Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért utálják sokan a külföldr...

Miért utálják sokan a külföldre költöző magyarokat?

Figyelt kérdés
Az utálkozók nem nagymagyar narancsok és a dolgozók sem beképzelt vendégmunkások
2023. márc. 27. 05:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Mert hűtlennek gondolják őket csak azzal nincsenek tisztában hogy ez nem házasság.
2023. márc. 27. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Irigyek hogy ők lelépnek és nem szenvednek itt
2023. márc. 27. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Én irigy vagyok rájuk
2023. márc. 27. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

Én nem utálom őket.

Itthon élek, de rengeteget dolgozok külföldön, (alapvetően dollárban és euróban szerzem a jövedelmem, de itthon költöm el) Európán kívül is, szóval tudom, hogy hol van kolbászból a kerítés. Sehol. Tisztában vagyok az itthoni problémákkal, megértem milyen az amikor valaki a környezete miatt úgy érzi nem tudja kiteljesíteni a benne lévő potenciált, de látom a kiköltözés árnyoldalait is. Mert aki azt mondja nincsenek, az hazudik. És az is valószínű, hogy másképp látja a kiköltöző a kintlét különböző időszakaiban. Csak végül úgy értékel, hogy több az elöny mint a hátrány.

Azt nem szeretem, amikor valaki kimegy és hazafelé hazudik, hogy ott minden csodálatos, itthon minden szar. Miközben tudja, hogy hazudik, de muszáj megtennie, mert számára ez önigazolás.

Az itthon maradók közül sokan szeretnék meglépni a kiköltözést, de vagy a bátorság, vagy a képesség hiányzik hozzá, vagy a családját nem hagyhatja hátra, ezért aztán irigyli azokat akik meglépték amit ő nem tudott.

Utálat szerintem csak azokat éri, akik hazafelé köpködnek, lenézik az itthonmaradókat, elhallgatják a kinti problémákat miközben életük egyetlen sikere az, hogy jó esetben ugyanazt csinálják amit itthon, csak nominálisan több pénzért.

2023. márc. 27. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%
Azt gondolják róluk, hogy nekik sokkal könnyebb minden így, nem kell semmi után úgy megdolgozni, mint itthon, a manika csak úgy hozzájuk vonzódik.
2023. márc. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

A #2 vélemény tökéletesen visszaadja, mi a legfőbb baj velük: a hangosabbak állandóan éreztetik az itthon maradókkal, hogy idióták, lúzerek stb. Nem is beszélve arról, hogy folyamatosan köpködni kell az országra pitiáner dolgokban is az önigazolásért.


Amúgy nekem alapból nem lenne bajom velük. Más kérdés, hogy sok olyat ismerek, akik hangoztatják, mennyire másak az emberek kint, itthon milyen baj van az emberekkel, miközben ők maguk a legrosszabb fajtából vannak (pl. az egyik borzasztóan pénzéhes, a másik agresszív a barátnőivel, korábban sokat meg is verte). Vannak rossz emberek mindenhol, de érthetetlen, hogy valaki ennyire híján legyen az önkritikának.

2023. márc. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%

Irigyek. Ez nem csak a külföldre költözötekkel van így, hanen mindenkivel, akinek valamiért jobban megy.


Csak nézd meg, amint valaki, aki egy szegényebb közegből jött megkap (sokszor rengeteg munka és tanulás után) egy jól fizető melót, azzal is pont ilyenek lesznek.


Külföldre költözni lelkileg nem egyszerű. Fel kell adnod sok mindent, amid már van, majd egy ismeretlen helyen újraépíteni az egészet (szociális háló, hírnév, helyismeret stb.). Ez kemény meló, sokan belebuknak. Ők azok akik hazakullognak és azt mesélik, hogy kint is szar az élet, nem fizetnek jól, nem állnak szóba veled, átvernek stb. Csak azt nem mesélik el, hogy lusták voltak rendesen megtanulni a nyelvet, nem barátkoztak helyiekkel stb stb.

Összességében kemény meló, de ha jól csinálod megvan a gyümölcse.

Azok akik fikáznak amúgy jellemzően nem mernek belevágni, félnek. Ezèrt inkább támadják az egészet.

2023. márc. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert irigyek
2023. márc. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 qkker1 ***** válasza:
89%
Leginkább irigységből, a nagymagyarok meg hazaárulóznak, bár nincsenek tisztában a szó jelentésével.
2023. márc. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
48%
Nem izgat csak az idegesito, h egyfolytaba mondogatjak 😅 kb mint a veganok. Ill nem 1x gyozkodtek, h menjek mert ott milyen jo itt meg szar. Aztan meg hallom vissza h tok szar melot csinalnak meg egyutt laknak mint vmi szallon. Kosz de jol elvagyok, itt is sokat keresek..
2023. márc. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!