Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Lehet hülye kérdés, de azokban...

Lehet hülye kérdés, de azokban a társasházakban ahol portaszolgálat van, ott ez mire jó? Ha ilyenbe költözök és vendéget fogadok, akkor mindig be kell csekkolni a vendégnek?

Figyelt kérdés

Még sosem éltem semmilyen társasházban, nem hogy olyanban ahol van még portaszolgálat is…


Csak azt tudom, hogy szállodában mindig be kell jelentkezni még a vendégnek is a portán. Tehát pl. nem lehet teljesen diszkréten felvinni lányt… Legalábbis valamilyen jellegű nyoma marad a dolognak.



2023. febr. 26. 21:02
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

#11.


De akkor írjál logikus érveket légyszíves.


Ennek megakadályozására bőven elég egy biztonsági ajtó, egy kamera és egy riasztórendszer, valamint egy széf házon belül… Na meg készpénzt nem kell tartani otthon.


Nekem pl. majdnem 2 millió forintos ágyam van, de az nem olyan kompakt hogy csak úgy ellopják.

Nekem ugyan olyan nincs, de egy ilyen milliós 8K-s tévé sem az szerintem… Meg amire lehet, biztosítást kell kötni.

2023. febr. 26. 21:43
 12/22 anonim ***** válasza:
93%

"Ha a büntetett előéletű Rikárdó unokatestvére valóban ott lakik, vagy bármelyik lakásba bármilyen okból hivatalos, akkor nem fogják beengedni mert cigány, vagy mert “rossz arcú”?"

Rikárdónak amúgy sem lakik senkije az ilyen lépcsőházakban, csak azért megy oda, hogy kifigyelje, melyik lakást lehet felnyomni, aztán sikeresen meg is teszi. Nagy öröm az ilyen. Ha van portaszolgálat, Rikárdó nem mehet fel csak úgy, önszántából, mert először odaszólnak a tisztelt lakónak, akit keres, hogy otthon van-e és várja-e Rikárdót, aztán ha valamelyik kérdésre a válasz nem, akkor megkérik őkelmét, hogy lehetőleg ne járja végig a lépcsőházat.

"Miért, máshol ahol nincs portaszolgálat, ott idegenek mászkálnak?"

Nem biztos, hogy mászkálnak, de mászkálhatnak. Nyitva marad az ajtó, mert apa "csak egy öt percre megyek át itten a pékségbe meg a dohánybótba, veszek két kiflit meg egy doboz cigit, ne kelessen mán hozni a kúcsot", esetleg becsöngetnek valami ezeréves nyugdíjas nénikéhez, aki azonnal nyitja is az ajtót, vagy eleve nem is működik az ajtózár - a lényeg, hogy bejuthatnak és senki nem kérdi meg tőlük, mi a francot keresnek ott.

"Ha tényleg idegenek, azok mi célból?"

Rikárdó azért, hogy lopjon, a jehovás térítő azért, hogy felvilágosítson róla, mi az egyetlen igaz út az üdvözüléshez, a csöves azért, hogy éjszaka ne fagyjon meg és ne fázzon a s*gge, mikor odacsinál a sarokba. Egyikük sem az, akit szívesen fogadsz a lépcsőházban.

2023. febr. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
És ha illetőt, épp nem Rikárdónak hívják akkor már simán beengedik ? Mert én a Kolompár Leonsziok esetében sem érezném biztonságban maga.
2023. febr. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

úgy érzem hoyg valami annyira gazdag villanegyedből jössz, hogy bármit írunk se fogod megérteni, de itt van néhány példa, hogy mi ellen jó a portaszolgálat:

nem jön fel a szektás hittérítő, a kéregető, az aláírásgyűjtő és fene tudja milyen felmérés

nem megy be a hajléktalan drogos odaszarni az ajtód elé, meg nem a lépcső alján fetreng részegen

általánosságban véve nem amortizálják a lépcsőházat (lásd: grafitik, kitört ablakok, ellopott villanykörték, felfeszített postaládák)

2023. febr. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
86%

Nekem is tetszene ilyen hely.


Nálunk pl. elég rendezett a panel, vannak kamerák. De most azért cserélték le a kaputelefont, mert eddig kód volt, és minden hülye megadta minden hülyének, és bárki be tudott jönni.

2023. febr. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Igaz, eddig Budán laktam (de nem a Rózsadombon) több generációs házban, igazából több ház is van egy udvarban és így felnőttként már a legkisebben elkülönültünk a szüleimtől a volt barátnőmmel… De nem vagyok gazdag, a szüleim viszonylag tehetősek, de abszolút nem mozgunk ilyen gazdag körökben, sőt.


