Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Lehet hülye kérdés, de azokban...

Lehet hülye kérdés, de azokban a társasházakban ahol portaszolgálat van, ott ez mire jó? Ha ilyenbe költözök és vendéget fogadok, akkor mindig be kell csekkolni a vendégnek?

Figyelt kérdés

Még sosem éltem semmilyen társasházban, nem hogy olyanban ahol van még portaszolgálat is…


Csak azt tudom, hogy szállodában mindig be kell jelentkezni még a vendégnek is a portán. Tehát pl. nem lehet teljesen diszkréten felvinni lányt… Legalábbis valamilyen jellegű nyoma marad a dolognak.



2023. febr. 26. 21:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%

Ilyenben lakok.

Imádom.

Igen. Ha jön valaki, akkor odamegy a portáshoz és az felszól nekem telefonon, hogy XY jött hozzám, feljöhet-e.

Persze, ha adok valakinek kulcsot, mondjuk a takarítónönek, annak nem Kell jelentkezni. Simán feljön.

De fel lehet vinni a lányt. Nyilván látni fogják, amikor megy veled. De mivel veled van, ezért nem kell szólni. Ha egyedül jön, akkor felszólnak, hogy itt a vendéged. És te mondod, hogy küldjék fel. Egyszerü.

2023. febr. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Értem az iróniát, nekem is abszurdnak tűnik ez… Na de ha nem erre van a portaszolgálat, akkor mire?


Szállodában nem lehet elkerülni, hogy bemutatod a személyidet… Ott értem is hogy miért van porta.


Ha nem kell bemutatni semmit, nem kell becsekkolni, akkor minek van a porta? Dísznek?

2023. febr. 26. 21:16
 3/22 anonim ***** válasza:
99%
A ciganyokat meg a szerb maffiozokat nem engedi be a lepcsohazba felnyomni a lakasod /hivja a rendort/
2023. febr. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

#2.

Köszi a normális választ!


És ebben mit lehet imádni?


Esetleg félted a testi épségedet az arra járkáló idegenektől? Mert nekem ez felesleges nyűgnek tűnik és olyan érzés, legalábbis ahogy elképzelem, mintha nagyban sérülne a privát szférám…

2023. febr. 26. 21:19
 5/22 anonim ***** válasza:
94%

"Mert nekem ez felesleges nyűgnek tűnik és olyan érzés, legalábbis ahogy elképzelem, mintha nagyban sérülne a privát szférám…"

Akkor javaslom, tölts el pár hónapot valamelyik magyar nagyváros etnikailag változatosabb lakótelepén egy híresen rossz panellépcsőházban és megtudod, milyen az ellenpont. Egyből érteni fogod, miért jó, ha nem jöhet be a többszörösen büntetett előéletű Kolompár Rikárdó azért, mert a másodikon épp ott lakik az onokatezsvíre sógorának a kislyánya.

2023. febr. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
91%

#2

Nem mászkálnak össze-vissza mindenféle idegenek a házban.

Nem csönget csak úgy be senki idegen.

Nem állít be hivatlan vendég. Szólok elöre, hogy ne zavarjanak, nem vagyok itthon.

Több elönyét látom, mint hátrányát.

2023. febr. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

#6. Ezt nem teljesen értem… Ha a büntetett előéletű Rikárdó unokatestvére valóban ott lakik, vagy bármelyik lakásba bármilyen okból hivatalos, akkor nem fogják beengedni mert cigány, vagy mert “rossz arcú”?


Amúgy én a X. kerületben, a Fogadó utcában néztem lakást.


Elég olcsó ahhoz képest, hogy máshol mennyiért adják az ilyeneket…

2023. febr. 26. 21:31
 8/22 anonim ***** válasza:
2%
Értelme semmi, viszont plussz pénzbe kerül.
2023. febr. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

#7.


Miért, máshol ahol nincs portaszolgálat, ott idegenek mászkálnak? Nem csak a lakóközösség vendégei (amibe ott nem szól bele senki)? Ha tényleg idegenek, azok mi célból?


Tudom, hogy idegesítő ez a sok kérdés, de tényleg nem vágom.

2023. febr. 26. 21:34
 10/22 anonim ***** válasza:
73%
Hagyjuk akkor, nem érted. De ennyi ésszel nem is fogod. Majd megérted talán, ha 1x arra mész haza, hogy kipakolták a lakásodat. ;)
2023. febr. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!