Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egy mini zöldségeskertet...

Egy mini zöldségeskertet akarok, de még füves a kert. Hogy készítsem elő?

Figyelt kérdés
Előtte nem volt ott veteményes, nulláról indulna. Ásás után kapáljam, hogy finomabb legyen a talaj? Trágya meg ilyesmi nincs, csak egy kis palántaföld. Azt érdemes a tetejére szórni?

2021. márc. 30. 10:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Én a fű csomókat eltávolítanám, de ha apróra feldolgozod őket és jó mélyen beleforgatod a földbe az is egy megoldás. Esetleg magas ágyáson nem gondolkodtál?

Az ásózás után lehet kapálni/gereblyézni is, h ne legyen olyan darabos a föld, ebbe nyugodtan belekeverheted a palánta földet.

Alapjáraton milyen a talaj minősége a kertben?

2021. márc. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is magaságyást javasolnék, ha csak egy kis veteményest szeretnél. Készen is lehet kapni, de magad is készithetsz.
2021. márc. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A tetejére minek szórnál bármit is? A felszínen nincsenek gyökerek. A palántaföldet, ha meg akarsz szabadulni tőle, ásás előtt kell szétszórni, és beforgatni. Nem mintha haszna lenne, mivel ez főleg a talajszerkezetet javítaná, ha olyan sok lenne, de hát nyilván nem olyan sok. Viszont a felszínen még ennyi értelme sincs.

Ősszel kellett volna felásni, vagy legalábbis kora tavasszal. Ha pár fűcsomó van, azt lefordíthatod. Ha sűrűn füves, akkor a kiásott fűcsomókat gyűjts össze valahol egy halomban, aztán jövőre, ha már komposztálódott, majd visszaviszed.

Nem tudom, mekkora a mini kert, de a növények igényeit nem tudod redukálni. A megmaradó fű szélétől legalább fél méterre legyen az első haszonnövény.

2021. márc. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Raklapból lehet magaságyást, én is azt tervezem 5-700 Ft / db áron már lehet egyutas használtat venni. A gond inkább a feltöltése. Földet még tudnék is bele szerezni, de nem csak az kell. Lombom, frissen nyírt füvem stb. nincs bele...
2021. márc. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy baj ha nincs a magaságyásba komposzt/lomb. Először mi is úgy csináltuk hogy kb félig raktuk komposztal aztán jött a föld. Kb 1 hónap alatt a föld a már kinőtt vetemény alatt 30 centit süllyedt.

Most nem teszünk bele komposztot meg lombot,csak földet.

2021. márc. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Csak sóskát és spenótot akarok ültetni, nem nagy kertészkedést tervezek. Nagyon kicsi helyre csak. Pl 1x1 m. De a fűbe megse szórhatom a magot. Szóval felásom, a nagyobb fűcsomókat félredobom, kicsit megkapálom, gereblyézem, és talán elgereblyézem rajta a palántaföldet, ha nem árt neki. Ez igy jó?
2021. márc. 30. 15:47
 7/10 anonim ***** válasza:

#5 gondolom ennyire előre kell tervezni vele, hogy előtte éven elkészíteni, aztán jövőre ültetni bele, és akkor a problémát is amit írtál "elhárítani", feltölteni jó fajta vagy virágfölddel.


Én már az éven gondoltam megcsinálni és eredményét is látni, szóval akkor köszönöm hogy írtad, én se szorgalmazom akkor a komposztot bele. Bár gallyakat lehet csak kéne tenni az aljára. Az van most bőven...

2021. márc. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az a baj kérdező, hogy a "gaz" el fogja nyomni a terményedet ha csak úgy elülteted szinte közéjük.


Van raklapmagasító is, illetve akár 4 db 10 cm széles deszka, vagy 8 db összefogatva is már jó lehet és inkább "szűz" földbe ültetni, ha nem tervezel hosszú évekre vele (elkorhadhat, ha nem keményfát használsz).


Szerintem könnyebb lesz karbantartani.

2021. márc. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#7 igen, valószinűleg ezt korábban kell elkésziteni hogy tudjon rendesen ülepedni.

De ha csak földet rakunk bele, azzal is tökéletes lesz. Szomszédnak 10 éve beton magaságyásai vannak kb 1 méter magasak, sosem cserél benne földet,a felső rétegbe kever egy kis komposztot. Én is igy fogom.

2021. márc. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mélymulcsos művelést javaslok.
2021. ápr. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!