Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tetves a kaprom! Mit lehet tenni?

Tetves a kaprom! Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Répa-hagyma-petrezselyem vegyes ágyásban van a kapor és tiszta tetű.Eleinte fehér, most zöld színű tetvekkel van tele.Már a petrezselymen is vannak.Az ágyásban direkt vetettem körömvirágot és büdöskét is a kártevők ellen.

2016. máj. 24. 08:45
 1/3 anonim válasza:
permetet nekik
2016. máj. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, permetezd le, van ezerféle rovarölő ellenük. Ameddig le nem jár az ÉVI, addig ne edd.

A másik variáció, hogy soha nem eszed, mert tönkremegy.


Ezek a melléjük ültetett körömvirág meg büdöske olyan, mint oroszlán ellen a fokhagyma. Magyarországon kiválóan hat, egy oroszlán se támad rád az utcán, de afrikai szavannán már teljesen hatástalan.

A társított növények is csak olyan kertben hatásosak, ahová valamiért még nem mentek az adott védendő növényeket evő kártevők. Ha megjelennek, akkor a védőnövényekkel nem törődnek, ez az egész csak parasztvakítás.

2016. máj. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén, olyan zöldségeket én sem szivesen permetezek vegyszerrel, amelynek a zöld részeit esszük. ÉVI ide vagy oda...

Nálam pl. ilyenkor jön a csalánlé. Persze nem szabad 100% taglózó hatást várni tőle, de elég szépen gyéríthető vele a levéltetű, pláne többszöri kezeléssel.

1 felmosóvödröt teliszedtem csalánnal, felengedtem vízzel, jól megcsömöszöltem, 1 hétig érleltem a napon, majd permetezővel kiszórtam. Irtózatosan büdös, de jó...

2016. máj. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!