És most a szüleim válnak, el fogják adni az otthon ahol születésemtől kezdve mostanáig éltem.


Ebből adódóan fogok még csak most elköltözni, pedig már a húszas éveim második felében vagyok, de korábban nem lett volna elég pénzem. Mivel elég sokat segítettek nekünk a szüleink még azon túl is, hogy az én szüleim házában laktunk, majdnem minden keresetemet félre tudtam tenni. Plusz most örököltem is egy nagyon kicsi, lelakott lakást is… Arra is gondoltam hogy oda költözök be, de szeretném vinni a kutyát, mert más nem foglalkozik vele a családból és ahhoz nagyon kicsi az a lakás (egy szobás).


Így eladom és veszek egy kicsit nagyobbat, végülis hitelt így sem kell felvennem, amivel előrébb vagyok szerintem a korosztályom 80 százalékánál… Tudom, hogy szerencsés vagyok.


Már említettem, hogy hol néztem ki lakást, de pont azért nem vagyok benne biztos hogy jó választás lenne, mert kicsit olyan túl fancy.

Pedig a X. kerületet összességében nem ez a hangulat jellemzi… De mostmár mindenképpen a Pesti oldalon akarok majd élni.


Én soha életemben nem tartottam házibulikat, és nem is így harminchoz közeledve akarom elkezdeni… A hangoskodás is távol áll tőlem, ne értsetek félre, de sok vendéget akarok fogadni, meg most egy ideig (vagy örökre, ki tudja) agglegényként szeretnék élni és lányokat is felvinni (a lehetőségeimhez mértem), eddig sosem volt ilyesmire lehetőségem mert egyrészt kapcsolatban éltem, másrészt meg nem voltam teljesen önálló (még most sem vagyok az, de majd leszek).


De olyan furcsa érzés, hogy mindenkinek be kell majd jelentkezni a portásnál, hogy az felhívjon engem, hogy jöhetnek e… Vagy pedig nekem mindig le kell mennem, hogy ezen az “akadályon” át tudjanak jutni a vendégeim.


Kicsit emiatt olyan érzés van bennem, mintha csak bérelnék egy lakást és nem birtokolnám…


Meg amúgy picit félek attól is, hogy mennyire kell majd interaktálni a lakóközösséggel, olyan fura nekem hogy annyian élnek idegenek egy helyen, egy épületben… Csupán néhány fallal elválasztva.


Remélem ezeket csak rosszul képzelem el így előre és nem ilyen nyomasztó érzés a valóságban társasházban élni. Mert amúgy meg egy csomó pozitív oldala is van…

2023. febr. 26. 23:59
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Most h kikerulsz a szuloi feszekbol majd szembesulsz a vilaggal es rajossz h az emberek a szarukat is megennek a penzert egy lakas kirabolasa az semmi. Ezek az utca csoves patkanyok semmibol nem ertenek csak ha valaki latja oket meg a rendorrel fenyegetesbol. Ezert kell a portas elrettentesbol. Olyan mint a kutya a kerteshazaknal.
2023. febr. 27. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
98%
Nálunk pl. hajléktalanok költöztek be a lépcsőházba. Nem csak aludtak ott, de oda is "vécéztek", gondolhatod, milyen szag volt. Konkrétan a rendőrséget kellett hívni, hogy kirakják őket. Utána rács lett felszerelve a lépcsőfordulóba, ahova beköltöztek, hogy vissza se tudjanak menni. Ha lett volna portaszolgálat, ezt az egész helyzetet el lehetett volna kerülni.
2023. febr. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
6%

Engem is idegesítene a portaszolgálat pedig egész életemben különböző tarsasházakban laktam. Engem zavar a kontroll,ne nézegessenek hogy hova mikor megyek, ki jön hozzám, ne kelljen köszöngetni ha hazamegyek, stb.

Egyszerűbb szerintem ha nem lepra környéken veszel lakást, ahol nincs szükség ilyen házőrzőre. Vegyél jobb kerületben lakást, ha úgyis sok pénzed van.

2023. febr. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan társasházban lakom, ami körbe van kerítve, elektromos kapun keresztül lehet bejutni a területre, plusz még a társasházba is ugye csak a kóddal lehet bejutni. Ezek mellett tényleg túlzásnak tartanám még a portaszolgálatot, de egy olyan társasházban, ami direkt az utcára nyílik, ott jól jöhet.
2023. febr. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!