik viszonylag gyakran megfordulnak a városban.



2020. aug. 13. 16:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Nem csak ott
2020. aug. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
sajnos elég rossz valóban
2020. aug. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Igaz, hogy főleg csak a belvárosban vagy Diósgyőr központban járok, de ott nem tapasztaltam.
2020. aug. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

Én kb. 2 éve jártam oda napi szinten, ha ahhoz képest tovább romlott a helyzet, akkor lassan disztópikus városként el lehet különíteni az országtól. :D

Majdnem minden nap vagy nekem vagy a látószögemben valakinek volt konfliktusa egy herbálos gyökérrel vagy a selyemréti stricikkel, rendőr persze sehol.

Az egyik kocsma előtt egy gibbon a késével mászkált az utcán, rendőr kb. 10 méterre tőle és nem hiszem el, hogy nem látta, de nem csinált semmit vele. Ezzel szemben egyszer egy pár barátommal a Berzébe leültünk és beszélgettünk (nem hangoskodtunk, nem zavartunk senkit), ami mellé nyitottunk egy bort, amit 4-en ittunk... volna, mert kb. a dugóhúzás után 5 mp.-vel odabandukolt egy túlsúlyos kékbácsi és kiöntette velünk az üveg tartalmát. :)

De az nem gond, hogy a főúton ragasztós zacskót szipuznak az emberek. :D

2020. aug. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es sajnos azt kell mondjam, hogy romlott...

Most már a belváros, sétáló környéke sem a legjobb..

Na igen, a rendőröket meg nevezzük a vicc kategóriának.:D

Vannak, de minek..

2020. aug. 13. 16:42
 6/12 anonim ***** válasza:
70%
A Miskolci Egyetemre járok, a Búza téren szoktam felszállni a helyközi járatra. Mit ne mondjak, van, amikor félek. Főleg sötétedés után... Na, az egy külön sztori.
2020. aug. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 nemaRendőrség ***** válasza:
70%

Rendszeresen sétálgatok évek óta, nekem még nem volt problémám.

Minap sétáltam Diósgyőrből a Szentpéteri kapuba, nem volt félnivalóm, pár emberrel el is beszélgettem.


Egyszer az avasról akartam haza menni és a gps a hidegsoron vitt le, a lakóházaknál.

Nagyon megragadt bennem hogy kijött egy kis cigány gyerek és megkérdezte hogy kit keresek. Mondtam hogy csak sétálgatok, annyira ledöbbent. Szerintem még nem látott arra nem helybélit.

Ott sem késeltek meg.

2020. aug. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
46%

Az én tapasztalatom alapján, ha nem mész le Lyukóvölgybe, vagy a számozott utcák megmaradt részére, esetleg a tetemvárra, Vasgyári lakótelepre, Győri- kapu parlagon maradt északi domboldalára, ahonnan kemény üvöltések szoktak lejönni a romok közt lakó remetéktől :D, akkor nagy baj nem történhet. Avason nem nagyon járok, nincs dolgom arrafelé, egyszer kétszer talán, de akkor sem volt annyira vészes, pedig este volt. Én nagyon hozzászoktam, nem egyszer sétálgatok éjfél után egyedül Újgyőri környékén például, és nem volt semmi eddig. Meg kell tanulni lekezelni a zűrös dolgokat, ha vannak. Sok helyen inkább drogosok tántorognak, de attól sem kell tartani, egy injekció vagy tabletta után már a világát nem tudja, és hajnalig csak kifekszik a tér közepére, ezek viszont voltak eddig is. Rendőrök járkálgatnak éjszaka is, mondjuk lehetnének többen, és ki is szállhatnának az autóból khm... (arról nem beszélve, hogy intézkedni nem nagyon mernek, legfeljebb, ha csendes hajléktalanokat kell vegzálni. Érdekes a villamoson is csak a Villanyrendőr-Thököly viszonylaton ingáznak egész nap, a Vasgyárba nem mernek menni, ha vannak is például újgyőrin, bulgáron, kis körbe állnak, beszélgetnek és konkrétan bomba is robbanhat mellettük, kizárják a külvilágot...)

Úgy összességében én azt látom, hogy a közbiztonság már sokkal jobb mint mondjuk 10-15 évvel ezelőtt, nem engednek meg maguknak annyit, bár még mindig nem egy Soporon belváros, de már legalább nem is vagyunk a pesti nyócker szintjén. Ehhez képest én nem láttam az elmúlt évben negatív változást, bár túl sok pozitívat sem, kicsit javított a város, de megállt egy bizonyos szinten :/ Nem mondtad, melyik részre gondoltál, a rosszabbodó alatt. Üvöltöző részegek, drogosok, viselkedni nem tudó egyének meg mindenhol voltak és vannak is, nemcsak a városban, hanem az az országban. Aki nem megy el innen, megtanul együtt élni a problémával, nekem sikerült, és nem nagyon veszem már észre ezeket a dolgokat :) 20F Fő a magabiztosság.

2020. aug. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%
Szerencsere nekem meg nem volt szemelyes rossz tapasztalatom, viszont volt mar halalfelelmem par buszon. :D De eltem mar az Ujgyori kornyeken is....
2020. aug. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Vegyes a felhozatal, de városrészek amik nekem sosem voltak szimpatikusak, azok Diósgyőr legalábbis az Újgyőritől kezdve, Avas egy része főleg a Szentgyörgy út környéke, illetve jó ideje a Selyemrét bizonyos részei konkrétan a Tiszait, Szondit és sajnos a Gömörit is beleértve.

Újabban már a belvárosban is egyre több rész züllik, de ott még szerencsére vannak jónak mondható részek.

2020. aug. 18. 10:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!