Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Megyeszékhelyen engedélykötele...

Megyeszékhelyen engedélyköteles a zöldségeskert?

Figyelt kérdés

Tavaly költöztem és idén azt terveztem, hogy felszámolok egy 20 négyzetméteres füvesített parcellát, a helyébe pedig zöldségeket ültetek. Ennek hallatán a szomszédom kardoskodni kezdett, hogy ilyet nem csinálhatok, mert lerontja az utca összképét, és csökkenni fog a környező ingatlanok ára.

Ha állattartásról lenne szó, azt megérteném, de a paradicsom se nem hangos, se nem büdös.



2023. febr. 15. 09:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Közterület vagy saját?

Van olyan megyeszékhelyi lakótelep, ahol a ház melletti fűbe az ott lakók egy-egy tő virágot ültettek, aztán abból lett kettő, majd kis facsemete, mostanra a harmadik emeletig érő örökzöldek állnak a házak előtt, közöttük virágoskert, és ez bizony értékesebb városrész, mint ahol a putrisságot csak az önkormányzat fűnyírósai csökkentik.

Csináld szépen, gondozottan, a szomszédnak ha nem tetszik, adj neki kispárnát, azon álljon fejen, hátha nyomná a koponyáját a térkő.

2023. febr. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Saját terület, a keritesemen belül. A környéken mindenkinek pázsit és sziklakertje van, én is így vettem a házat, és szerinte nem változtathatok rajta.
2023. febr. 15. 10:07
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Elképesztő.

Már csak azért is írásban kérném ki az önkormányzat hivatalos álláspontját, hogy láthassam a szomszéd reakcióját.

2023. febr. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Saját terület, a keritesemen belül."


Nyugodtan csináld.

Szintén megyeszékhelyen élek, nálunk is van konyhakert, szőlő és gyümölcsfák. A szomszédunknál is.

A szomszédodnak megmondanám hol nyalhatja ki. De egyáltalán miért kell a terveidről beszélned neki, ha ilyen suttyó? Először ismerj meg valakit, mielőtt bizalmadba avatod.

2023. febr. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Jól teszed, hogy elkezdesz magadnak termelni, még ha kicsiben is. A szomszéd bekaphatja a tucat-mű díszkertjével együtt.
2023. febr. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen jogszabály nincsen. Amúgy is mi köze van a te kertedhez? Érdekes logika hogy a konyhakert csökkenti a házak értékét. :D
2023. febr. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél fel egy kamerát, ha már mist hülye a szomszéd, akkor készülj arra, hogy még hülyébb lesz később
2023. febr. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!